28.12.2007, 00:00
Areeni muusikakriitikute personaalsed tipud aastast 2007
Areenis muusikast kirjutavad ja peamiselt heliplaate arvustavad kriitikud valisid juba üheksandat korda aasta parimad plaadid. Alljärgnevalt küsitluses osalenute aasta parimate plaatide tabelid täies mahus.
Erkki Tero:
1.–4. Throbbing Gristle “Part Two The Endless Not”
1.–4. Pelican “City of Echoes”
1.–4. A Mountain Of One “Collected Works”
1.–4. Vaiko Eplik & Eliit “2”
5. Mari Kalkun “Üü Tulõk”
Raul Saaremets:
1. Burial “Untrue”
2. Sunburned Hand Of The Man “Fire Exit”
3. Devendra Banhart “Smokey Rolls Down Thunder Canyon”
4.–7. Von Sudenfed “Tromatic Reflexxions”
4.–7. PJ Harvey “White Chalk”
4.–7. LCD Soundsystem “Sound of Silver”
4.–7. M.I.A. “Kala”
Koit Raudsepp:
1. Vaiko Eplik & Eliit “2”
2. M.I.A. “Kala”
3. Leech “Tram-O-Gram”
4. LCD Soundsystem “Sound Of Silver “
5. Klaxons “Myths Of The Near Future”
Tristan Priimägi:
1. Burial “Untrue”
2. Iron & Wine “The Shepherd’s Dog”
3. A Place To Bury Strangers “A Place To Bury Strangers”
4.–7. LCD Soundsystem “Sound Of Silver”
4.–7. M.I.A. “Kala”
4.–7. Deerhunter “Cryptograms”
4.–7. Animal Collective “Strawberry Jam”
Siim Nestor:
1.–2. Panda Bear “Person Pitch”
1.–2. Animal Collective “Strawberry Jam”
3. 3 Pead “Ilusaim heli”
4. LCD Soundsystem “Sound of Silver
5. Vaiko Eplik ja Eliit “2”
Sladkaja Rain:
1. The National “Boxer”
2. Magik Markers “Boss”
3.–4. Alva Noto “Xerrox vol 1.”
3.–4. Arcade Fire “Neon Bible”
5.–7. Boris with Merzbow “Rock Dream”
5.–7. Zhuut “Vagiina ja 49 kulli”
5.–7. Iron and Wine “The Shepherd’s Dog”
Bertil Tüvi:
1. Kings Of Leon “Because of The Times”
2. Burial “Untrue”
3. Boxcutter “Glyphic”
4. Zhuut “Vagiina ja 49 kulli”
5. Siery Furnaces “Widow City”
Tõnis Kahu:
1. Throbbing Gristle “Part Two: The Endless Not”
2.John Martyn “BBC Live In Concert”
3. Six Organs Of Admittance “Shelter From The Ash”
4.–5. Robert Wyatt “Comicopera”
4.–5. Blut Aus Nord “Odinist”
Tõnu Kaalep:
1.–3. Kreatiivmootor “Irratsionaalne”
1.–3. Chalice “Taevas ja perse”
1.–3. Robert Wyatt “Comicopera”
4. The Good, The Bad & The Queen “The Good, The Bad & The Queen”
5.–6. Tuxedomoon “Vapour Trails”
5.–6. Vaiko Eplik ja Eliit “2”
Erik Morna:
1. 3 Pead “Taevaluugid”
2.–10. Felix Da Housecat “Virgo Blaktro & The Movie Disco”
2.–10. The National “Boxer”
2.–10. A Sunny Day In Glasgow “Scribble Mural Comic Journal”
2.–10. Amy Winehouse “Back To Black”
2.–10. Vaiko Eplik ja Eliit “2”
2.–10. M.I.A. “Kala”
2.–10. Land Of Talk “Applause Cheer Boo Hiss”
2.–10. LCD Soundsystem “Sound Of Silver”
2.–10. Orelipoiss “99”
2.–10. Kings Of Leon “Beacuse Of The Times”
Tauno Maarpuu:
1. Eleanoor a Rosenholm “Vainajan muotokuva”
2. Scandinavian Music Group “Missä olet Laila?”
3. Animal Collective “Strawberry Jam”
4. Panda Bear “Person Pitch”
5. John Maus “Love Is Real”
Tõnu Pedaru:
1. Battles “Mirrored”
2. Burial “Untrue”
3. M.I.A “Kala”
4. Arcade Fire “Neon Bible”
5.–6. Vaiko Eplik ja Eliit “2”
5.–6. LCD Soundsystem “Sound Of Silver”
Mart Kuldkepp:
1.–2. Kreatiivmootor “Irratsionaalne”
1.–2. Seventeen Evergreen “Life Embarrasses Me on Planet Earth”
3.–4. Nine Inch Nails “Year Zero”
3.–4. Chromeo “Fancy Footwork”
5.–7. Loits “Must album”
5.–7. Maps “We Can Create”
5.–7. Calla “Strength in Numbers”
Mart Kalvet:
1. Electric Wizard “Witchcult Today” 2. Reverend Bizarre “III (So Long Suckers)”
3.–5. Weedeater “God Luck and Good Speed”
3.–5. Asteroid “Asteroid”
3.–5. Chrome Hoof “Pre-Emptive False Rapture”
Lauri Tikerpe:
1. LCD Soundsystem “Sound Of Silver “
2–6. Patrick Wolf “The Magic Position”
2–6. Arcade Fire “Neon Bible”
2–6. Vaiko Eplik & Eliit “2”
2–6. The National “Boxer”
2–6. Devendra Banhart “Smokey Rolls Down The Canyon”
Aleksander T. Yostafa:
1. Burial “Untrue”
2. Justice “†”
3. LCD Soundsystem “Sound of Silver”
4. Throbbing Gristle “Part Two”
5. Öökylm “Välk selgest taevast”
Margus Kiis:
1.–5. Kreatiivmootor “Irratsionaalne”
1.–5. Zahir “Green Means Go”
1.–5. Def Räädu & J.O.C. “Succiety 2”
1.–5. Chalice “Taevas ja perse”
1.–5. Vaiko Eplik ja Eliit “2”
Erkki Hõbe:
1. Caribou “Andorra”
2. Robert Wyatt “Comicopera”
3. Phlox “Rebimine + Voltimine”
4. Mice Parade “Mice Parade”
5. Deerhoof “Friend Opportunity”
Sladkaja Ron:
1.–2. Senking “List”
1.–2. Sunn O))) “Oracle”
3. Maserati “Inventions For The New Season”
4. Explosions In The Sky “All Of A Sudden I Miss Everyone”
5. Arcade Fire “Neon Bible”
Aivar Tõnso:
1.–3. Arp “In Light”
1.–3. Sunset Rubdown “Random Spirit Lover”
1.–3. Raccoo–oo–oon “Behold Secret Kingdom”
4.–5. Yeasayer “All Hour Cymbals”
4.–5. Parrallel Worlds “Obsessive Surrealism”
1.–4. Throbbing Gristle “Part Two The Endless Not”
1.–4. Pelican “City of Echoes”
1.–4. A Mountain Of One “Collected Works”
1.–4. Vaiko Eplik & Eliit “2”
5. Mari Kalkun “Üü Tulõk”
Raul Saaremets:
1. Burial “Untrue”
2. Sunburned Hand Of The Man “Fire Exit”
3. Devendra Banhart “Smokey Rolls Down Thunder Canyon”
4.–7. Von Sudenfed “Tromatic Reflexxions”
4.–7. PJ Harvey “White Chalk”
4.–7. LCD Soundsystem “Sound of Silver”
4.–7. M.I.A. “Kala”
Koit Raudsepp:
1. Vaiko Eplik & Eliit “2”
2. M.I.A. “Kala”
3. Leech “Tram-O-Gram”
4. LCD Soundsystem “Sound Of Silver “
5. Klaxons “Myths Of The Near Future”
Tristan Priimägi:
1. Burial “Untrue”
2. Iron & Wine “The Shepherd’s Dog”
3. A Place To Bury Strangers “A Place To Bury Strangers”
4.–7. LCD Soundsystem “Sound Of Silver”
4.–7. M.I.A. “Kala”
4.–7. Deerhunter “Cryptograms”
4.–7. Animal Collective “Strawberry Jam”
Siim Nestor:
1.–2. Panda Bear “Person Pitch”
1.–2. Animal Collective “Strawberry Jam”
3. 3 Pead “Ilusaim heli”
4. LCD Soundsystem “Sound of Silver
5. Vaiko Eplik ja Eliit “2”
Sladkaja Rain:
1. The National “Boxer”
2. Magik Markers “Boss”
3.–4. Alva Noto “Xerrox vol 1.”
3.–4. Arcade Fire “Neon Bible”
5.–7. Boris with Merzbow “Rock Dream”
5.–7. Zhuut “Vagiina ja 49 kulli”
5.–7. Iron and Wine “The Shepherd’s Dog”
Bertil Tüvi:
1. Kings Of Leon “Because of The Times”
2. Burial “Untrue”
3. Boxcutter “Glyphic”
4. Zhuut “Vagiina ja 49 kulli”
5. Siery Furnaces “Widow City”
Tõnis Kahu:
1. Throbbing Gristle “Part Two: The Endless Not”
2.John Martyn “BBC Live In Concert”
3. Six Organs Of Admittance “Shelter From The Ash”
4.–5. Robert Wyatt “Comicopera”
4.–5. Blut Aus Nord “Odinist”
Tõnu Kaalep:
1.–3. Kreatiivmootor “Irratsionaalne”
1.–3. Chalice “Taevas ja perse”
1.–3. Robert Wyatt “Comicopera”
4. The Good, The Bad & The Queen “The Good, The Bad & The Queen”
5.–6. Tuxedomoon “Vapour Trails”
5.–6. Vaiko Eplik ja Eliit “2”
Erik Morna:
1. 3 Pead “Taevaluugid”
2.–10. Felix Da Housecat “Virgo Blaktro & The Movie Disco”
2.–10. The National “Boxer”
2.–10. A Sunny Day In Glasgow “Scribble Mural Comic Journal”
2.–10. Amy Winehouse “Back To Black”
2.–10. Vaiko Eplik ja Eliit “2”
2.–10. M.I.A. “Kala”
2.–10. Land Of Talk “Applause Cheer Boo Hiss”
2.–10. LCD Soundsystem “Sound Of Silver”
2.–10. Orelipoiss “99”
2.–10. Kings Of Leon “Beacuse Of The Times”
Tauno Maarpuu:
1. Eleanoor a Rosenholm “Vainajan muotokuva”
2. Scandinavian Music Group “Missä olet Laila?”
3. Animal Collective “Strawberry Jam”
4. Panda Bear “Person Pitch”
5. John Maus “Love Is Real”
Tõnu Pedaru:
1. Battles “Mirrored”
2. Burial “Untrue”
3. M.I.A “Kala”
4. Arcade Fire “Neon Bible”
5.–6. Vaiko Eplik ja Eliit “2”
5.–6. LCD Soundsystem “Sound Of Silver”
Mart Kuldkepp:
1.–2. Kreatiivmootor “Irratsionaalne”
1.–2. Seventeen Evergreen “Life Embarrasses Me on Planet Earth”
3.–4. Nine Inch Nails “Year Zero”
3.–4. Chromeo “Fancy Footwork”
5.–7. Loits “Must album”
5.–7. Maps “We Can Create”
5.–7. Calla “Strength in Numbers”
Mart Kalvet:
1. Electric Wizard “Witchcult Today” 2. Reverend Bizarre “III (So Long Suckers)”
3.–5. Weedeater “God Luck and Good Speed”
3.–5. Asteroid “Asteroid”
3.–5. Chrome Hoof “Pre-Emptive False Rapture”
Lauri Tikerpe:
1. LCD Soundsystem “Sound Of Silver “
2–6. Patrick Wolf “The Magic Position”
2–6. Arcade Fire “Neon Bible”
2–6. Vaiko Eplik & Eliit “2”
2–6. The National “Boxer”
2–6. Devendra Banhart “Smokey Rolls Down The Canyon”
Aleksander T. Yostafa:
1. Burial “Untrue”
2. Justice “†”
3. LCD Soundsystem “Sound of Silver”
4. Throbbing Gristle “Part Two”
5. Öökylm “Välk selgest taevast”
Margus Kiis:
1.–5. Kreatiivmootor “Irratsionaalne”
1.–5. Zahir “Green Means Go”
1.–5. Def Räädu & J.O.C. “Succiety 2”
1.–5. Chalice “Taevas ja perse”
1.–5. Vaiko Eplik ja Eliit “2”
Erkki Hõbe:
1. Caribou “Andorra”
2. Robert Wyatt “Comicopera”
3. Phlox “Rebimine + Voltimine”
4. Mice Parade “Mice Parade”
5. Deerhoof “Friend Opportunity”
Sladkaja Ron:
1.–2. Senking “List”
1.–2. Sunn O))) “Oracle”
3. Maserati “Inventions For The New Season”
4. Explosions In The Sky “All Of A Sudden I Miss Everyone”
5. Arcade Fire “Neon Bible”
Aivar Tõnso:
1.–3. Arp “In Light”
1.–3. Sunset Rubdown “Random Spirit Lover”
1.–3. Raccoo–oo–oon “Behold Secret Kingdom”
4.–5. Yeasayer “All Hour Cymbals”
4.–5. Parrallel Worlds “Obsessive Surrealism”