Soomlaste Viinilehti on ilmunud juba palju aastaid. Eestikeelne veiniajakiri Vine (eestikeelse tähenduse kõrval tähendab see sõna inglise keeles viinapuud) nägi Solnessi Arhitektuurikirjastuse OÜ väljaandel trükivalgust läinud nädalal.

Seoses veini maaletoojate majandusraskustega kujunes kaunis ja elegantses kujunduses (Tanel Eigi) 64-leheküljelisest ajakirjast kohe bibliofiilne haruldus: seda on digitaaltrükis valmistatud 30 korralikku ja 30 praakeksemplari (viimastel on jäänud ühe lehekülje ülaserva trükikoja värviproovid). Ringlusse läks 50 eksemplari.

Ajakirja tegevtoimetaja on Tanel Eigi, toimetajad Kerttu Lukas ja Kadri Kroon, kolumnistid Kalev Kesküla ja Arne Pajula. Esimeses numbris on peateemaks Toscana. Artikleid on kirjutanud kõik eelmainitud, lisaks veel August Alop, Toomas ­Tiivel, Kalev Vapper, Toivo Voit jt. On intervjuusid ja degustatsioone meie turul leiduvatest Toscana veinidest ja rummidest. Kuigi ajakiri oli planeeritud ilmuma viis korda aastas, on trükiharulduse tulevik siiski tume. Avanumbri sisuga saab tutvuda aadressil www.vine.ee.