20 aastat pärast seda saatuslikku augustikuud Eesti Kaasaegse Kunsti Keskuses avatav näitus “Lost in Transition” üritab koguda ja esitleda valikut kriitilisi seisukohti endises Ida-Euroopas domineerivate sotsiaalsete reaalsuste ning viljeletud elustiilide kohta.

Kuraator Rael Artel: “Teoste valikuga soovin välja joonistada mõningaid majanduslikule ja sotsiaalsele olukorrale iseloomulikke arengusuundi, mis on tekitanud üleminekuperioodi igapäevaelus, aga ka kunstimaailmas teatud väärtuste komplekte ja eluviise.”

Osalevad kunstnikud Arnis Balcus (Riia), Wojtek Doroszuk (Krakov/Rouen), Alexei Gordin (Tallinn), Ivan Jurica (Bratislava/Viin), Flo Kasearu (Tallinn), Gergely Laszlo & Katarina Sevic (Budapest), Zampa di Leone (kunstniku sõnutsi pärit “Balkani persest”), Anna-Stina Treumund (Tallinn), Katarina Zdjelar (Belgrad/Rotterdam).

Juuresolev foto “Luuser 2011. Martin” on osa remake’ist, mille Anna-Stina Treumund tegi Eesti videokunsti klassikasse kuuluvast Kai Kaljo teosest “Loser” (1997). Kes on meie ühiskonnas luuser 15 aastat hiljem? Kes on siirdeühiskonna tingimustes “kaotaja” ja millised on kaotused?