×
Toivo Tänavsuu
Reporter
Liitusin Ekspressiga 2007.aasta kevadest. Kirjutan peamiselt ärist, ettevõtlusest ja tehnoloogiast. Püüan leida värskeid, üllatavaid ja inspireerivaid kangelasi, kuid kirjutan neistki, kes sigadusi korda saadavad. Kirjutamisele lisaks panustan aega ja energiat abivajajate toetamiseks, juhtides vähiravifondi “Kingitud elu”.
VIDEO | Urmas Sõõrumaa paljastab, kust tema energia tuleb
Ärimees Urmas Sõõrumaal on vahel tunne nagu elaks ta kolme mehe elu korraga.
Loe edasi
Kuum
Urmas Sõõrumaa: „Tegelen suurte asjade, mitte nokunäppimistega“
Suurettevõtja ja noorpoliitik Urmas Sõõrumaa (55) räägib, miks ta koos põdura ja paranoilise Edgar Savisaarega võimule pürib ja palju linn ta ärisid nuumab. Lõpuks võetakse ka pendel välja.
Loe edasi
Teateid elust
Politsei sulges Tallinna kesklinna „trahvimasina“
Hobujaama ristmik võeti trahvimiskohana politsei töölaualt maha.
Loe edasi
Kuum
Miks ometi ei võiks ma olla ka „vilkuriga VIP“?
Tallinn kubiseb septembris Euroopa riikide ministritest ja väliskülalistest. Miks ja kui palju linlaste elu sellest kannatab, räägib politsei- ja piirivalveameti vanemkorrakaitseametnik Tõnu Janter.
Loe edasi
Kuum
Estofiil kavatseb terroristid pankrotti ajada
Eesti aukonsul Lõuna-Carolinas Harry Huge (79) esindab advokaadina 16 aasta taguse New Yorgi terrorirünnaku ohvreid ning on asunud rahastama Eesti lennukaid idufirmasid.
Loe edasi
Digi lisalood
Poolest miljonist eurost sai Eesti idufirmas kaks eurot, aga investorid ei pahandanud
Tuntud Eesti investorid riikliku Arengufondiga eesotsas panid ühte pilveteenuste start-up’i ligi 0,5 miljonit eurot. Järele jäi sellest kaks eurot ja paks pahandus. Palju raha kaotanud investorid suhtusid aga mõistvalt.
Loe edasi
Digi lisalood
Toivo Tänavsuu: Viie inimese elud kaalul – mida soovitad, terviseminister Ossinovski?
Loe edasi
Teateid elust
Apple’i peakontor müüb Eesti märkmikke
Ameerikas Californias Cupertinos asuva tehnoloogiagigandi Apple peakontori poes müüakse kuulsate nutividinate kõrval iApple’i logoga pabermärkmikke kirjaga „Made in Estonia“.
Loe edasi
Kuum
Ühe iduettevõtja teekond innovaatorist "kusipeaks"
Idufirmamees Veiko Umal sai sõpradelt-tuttavatelt mitusada tuhat eurot, et arendada välja ööklubiäpp. Võttis lõviosa rahast automaatidest välja ja lõi laiaks. Äpiarendus aga jätkub.
Loe edasi
Digi lisalood
Toivo Tänavsuu: Mehed, ärge tegelege poliitikaga, vaid armastage oma naisi!
Loe edasi
Kuum
Kaspersky: „Kremli häkkerid on kõiges süüdi? Lollus!“
Valge Maja ja USA salateenistused süüdistasid viirusetõrjefirmat Kaspersky Lab sidemetes Vene luureasutustega ning manitsesid selle tooteid mitte kasutama. Kaspersky Labi endine juht, Venemaa üks rikkamaid naisi Natalya Kaspersky (51) kinnitab, et jutud Kremli häkkerite karvastest kätest on vandenõu ja müüt.
Loe edasi
Intervjuu
LinkedIni turundusjuht pani ameti maha: „Mul on nüüd Eestis unistuste töökoht!“
Maailmakuulsa ärialase sotsiaalvõrgustiku LinkedIni Euroopa turundusdirektor, prantslane Laurence Bret-Stern (49) asus tööle kümneid kordi väiksemasse Eesti startup’i Pipedrive, mis arendab müügitarkvara.
Loe edasi
Kuum
Oru Kodu 10 aastat hiljem: Villu Parveti buumiaegsest ämber-arendusest on saanud kena küla, kuid osa inimeste unistuste kodu on endiselt võpsik
Kümme aastat tagasi oli toonane Oru Kodu uusarendus kurikuulus ebaõnnestumine, praegu aga elab küla mõnusas privaatsuses.
Loe edasi
Persoon
Veerand miljonit teeninud uhuu-tööstur Ingvar Villido: "Minu õpetus on sama realistlik nagu vihmasadu või südametuksed."
Rahvusringhääling tituleeris Eesti kõige edukamaks esoteerika- ja eneseabiärimeheks Ingvar Villido (55).
Loe edasi
Teateid elust
Fläsh! Eesti robotite baas Ameerikas
Californias Redwood Citys asub Ahti Heinla ja Allan Martinsoniga seotud Starship Technologiesi Ameerika kontor.
Loe edasi
Kuum
Rahvasaadik Jaak Madison tassis Maardus laipa
Sel kevadel abipolitseiniku kursused läbinud riigikogulane Jaak Madison (EKRE) kirjeldab oma eredamaid elamusi politseipatrullis.
Loe edasi
Elu
Batmani Kassnaine jumaldab Eestit: „Teil on isegi taevas sinisem!”
Eestit armastavate maailma staaride hulgas on Los Angeleses elav näitlejatar Julie Newmar (84) – kunagine Hollywoodi seksisümbol ja Kassnaine kultuslikust teleseriaalist „Batman“.
Loe edasi
Kuum
Kohtla-Järve kutist sai Ameerikas miljonär: 25aastaselt ostsin esimese Ferrari
USA, FLORIDA, SARASOTA. Laulva revolutsiooni ajal Kohtla-Järvelt usulise tagakiusamise eest Ameerikasse põgenenud Jevgeni Shvetzist (43) sai ookeani taga miljonärist ehitusettevõtja, kelle elu on nüüd nagu American Dream.
Loe edasi
Intervjuu
Eesti eksiilvalitsuse endine sõjaminister: „Eestis käib hoogne venestumine“
Floridas elav Eesti eksiilvalitsuse endine sõjaminister, USA armee veteran ja endine riigikogulane Jüri Toomepuu (87) hurjutab teravalt Eesti poliitikuid, suurärimehi ja rahvast ning kardab, et meie idüllilisel iseolemisel on varsti kriips peal.
Loe edasi
Kuum
Eesti mehe suur elumuutus – naine Ameerikast koos 2500 lehmaga!
Tartu IT-mees Erik Raudsepp võttis naiseks Ameerika maatüdruku Hannah’ ja sai „kaasavaraks” suure lehmakarja. Nüüd korraldavad nad USA lihaturul omamoodi revolutsiooni.
Loe edasi
Intervjuu
Hambad ristis ja virinata: eestlane jahib kohta NBAs
USA korvpalli üliõpilasliigas mehetegusid teinud Eesti korvpallur Maik-Kalev Kotsar (20) rassib ookeani taga karmi treeneri käe all eesmärgiga jõuda oma ala tippu – profiliigasse NBA.
Loe edasi
Intervjuu
VIDEO | USA ülikoolikorvpalli eestlasest staar Maik-Kalev Kotsar näitab oma töökeskkonda
Eesti korvpallur Maik-Kalev Kotsar rassib ookeani taga karmi treeneri käe all eesmärgiga jõuda oma ala tippu – profiliigasse NBA. Vaata telefoniga tehtud videost, milline näeb välja tema praegune igapäevaelu USA korvpalli üliõpilasliigas.
Loe edasi
Kuum
MIKS KÜLL? USA salateenistus pidas kinni Ekspressi ajakirjaniku Toivo Tänavsuu
MITTE KÕIKIDE VÕIMALUSTE MAA: USA salateenistus Secret Service tõmbas hetkega kriipsu peale Ekspressi poole aasta ponnistusele saada intervjuu president Donald Trumpilt või mõnelt tema pereliikmelt.
Loe edasi
Kuum
Tülis Siilatsid kollitavad Kernu rahvast uue lennuväljaga
Omavahel tülitsevad Viktor Siilats ja tema poeg Keith on tõsiselt raksu läinud ka Kernu inimestega. Nad rajavad Kernu mõisa külje alla uut lennuvälja, mis külarahvale sugugi ei meeldi.
Loe edasi
Intervjuu
Microsofti uus juht: „Eestis on kõik super!“
Maailma ühe suurema IT-firma Microsoft siinset üksust asus juhtima bulgaarlane Hristo Manov (45), kes asub aastateks elama Tallinna Hiltoni hotelli ning käib igal nädalavahetusel oma päriskodus Euroopa teises otsas.
Loe edasi
Kuum
Unistuste printsi tõeline mina: Seltskonnahunt Roberto on Eestis soetanud jahmatava hulga kinnisvara
Monacos elav seltskonnahunt Roberto De Silvestri (40) on kümne aastaga Eestis soetanud tohutult kinnisvara ja paigutanud siia veerand miljardit eurot. Nüüd aitab, sest Eesti turg on tema hinnangul üle kuumenemas.
Loe edasi
Digi lisalood
USA kaubandushiiglase Walmarti juhid külastavad Viljandit ja president Kaljulaidi
Tuleval nädalal on Eestis maailma suurima kaubandushiiglase Walmarti kõrgetasemeline delegatsioon.
Loe edasi
Digi lisalood
FOTOD JA VIDEO MONACOST | Kanada läätsekasvataja napsas Viljandi robotiarendajate eest maailma parima ettevõtja tiitli
Viljandi ettevõtjad firmadest Cleveron ja ON24 - Peep Kuld ja Arno Kütt - osalesid lõppenud nädalal Monacos niiöelda ettevõtjate olümpial. Maailma parimaks ettevõtjaks valiti ja tiitli EY World Entrepreneur of the Year 2017 napsas eestlaste eest küll Kanada läätsekasvataja Murad Al-Katib, kuid eestlased pälvisid ka rohkelt tähelepanu ja tunnustust. Viljandi mehed leidsid oma pakirobotite ärile ühe potentsiaalse miljardärist investori.
Loe edasi
Teateid elust
Eesti üks suuremaid välisinvesteeringuid kukkus läbi
Graanul Investi kavatsused Belgia ühe suurema söeelektrijaamaga läksid vett vedama.
Loe edasi
Kuum
Ärimees Ivar Valdmaa kaevandab Mustamäel raha
Korvpalli meisterklubi Kalev/Cramo presidenti Ivar Valdmaad on haaranud kullapalavik: ta rajab Tallinnas suurejoonelist krüptoraha kaevandust. Tema veendumusel saab paberrahast peatselt ajalugu.
Loe edasi
Intervjuu
Jaapani IT-miljardär: Kujutlesin Eestit ilusa riigina, kus elavad nutikad inimesed
Eesti idufirmasse Funderbeam investeerinud Jaapani miljardär Taizo Son (44) kiidab Eesti elu ja asjaajamist: Jaapanis ei saa igaüks peaministrile helistada ja paljud ei julge Mitsubishi või mõne teise suurkompanii palgalt lahkuda.
Loe edasi
Digi lisalood
Ärimees Henry Kallas: viie aasta pärast võiks Eestis olla poole rohkem koptereid
Tallinnas mitmete luksuslike sportautode sh Lamborghini roolis nähtud ettevõtja Henry Kallas omab ka helikopteripiloodi pabereid ning kirjeldas Ekspressile, mida lendamine talle tähendab.
Loe edasi
Kuum
Kopterid on Eesti ettevõtjate uus kallis hobi
Järjest rohkem Eesti ettevõtjaid teeb endale piloodipaberid, et juhtida isiklikku helikopterit. Kümmekonnale „putukale“ tuleb hoogsalt lisa.
Loe edasi
Teateid elust
Gustav Adolfi gümnaasiumis tüli direktoriga rahakorjamise pärast
Loe edasi
Kuum
Idufirmasse sadanud miljonid põhjustasid investorite kätši
Mobiilseid parkimislahendusi pakkuvasse idufirmasse NOW! Innovations saabunud rahalaev ajas osanikud omavahel tülli. Osa väikeosanikke leiab, et riiklik Arengufond tegi neile rehepappi.
Loe edasi
Digi lisalood
Viktor Siilats esitas pojale lennuki eest 1,5 miljoni eurose arve
Kirjutasime viimas Ekspressis isa ja poja vahelisest kisklusest ettevõtjate Siilatsite peres. Riiu üheks tüliõunaks on ka Siilatsite firmale kuuluv lennuk.
Loe edasi
Kuum
Viktor Siilatsi poeg: „Isa varastas minult 20 miljonit eurot!“
TÄIESTI SÕGE TÜLI: Ettevõtja Viktor Siilatsi (61) poeg Keith Siilats (38) süüdistab isa 20 miljoni eurose varanduse varguses. Isa leiab, et on sattunud väljapressimise ohvriks.
Loe edasi
Teateid elust
Palo: mul pole aega Neiveltiga vaielda
Ekspress kutsus kaks sõnasõja osapoolt, ettevõtja Indrek Neivelti ning ettevõtlus- ja infotehnoloogiaministri Urve Palo (pildil) debatile (et mitte öelda duellile).
Loe edasi
Intervjuu
Tipptööstur Bo Henriksson: „Nüüd võtan 20 kilo kaalus alla!“
Veerand sajandit Eesti üht edukamat tööstusettevõttet ABB Eesti juhtinud soomerootslane Bo Henriksson (61) paneb mai keskel ameti maha ja läheb pensionile.
Loe edasi
Kuum
Uhked autod, tonnid kulda, kaunid naised: ärimehed lüpsid riiki miljonitega
Maksu- ja tolliamet purustas enam kui 20 inimesest ja kümnetest firmadest koosnenud kuritegeliku bande, kes sulatas kulda ümber ning pettis riiki rohkem kui viie miljoni euroga.
Loe edasi
Digi lisalood
VANA KULD: Peaministri salasõda
26. aprillil 2007 alanud peaminister Andrus Ansipi operatsioon Tõnismäe pronkssõduri teisaldamiseks tõi kaasa Eesti uuema ajaloo suurimad rahutused.
Loe edasi
Teateid elust
Minister Palo kriitikast: „Neivelt on kibestunud“
Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaministri Urve Palo (sots) arvates kritiseeris Indrek Neivelt teda eelmises Eks­pressis ebaõiglaselt, kui pilkas ehituse asekantsleri töökoha loomist ja tema sõnavõtte ehituse teemal.
Loe edasi
Kuum
Suurpanga klient õpetab, kuidas vabaneda tülikast võlast
Suurpanga Danske Eesti filiaal liisis ettevõtjale varastatud paadi ning aitas ta korralikult võlavangi mässida. Võlgnik aga avastas legaalse võimaluse pangale raha üldse mitte tagasi maksta.
Loe edasi
Kuum
Cherry allakäik: vihased kliendid nõuavad raha tagasi
Eestlaste lemmik vautšeriportaal Cherry.ee pandi aasta tagasi ootamatult kinni ja tuhanded inimesed jäid rahast ilma. Aasta hiljem asus politsei uurima Cherry maksejõuetuse tagamaid.
Loe edasi
Intervjuu
Indrek Neivelt: Eesti liigub kindlalt Põhja-Korea suunas
Ettevõtja Indrek Neivelti väitel kägistab riik ettevõtted bürokraatiaga surnuks. Ta ütleb, et kõik vähegi normaalsed ettevõtjad kolivad oma firmad Eestist ära - ja tema ka.
Loe edasi
Teateid elust
Miljonid eurod kadusid minutitega
Harju maakohtus toimus teisipäeval mobiiltelefonide ja tahvelarvutitega suurejooneliselt äritsenud ­Jevgeni ­Lobatši pankrotis firma JPFinance võlausaldajate koosolek.
Loe edasi
Teateid elust
Niklas Zennström
Niklas Zennström
Loe edasi
Kuum
EASil käib kuus kohtuvaidlust, tagasi tahetakse saada üle kahe miljoni euro
Avaldame seekord EASi nimekirja lootusrikkamatest juhtumitest, kus käivad kohtuvaidlused ettevõtjatega miljonitesse eurodesse küündivate toetuste tagasi saamiseks.
Loe edasi
Intervjuu
Skype’i loonud miljardär Zennström: "Olime mitu korda Skype’iga surmasuus."
Skype’i põhiasutaja, IT-miljardär Niklas Zennström (51) räägib oma mälestustest seoses eestlastega ning Kazaa ja Skype’i loomisega. Talle ei meeldi Donald Trump, küll aga Andrus Ansip.
Loe edasi
Kuum
EASi bürokraadid: „Paberimajandus ajab hulluks!“
Kaks EASi ametnikku räägivad Ekspressile oma raskest elust.
Loe edasi
Kuum
TOETUSTE SURNUAED: EASi suurimate ämbrite edetabel
Ekspress koostas Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) toetustega seotud rikkumiste edetabeli.
Loe edasi
Persoon
Tere piimatööstuse peatsed omanikud - müügimees, strateeg ja finantsguru
Eesti suurim piimatööstus Tere libiseb MAAG Grupi ehk Roland Lepa (52), Aivar Saarma (54) ja Toomas Juhani (51) kätte.
Loe edasi
Kuum
Politseikopterit laseriga sihtinud mees mõisteti tingimisi vangi
Viru maakohus mõistis aastapäevad tagasi kaheks aastaks tingimisi vangi Victori (33), kes sihtis laserseadmega politsei- ja piirivalvekopterit.
Loe edasi
Intervjuu
Südamekirurg Arno Ruusalepp: arstide asemel peaksid streikima hoopis patsiendid
Tartu Ülikooli Kliinikumi südame-kirurgil Arno Ruusalepal (43) sai hing täis – ta virutas eelmisel nädalal rusika lauale ning sõnastas neli punkti, mis illustreerivad totaalset kaost Eesti tervishoiu rahastamises.
Loe edasi
Kuum
Eesti superärimees kaotas kolme aastaga kõik ja sattus politsei uurimise alla
SAJAST NULLINI! Paar aastat tagasi müüs Jevgeni Lobatš (36) 40 miljoni eest mobiiltelefone ning kandideeris Eesti aasta ettevõtjaks. Täna on ta kõigile võlgu, paljas kui püksinööp.
Loe edasi
Kuum
Soojakunn Tiit Veeberi pojad pöörasid isa päranduse pärast tülli
Suurärimees Tiit Veeberi noorim poeg Kaur Veeber nõuab isa ärid üle võtnud Janek Veeberilt 10 miljonit eurot ning suutis kohtu kaudu isegi tema pangaarved külmutada.
Loe edasi
Kuum
Kütusemüüjatel „sahvris“ ligi 150 miljonit liitrit kütusevaru
Eestis on praegu väga palju kütust, sest müüjad panid aktsiisitõusu eel kõik tünnid pilgeni täis. Agaramad soetasid varusid lausa terveks aastaks.
Loe edasi
Erid
Tammod ehitavad ukseäri järgmistele põlvkondadele
Ettevõtlik supervanaisa Raigo Tammo (69) pani paari aastakümne eest aluse kahele lennukale tööstusettevõttele, millest ühe – uksetootja T-Tammer – on tänaseks andnud sama ettevõtliku poja Anti Tammo (39) juhtida.
Loe edasi
Digi lisalood
Viljandist algab robotitega maailmavallutus
Arno Kütt (46) ja Peep Kuld (45) ehitasid üles Eesti suurima mööbliäri ning hauvad nüüd plaani vallutada pakirobotitega terve maailm.
Loe edasi
Erid
Ventilatsioonimees nr 1 juhib õhku ja inimesi
Eesti edukaim ventilatsioonisüsteemide tootja Urmas Hiie (52) astus paar aastat tagasi ülikooli, et õppida, kuidas äri tegelikult käib.
Loe edasi
Digi lisalood
EKSPRESSI ARHIIVIST: Linnahalli projekti varjutab susserdamise kahtlus
Teisipäeval sai teatavaks, et aktsiaselts Tallinna Linnahalli juhatuse liige Väino Sarnet on esitanud lahkumisavalduse.
Loe edasi
Kuum
Maksuspetsialist õpetab 10 nippi, kuidas saada rohkem raha
Kuidas jätta sissetulekust raha rohkem kätte? Eesti ülilihtsast maksusüsteemist aitab seaduslikke nipitamise kohti leida maksuspetsialist Ranno Tingas.
Loe edasi
Intervjuu
Taavi Aas: „Kõige lähemal oli linnahalli ostmisele Sõõrumaa“
Tallinna tegevlinnapea Taavi Aas selgitab, miks pole 15 aasta jooksul Linnahalli korda tehtud. Homme arutab Jüri Ratase valitsus, kas ja kuidas süstida sinna 40 miljonit eurot.
Loe edasi
Kuum
SUPERTEHING: Eesti idufirma Pipedrive saab Skype’i vaimse isa abiga 16 miljonit!
Maailmale Skype’i kinkinud rootslase Niklas Zennströmi eestvedamisel süstitakse müügimeeste tarkvara arendavasse Eesti firmasse Pipedrive ligi 16 miljonit eurot. Firma kaasasutajad Urmas Purde ja Martin Henk ütlevad, et nüüd tuleb veel rohkem tööd teha.
Loe edasi
Teateid elust
Sõõrumaa tahab koolivõimlaid ehitada
Eesti Olümpiakomitee president, suurärimees Urmas Sõõrumaa pakub välja, et üle Eesti võiks ehitada koolide juurde kümneid uusi võimlaid ning teha lastele regulaarse trennitegemise kohustuslikuks.
Loe edasi
Kuum
Pokkerimängija teenis Hiltoni maja müügiga 18 miljonit!
Olympic Entertainment Group usaldas Hiltoni maja müügi Heiti Riisbergile (36). Pokkerimängu armastav kinnisvaraspets tõi kasiinokontserni aktsionäridele „peavõiduna„ 17 miljonit puhastulu ning endale miljoni tulemustasu!
Loe edasi
Kuum
Kas tõesti varastati Eestis Maximast 26 miljonit eurot?
LEEDULASTE MADIN: Riigiprokuratuur uuris, kas üks punt Maxima osanikke on teisele pundile kinnisvaraga sahkerdades hiiglasliku tünga korraldanud.
Loe edasi
Teateid elust
Sul on probleem moslemitega? See mees aitab!
Ekspressi toimetusest astus läbi pakistanlane Rehan Allahwala, paludes meil avaldada üleskutse: kui kellelgi on mingi mure seoses moslemite või islamiga, võtku temaga Facebooki teel ühendust ja ta aitab selle ära klaarida.
Loe edasi
Kuum
Valus õppetund: müü maa miljonärile, jääd ise puupaljaks
Kaks taksojuhti müüsid ärimees Endel Sifile tehase tarvis maatüki ja pidid teenima sellega pool miljonit eurot. Nüüd pole neil ei maad ega raha, oleksid justkui hoopis ise võlgu.
Loe edasi
Kuum
Korealased peavad Oleviste kirikus jumalateenistusi
Juba mõned nädalad on Oleviste kirikus toimunud iganädalased jumalateenistused lisaks eesti ja vene keelele ka korea keeles. 아아, 고마워 라!
Loe edasi
Kuum
Miljonär nõuab majaehitajalt kahjutasu: „Vaist ütles kohe: mine poo end üles!“
Saladuslik ärimees Jaanus Krigolson pani Viimsisse püsti vägeva häärberi, kuid jättis ehitajale lõpparve maksmata. Selle asemel nõuab ta hoopis ehitajalt veerand miljonit eurot kahjutasu.
Loe edasi
Kuum
Tõstke käsi, kes seksiks robotiga? (kätemets)
Ilm läheb hukka! Helsingi tehnoloogiakonverentsi Slush populaarseim ettekanne rääkis intelligentsest vibraatorist ja tuleviku seksirobotitest.
Loe edasi
Kuum
Salapärane ja väga rikas Raul Kirjanen: See, et Eesti on vägev ja Läti poolbanaanivabariik, on müüt
Eesti üks jõukamaid ärimehi Raul Kirjanen (40) toodab iga kümnenda puidugraanuli maailmas ning võttis hiljuti üle ühe Belgia suurema elektrijaama.
Loe edasi
Intervjuu
Viljar Arakas: „Euroopa on tagumikukursil, aga nautigem sõitu!“
Riigifirmade nõukogudes figureerinud ettevõtja Viljar Arakas (37) kiidab Ratase valitsuse maksureformi, kardab Itaalia „Brexitit“ ning usub Eesti maapiirkondade renessanssi.
Loe edasi
Kuum
Tallinna südames klaarib vaidlusi taas Meelis Lao
Tallinnas Admiraliteedi basseini ääres kinnisvara arendavate Hillar Tederi ning kinnisvarafirma Capital Mill erimeelsusi on asunud klaarima kurikuulus Meelis Lao ning keegi vene eriteenistuse mees.
Loe edasi
Kuum
USA presidendikandidaatide valimisüritused
Loe edasi
Kuum
Kuidas ma Donald Trumpist presidendi tegin
Hommikul Eesti aja järgi valiti Donald Trump uueks USA presidendiks. Ekspressi ajakirjanik töötas nädal aega vabatahtlikuna Floridas presidendikandidaat Trumpi heaks ning koges, kuidas valimised on terve Ameerika peast segi ajanud.
Loe edasi
Digi lisalood
Uskumatu: Eesti firma, millel on Venemaa kliente täis
Mis sanktsioonid? Mis kriis? Milline poliitiline ummikseis? Suuresti idaturu arvelt kerkis firma ekspordikäive mullu ligi 64 protsenti!
Loe edasi
Digi lisalood
Kuidas Eesti tööstuse õnnetusehunnikust sai edulugu?
Üks Eesti suuremaid energiatarbijaid, Kunda haavapuitmassitehas Estonian Cell ei jaksanud enam turult kallist maagaasi ja elektrit osta ning hakkas ise endale reoveest energiat tegema.
Loe edasi
Kuum
Päikesereis ja spaakülastus - Margus Linnamäe Magnumi "täiesti teadusalased" kingitused loomaarstidele
MIDA TE POSTIMEHEST EI LOE: Margus Linnamäele kuuluv Magnum Veterinaaria AS maksis kinni loomaarstide reise ja isegi spaakülastuse. Selle eest karistati ettevõtet 5000eurose rahatrahviga.
Loe edasi
Kuum
Suur vandenõu: kas Margus Linnamäe paneb Maaülikooli loomakliinikule käpa peale?
​Margus Linnamäe firma pakkus Maaülikoolile välja, et edaspidi võiks Eestis veterinaare koolitada Magnumiga seotud kliinikus. Teised turuosalised näevad idee taga vandenõu turu haaramiseks.
Loe edasi
Kuum
VANA KULD: Eesti riigi suurim IT-hange kujunes fiaskoks
Äripäev kirjutas täna, et riik lõpetas hätta jäänud IT-firmaga lepingu. Esimesed märgid nurjumisest olid näha juba eelmisel oktoobril. Sellest kirjutas toona Toivo Tänavsuu:
Loe edasi
Digi lisalood
Tipp ja Täpp koristusäris
Üheksa aastat tegutsenud, mullu 50 protsendi võrra käivet ning 100 protsendi võrra kasumit kasvatanud väikeettevõtte asutasid kaks sõpra, Janar Pops ja Silver Bakhoff.
Loe edasi
Digi lisalood
Kohtla-Järve keemiavabrik poputab oma inimesi nii, kuis jaksab
Kohtla-järve tossavatel tööstusväljadel kemikaale tootev Eastman Specialties kannab erilist hoolt oma inimeste, nende perede ja terve linnakogukonna eest.
Loe edasi
Kuum
14 000 eestlast Amway võrgus: koo endale õnn õuele!
Ameerika võrkturundusgigant Amway hullutas läinud nädalavahetusel Saku suurhalli täit publikut pöörasemalt kui nii mõnigi rokkstaar. Nüüd igatseb hallitäis inimesi endale eralennukit!
Loe edasi
Kuum
Pettunud tipptööstur pakib kohvreid: „Emigreerun!“
Edukas tööstusettevõttes Bestra Engineering puhkes aktsionäride vahel nii tuline äritüli, et väikeaktsionär Hellar Mutle lubab Eestist ära kolida.
Loe edasi
Persoon
Kummitus Juhan Parts - kas suurte lolluste tegija või õige Eesti asja ajaja?
Valitsus sai oma kabinetikollist lahti – Juhan Parts (50) esitatakse Euroopa Kontrollikoja liikmeks.
Loe edasi
Teateid elust
Riigikogule uhiuued Mercedesed ei sobi – vaja on kallimaid autosid
Riigikogu kantselei korraldas autohanke, leidmaks parlamendi juhatusele neljaks aastaks väärikad sõidukid. Hanke tulemus pani Mercedeseid importiva Silberauto omaniku Väino Kaldoja nördimusest kukalt kratsima.
Loe edasi
Kuum
Paldiski jäi ilma Apple’i miljardist
Ametnikud nägid pool aastat vaeva, et tuua Eestisse maailma kuulsaima tehnoloogiafirma Apple’i serveripark. Kuni miljard eurot maksev investeering läks lõpuks Eestist mööda. Põhjuseks kõrge elektrihind ning Eesti ametnike võimetus üheskoos suuri kalu püüda.
Loe edasi
Kuum
Mart Helme meistriklass: kuidas kolida Lasnamäe korterist basseiniga häärberisse
Mullu kevadel valiti Mart Helme riigikokku. Enne jõule võttis ta Swedbankist laenu ja ostis Rocca al Maresse basseiniga villa. EKRE juhi elukohavahetused on kui tema karjääri peegel.
Loe edasi
Teateid elust
Kurikaelad pätsasid lehmapidajatelt 100 000 eurot
Hiljuti mõistis Harju maakohus kuueks kuuks tingimisi vangi lätlased ­Jevgenijse (37), Andrejse (42), Sergejse (47) ning venelase Paveli (38), kes aitasid Valgamaa põllumajandusfirma Hummuli Agro pangakontolt salaja ära nihverdada 100 000 eurot.
Loe edasi
Kuum
Eesti ettevõtjad suplevad rahas!
Ekspress reastas avalike aruannete põhjal Eesti ettevõtted, millel oli eelmise majandusaasta lõpus kõige rohkem raha pangaarvetel või kassas. Üllatuslikult selgus, et paljudes firmades ootab investeerimist väga palju raha!
Loe edasi
Kuum
Vendade Seppikute kalaäris liiguvad kümned miljonid eurod
Üllatuslikult figureerib rahakamate ettevõtete tabelis äriduo Sulev ja Siim Seppik, kelle kolme firma arvelduskontodel ja kassas oli eelmise aasta lõpus kokku ligi 35 miljonit eurot.
Loe edasi
Intervjuu
„Rootslastele meeldib Eesti, sest siin pole töötuid pagulasi“
Eesti rootslaste kogukonna üks liidreid, ärikonsultant Anders Hedman (50) ütleb, et Rootsi ettevõtjaid tõmbab Eestisse, sest siin pole suurt massi probleemseid sisserändajaid ega alamotiveeritud politseid.
Loe edasi
Kuum
Viktor Kaasiku ja Priit Alamäe kirglik kätš veinikeldri üle
Endine staaradvokaat Viktor Kaasik pidas Maarjamäel mitu aastat ägedat kohtulahingut IT-tööstur Priit Alamäega. Löögi alla sattusid isegi Hispaania suursaatkonna veinivarud.
Loe edasi
Kuum
Roolijoodikud mõtlevad kõige haledamaid vabandusi välja
Alko- või narkojoobes autojuhid on tänavu tapnud 2 inimest ja vigastanud 117. Kuidas põhjendavad Eesti roolijoodikud politseinikele või kohtunikele oma rumalaid tegusid?
Loe edasi