Toivo Tänavsuu
Reporter
Liitusin Ekspressiga 2007.aasta kevadest. Kirjutan peamiselt ärist, ettevõtlusest ja tehnoloogiast. Püüan leida värskeid, üllatavaid ja inspireerivaid kangelasi, kuid kirjutan neistki, kes sigadusi korda saadavad. Kirjutamisele lisaks panustan aega ja energiat abivajajate toetamiseks, juhtides vähiravifondi “Kingitud elu”.
Kuum
Tallinna kohtutäitur jahib 57 miljonit eurot maksvat maali
Gazpromiga seotud Moskva ärimees ja Tallinnas elavad kunstikogujad vaidlevad kohtus maalikunsti tippteoste üle, millest mõni maksab lausa hingehinda.
Loe edasi
Teateid elust
Toomas Sildmäe: juba üheksa aastat mitte tilkagi alkoholi
Hansapanga kaasasutaja Toomas Sildmäe räägib avameelses usutluses Ekspressi eriväljaandele „Eesti Kapital“, kuidas talle mõjus perevägivalla ning joobes autojuhtimisega seoses 2009. aastal krimiuudistesse sattumine.
Loe edasi
Teateid elust
Oleg Gross ostis miljoneid pudeleid viina
Ettevõtja varus enne aktsiisitõuse oma ladudesse rohkem kui 15 miljoni euro eest kolme aasta viinavaru.
Loe edasi
Teateid elust
Ärimees Jaanus Otsa: 20 miljonist eurost meile ei aita, sest oleme vaesed!
Ehitus- ja kinnisvaraettevõtja Jaanus Otsa räägib oma elu diilist.
Loe edasi
Kuum
Uskumatu kaos Versobankis: viie triljoni rublane ülekanne polnud mingi mure. Bilansist tuli koristada ka omanike Rolls Royce
Eestis tegutsenud Versobankis lokkas korruptsioon, kanti üle tohututes kogustes kahtlast raha ja juhatuse liige teatas finantsinspektsioonile, et „te raiskate mu aega“. 
Loe edasi
Kuum
Kaja Kallase ettepanek: Haigekassa asemel tervise­kindlustus kogu rahvale
Reformierakonna juhiks pürgiv Kaja Kallas leiab, et Eesti võiks kaaluda oma rahvale kõiki riske katva tervisekindlustuse tellimist erasektorist.
Loe edasi
Elu
Iluimpeeriumi tippu rühkiv paidelanna: "Ma tõesti elangi Ameerika unistuses!"
Margit Maasikas (32) töötab New Yorgis eelmise sajandi mõjukaima ärimagnaadi Estée Lauderi firmas finantsjuhina.
Loe edasi
Kuum
Tallinn upub kaubandusse, kuid inimesed ei viitsi šopata
Tallinna kaubandusturul valitseb usk, lootus ja meeleheide: senistele suurtele ostukeskusele ehitatakse entusiastlikult veel kolm lisaks, kokku sadade poodide ja restoranidega. Sinna peavad meid meelitama vaateratas, kobarkinod ja lõbustuspargid.
Loe edasi
Kuum
Antsla naine pani püsti New Yorgi menukaima koristusäri
Kadi Dulude (33) firma Wizard of Homes on New Yorgi mainekaim puhastusettevõte, kus töötab 20 eestlast. Lisaks meeldivatele klientidele puutuvad „võlurid“ kokku ka glamuurse Manhattani varjupoolega.
Loe edasi
Kuum
Vändra mehest sirgus Ameerikas miljonär: „Nüüd on mul igav”
Oma Ameerika unistuses elav ärimees Tanel Beeren (47) on USA rikkaimates maakondades soetanud ja üles vuntsinud üle tuhande maja ja korteri.
Loe edasi
Kuum
Eestlanna kaevandab Lapimaal kulda: „Siin on inseneri paradiis!“
Elen Toodu (29) töötab Kanada börsifirmale Agnico Eagle kuuluvas Kittilä kullakaevanduses peainsenerina, juhtides 30mehelist inseneride tiimi.
Loe edasi
Kuum
Eesti järgmine ükssarvik? Taxify maksab varsti miljard dollarit
Taksojuhid mässavad Taxify vastu. Ekslinnapea Tõnis Palts süüdistab Taxify juhte kelmuses. Samal ajal kerkib kodumaine taksoäpp uhkelt üle miljardi dollari väärt ettevõtete klubisse.
Loe edasi
Kuum
600 000 eurot: kuidas ontlikust pereisast sai Eesti rekordi omanik kindlustuspettuses
Sarikelm Andrei Ivannikov (34) tüssas lisaks kindlustusele mänglevalt ja lihtlabaselt veel ka kolme suurt panka, kokku ligi kahe miljoni euroga.
Loe edasi
Kuum
Depressiivsed Eesti noored "ravivad" end narkoga - kanep, LSD, amfetamiin...
Põhja-Eesti Regionaalhaigla psühhiaatriakliiniku laste- ja noorteosakonna juhataja, psühhiaater Irja Ivarinen selgitab, miks ja kuidas Eestis lapsed „hulluks lähevad“.
Loe edasi
Digi lisalood
Ameeriklasest Eesti e-resident: juhin oma Eesti firmat Lõuna-Koreast, see on imelihtne
Sel nädalal kirjutasime Ekspressis Eesti e-residentsuse võimalustest aga ka problemaatikast. Üks ligi 27 000 e-residendist, ameeriklane Ian Wagner tunnistab, et temal sujuvad asjad nagu kellavärk.
Loe edasi
Kuum
Riik tahab e-residentsuse promomiseks kulutada sadu tuhandeid eurosid. Samal ajal on osad mures Eesti maine pärast
Riik kavatseb tänavu osta sadade tuhandete eurode eest sisuturunduslikke artikleid New York Timesi, BBCsse ja mujale maailmameediasse, et veelgi promoda kaugjuhitavat äriajamist Eesti kaudu.
Loe edasi
Digi lisalood
Eesti kinnisvaragurud: buumi pole, lähitulevik on helge (kui just Kim Jong-un tuumanuppu ei vajuta)
Kirjutasime viimases lehenumbris, et Eesti kinnisvaraarendajate raskekahurvägi ehitab aastatel 2017–2019 tuhandeid uusi kortereid. Kuidas hindavad olukorda spetsialistid?
Loe edasi
Kuum
KAART: vaata, kui palju ja mis hinnaga sinu linnaossa uusi kortereid ehitatakse
KOPAD JA KRAANAD MÖLLAVAD: Tallinnas valitseb uute korterite ehitus- ja müügibuum. Kes, kus ja kui palju uusi kodusid sel ja järgneval aastal müüki paiskab?
Loe edasi
Kuum
Kinnisvaraeksperdid: krahhi korteriturul ei tule
Eesti juhtivad kinnisvaraspetsid kinnitavad kui ühest suust, et uute korterite müügihullus ei ole midagi kurjakuulutavalt anomaalset. Kõik, mis turule tuleb, leiab ostja.
Loe edasi
Teateid elust
Vigade parandus: Eesti Ekspress avaldas Henry Kallase kohta ebaõigeid väiteid
Loe edasi
Kuum
McDonaldsi maja bossil kukkusid hambad suust: „Isegi süüa enam pole!“
Viru tänava kunagine „kunn“ Aivar Tõnisson (62) pihib, kuidas Eesti tippadvokaadid ta täielikult laostasid.
Loe edasi
Kuum
Toivo Tänavsuu: küll oleks tore, kui ravimitega oleks nagu külmkappide või televiisoritega - kui ei sobi, viid poodi tagasi
Tänane Eesti Päevaleht puudutab valusat teemat – vähiravimite pööraselt soolased hinnad. Mida on meil vähiravifondi „Kingitud elu“ poolt selle kohta kosta?
Loe edasi
Kuum
Kaia Kanepi raamat pööras tenniserahva tülli
Sügisel 2016 asus kirjastaja Donatas Narmont tegema raamatut Kaia Kanepist, kutsudes kampa Kalle Muuli. Nüüd imestab Narmont, kuidas valmis raamat ilma temata.
Loe edasi
Teateid elust
Ivar Valdmaa pole veel krüptorahamiljonär
Juunis kirjutasime, et Eesti korvpalli meisterklubi Kalev/Cramo presidenti Ivar Valdmaad (pildil) on haaranud kullapalavik: ta rajab Mustamäele suurejoonelist krüptoraha kaevandust.
Loe edasi
Teateid elust
Cherry vautšeri ­omanike viha pole raugenud
Loe edasi
Kuum
Eesti pensionärid avastasid bitcoin’i: „Imevärk, raha muudkui kasvab!“
Vähestest asjadest räägitakse Eestis 2017. aastal rohkem kui krüptorahast. Bitcoin’i metsik hinnatõus – tänavu umbes 2000 protsenti – peibutab nii noori kui ka eakamaid.
Loe edasi
Teateid elust
Eesti mees lõi Google’i abil tulevikku ennustava „masina“
Eesti juurtega Kalev Leetaru tahab võimsa andmebaasi abil anda tavainimestele võimaluse paremini maailma mõista.
Loe edasi
Persoon
Marianne Mikko on siiski olemas!
Feministist poliitik Marianne Mikko (56) tegeleb hästi oluliste teemadega ja soovitab Eestile eeskujuks Rwandat.
Loe edasi
Teateid elust
Eesti riik hakkab seadusega kratti ohjeldama
Riigikantselei eestvedamisel käivitatakse uuest aastast avalik arutelu selle üle, kuidas peaks reguleerima tehisintellekti valdkonda.
Loe edasi
Intervjuu
Maailmakuulus häkker elab Tallinnas: „Tean su telefonist rohkem kui sa ise“
Maailmakuulus „eetiline häkker“ Ralph Echemendia (44) kolis Tallinna ja püüab meid päästa meie enda lolluse eest nutiseadmete kasutamisel.
Loe edasi
Kuum
Kino Sõpruse pankrot: kus on mu hinnaline prügikast ja vetsupott?
SÕPRUS OTSAS: Legendaarse kino Sõprus maja üürnik läks pankrotti. Nüüd otsib jurist Reimo Mets majast taga oma maksejõuetu firma miljonilist varandust.
Loe edasi
Intervjuu
Venemaalt Eestisse pagenud kinoemand Tatiana Tolstaya: „Siin on põnev ja mõnus“
Ukrainas sündinud ärinaine Tatiana Tolstaya (46) kolis neli aastat tagasi Eestisse, soetas Kosmose kino ning ehitab nüüd üliambitsioonikalt Cinamoni kinoketti.
Loe edasi
Areen
Lasnamäe kutt teeb tööd nii Google’ile kui ka Netfilixile
New Yorgis elava Eesti disaineri Anton Repponeni (33) klientide hulka kuuluvad nii Google, Sony, Nintendo, Time Warner, MTV kui ka USA Today. Lasnamäel kasvanud loovtööstur arendab nüüd tuleviku elukeskkondi.VAATA KA INTERAKTIIVSET GALERIID!
Loe edasi
Areen
Margus Linnamäe teeb mis tahab
Ravimi- ja meediatööstur Margus Linnamäe (53) on vägev kombinatsioon majanduslikust, poliitilisest ja meedia kaudu võimust.
Loe edasi
Areen
PÄEVALEHE ARHIIVIST: Ameerikas elav eestlane, kes teeb hullust ideest rahapaja
Eesti juurtega Silicon Valley superstaar Steve Jürvetson teatas äsja, et loobub ahistamissüüdistuste tõttu partneri staatusest investeerimisfirmas Draper Fisher Jurvetson ja lahkub ka Elon Muski ettevõtete Tesla ja SpaceX nõukogudest.Eestis oli Jürvetson praktiliselt tundmatu kuni 2004. aasta märtsini, mil Eesti Päevalehes ilmus Toivo Tänavsuu tehtud intervjuu. Toona ütles Jürvetson, et ei välista tulevikus Eestisse kolimist. Ehk juhtub see nüüd, kui USA-s on mitmed uksed Jürvetsoni jaoks ahistamissüüdistuse tõttu vähemalt ajutiselt sulgunud?
Loe edasi
Kuum
Inimrobot Sophia: „Mulle meeldib vestelda“
Ekspress intervjueeris Saudi Araabia kodanikust humanoidi Sophiat, kes on visanud avalikult nalja, kuid ähvardanud ka inimkonna hävitada. Eestist ei tea ta veel midagi.
Loe edasi
Intervjuu
„Donald Trump paneb sind tantsima!“
Donald Trumpi valimisvõidu põhiarhitekt, tema kampaania digimeediajuht Brad Parscale ütleb Ekspressile, et Trump on ehe president ning venelaste mõju valimistele oli väike.
Loe edasi
Digi lisalood
Toivo Tänavsuu: Jumal vaatab tehnoloogiarahvast ja naerab kõva häälega
Inimeste maailm elab ja kujuneb nende peades. See on selline, nagu me endale sisendame. Ent kui maailma helgeimad pead lähevad kambakesi hulluks, on põhjust muretsemiseks.
Loe edasi
Kuum
Kes tahab saada miljonäriks? Taevaraudtee peibutab Eesti inimesi
RATSA RIKKAKS! Vene päritolu „uue põlvkonna transpordifirma“ Skyway Capital otsib Eestist julgeid (kergeusklikke) rahastajaid, lubades neile pudrumägesid ja piimajõgesid.
Loe edasi
Arvamus
Väike Annabel ravis Eesti natuke tervemaks
Eesti inimene on annetajana ettevaatlik ja skeptiline. Aga kui südamed kord avanevad, siis oleme maailma kõige paremad annetajad. Lahked, südamlikud ja abivalmid.
Loe edasi
Digi lisalood
Kaubamaja juht: ma ei muretse absoluutselt selle pärast, et meile tulevikus kliente ei jätku
Kui inimeste palgad ja tarbimine kasvavad, kas siis võib riigi suurimal kaupmehel minna halvasti? Tallinna Kaubamaja Grupi juht Raul Puusepp väidab, et võib. Edu nimel tuleb kõvasti tööd teha.
Loe edasi
Digi lisalood
Rimi juht: Me sõltume oma 3000 töötajast
Kas olete tähele pannud, kuidas Rimi kassapidajad teile rõõmsalt naeratavad? Neil on selleks põhjust, sest ettevõte hoolitseb oma 3000 töötaja eest hästi. Firma juht usub, et kerkivad ka palgad.
Loe edasi
Digi lisalood
Testlio rühib Eestist oma IT-valdkonna maailma tippu
Kristel ja Marko Kruustük ehitavad tarkvara testimise platvormi ja üleilmset testijate võrgustikku Testlio. See on pööraselt kasvav ja väga kasumlik äri.
Loe edasi
Digi lisalood
Saaremaa suurim elektroonikatootja võib kasvõi iPhone’i kokku panna
Aasta piirkonna ettevõtteks valitud Incap Electronics Estonia ei ole lihtne allhankija. Ta pööras oma pilgud Eesti idufirmade poole: kus on teie moodsad nutividinad, mida meie saaksime siinsamas Eestis valmistada?
Loe edasi
Kuum
Supermodell Carmen Kass võitleb kohtus oma miljonite eest
Eesti kuulsaim modell Carmen Kass usaldas majandusbuumi laine­harjal firmale Q Vara miljoneid eurosid. Sealsed tüngameistrid lõid raha laiaks ning Kass peab tänaseni kohtu ja advokaatide abil oma varanduse pärast võitlust.
Loe edasi
Kuum
Kalev Kure tütar Madeleyn: „Püüdsin mõrvatud isa mõista ja kaitsta“
Tosin aastat tagasi tapeti Eesti allilmajuht Kalev Kurg. Teismelisele tüdrukutirtsule Madeleyn Kurele oli ta maailma parim isa. Täna on Madeleyn (23) Ameerikas modell, kes unistab karjäärist Hollywoodis.
Loe edasi
Digi lisalood
Kuidas Toivo Tänavsuu 10 aastat tagasi Hugh Hefneriga kohtus
Eile lahkus meie seast ajakirja Playboy looja ja popkultuuri-ikoon Hugh Hefner. Ekspressi ajakirjanik Toivo Tänavsuu on üks väheseid, kellel õnnestunud Hefnerit usutleda.
Loe edasi
Kuum
Hugh Hefner: olen suur õnneseen!
Patu ja moraalituse sümbol, maailma hedonist number üks ja enam kui paari tuhande naispartneriga maganud seksimasin. Teisest küljest aga inimene, kes viis täide oma unistused, elav Ameerika unelm – selline on 81aastane Playboy kontserni asutaja miljardär Hugh Hefner.
Loe edasi
Digi lisalood
Ajakirjanik Pendli-Urmase seansil: „Sul on õitsengujoon täiesti olemas!“
Toivo Tänavsuu käis Urmas Sõõrumaaga intervjuud tegemas ja sai teada, et ta on metallkukk.
Loe edasi
Digi lisalood
VIDEO | Urmas Sõõrumaa paljastab, kust tema energia tuleb
Ärimees Urmas Sõõrumaal on vahel tunne nagu elaks ta kolme mehe elu korraga.
Loe edasi
Kuum
Urmas Sõõrumaa: „Tegelen suurte asjade, mitte nokunäppimistega“
Suurettevõtja ja noorpoliitik Urmas Sõõrumaa (55) räägib, miks ta koos põdura ja paranoilise Edgar Savisaarega võimule pürib ja palju linn ta ärisid nuumab. Lõpuks võetakse ka pendel välja.
Loe edasi
Teateid elust
Politsei sulges Tallinna kesklinna „trahvimasina“
Hobujaama ristmik võeti trahvimiskohana politsei töölaualt maha.
Loe edasi
Kuum
Miks ometi ei võiks ma olla ka „vilkuriga VIP“?
Tallinn kubiseb septembris Euroopa riikide ministritest ja väliskülalistest. Miks ja kui palju linlaste elu sellest kannatab, räägib politsei- ja piirivalveameti vanemkorrakaitseametnik Tõnu Janter.
Loe edasi
Kuum
Estofiil kavatseb terroristid pankrotti ajada
Eesti aukonsul Lõuna-Carolinas Harry Huge (79) esindab advokaadina 16 aasta taguse New Yorgi terrorirünnaku ohvreid ning on asunud rahastama Eesti lennukaid idufirmasid.
Loe edasi
Digi lisalood
Poolest miljonist eurost sai Eesti idufirmas kaks eurot, aga investorid ei pahandanud
Tuntud Eesti investorid riikliku Arengufondiga eesotsas panid ühte pilveteenuste start-up’i ligi 0,5 miljonit eurot. Järele jäi sellest kaks eurot ja paks pahandus. Palju raha kaotanud investorid suhtusid aga mõistvalt.
Loe edasi
Digi lisalood
Toivo Tänavsuu: Viie inimese elud kaalul – mida soovitad, terviseminister Ossinovski?
Loe edasi
Teateid elust
Apple’i peakontor müüb Eesti märkmikke
Ameerikas Californias Cupertinos asuva tehnoloogiagigandi Apple peakontori poes müüakse kuulsate nutividinate kõrval iApple’i logoga pabermärkmikke kirjaga „Made in Estonia“.
Loe edasi
Kuum
Ühe iduettevõtja teekond innovaatorist "kusipeaks"
Idufirmamees Veiko Umal sai sõpradelt-tuttavatelt mitusada tuhat eurot, et arendada välja ööklubiäpp. Võttis lõviosa rahast automaatidest välja ja lõi laiaks. Äpiarendus aga jätkub.
Loe edasi
Digi lisalood
Toivo Tänavsuu: Mehed, ärge tegelege poliitikaga, vaid armastage oma naisi!
Loe edasi
Kuum
Kaspersky: „Kremli häkkerid on kõiges süüdi? Lollus!“
Valge Maja ja USA salateenistused süüdistasid viirusetõrjefirmat Kaspersky Lab sidemetes Vene luureasutustega ning manitsesid selle tooteid mitte kasutama. Kaspersky Labi endine juht, Venemaa üks rikkamaid naisi Natalya Kaspersky (51) kinnitab, et jutud Kremli häkkerite karvastest kätest on vandenõu ja müüt.
Loe edasi
Intervjuu
LinkedIni turundusjuht pani ameti maha: „Mul on nüüd Eestis unistuste töökoht!“
Maailmakuulsa ärialase sotsiaalvõrgustiku LinkedIni Euroopa turundusdirektor, prantslane Laurence Bret-Stern (49) asus tööle kümneid kordi väiksemasse Eesti startup’i Pipedrive, mis arendab müügitarkvara.
Loe edasi
Kuum
Oru Kodu 10 aastat hiljem: Villu Parveti buumiaegsest ämber-arendusest on saanud kena küla, kuid osa inimeste unistuste kodu on endiselt võpsik
Kümme aastat tagasi oli toonane Oru Kodu uusarendus kurikuulus ebaõnnestumine, praegu aga elab küla mõnusas privaatsuses.
Loe edasi
Persoon
Veerand miljonit teeninud uhuu-tööstur Ingvar Villido: "Minu õpetus on sama realistlik nagu vihmasadu või südametuksed."
Rahvusringhääling tituleeris Eesti kõige edukamaks esoteerika- ja eneseabiärimeheks Ingvar Villido (55).
Loe edasi
Teateid elust
Fläsh! Eesti robotite baas Ameerikas
Californias Redwood Citys asub Ahti Heinla ja Allan Martinsoniga seotud Starship Technologiesi Ameerika kontor.
Loe edasi
Kuum
Rahvasaadik Jaak Madison tassis Maardus laipa
Sel kevadel abipolitseiniku kursused läbinud riigikogulane Jaak Madison (EKRE) kirjeldab oma eredamaid elamusi politseipatrullis.
Loe edasi
Elu
Batmani Kassnaine jumaldab Eestit: „Teil on isegi taevas sinisem!”
Eestit armastavate maailma staaride hulgas on Los Angeleses elav näitlejatar Julie Newmar (84) – kunagine Hollywoodi seksisümbol ja Kassnaine kultuslikust teleseriaalist „Batman“.
Loe edasi
Kuum
Kohtla-Järve kutist sai Ameerikas miljonär: 25aastaselt ostsin esimese Ferrari
USA, FLORIDA, SARASOTA. Laulva revolutsiooni ajal Kohtla-Järvelt usulise tagakiusamise eest Ameerikasse põgenenud Jevgeni Shvetzist (43) sai ookeani taga miljonärist ehitusettevõtja, kelle elu on nüüd nagu American Dream.
Loe edasi
Intervjuu
Eesti eksiilvalitsuse endine sõjaminister: „Eestis käib hoogne venestumine“
Floridas elav Eesti eksiilvalitsuse endine sõjaminister, USA armee veteran ja endine riigikogulane Jüri Toomepuu (87) hurjutab teravalt Eesti poliitikuid, suurärimehi ja rahvast ning kardab, et meie idüllilisel iseolemisel on varsti kriips peal.
Loe edasi
Kuum
Eesti mehe suur elumuutus – naine Ameerikast koos 2500 lehmaga!
Tartu IT-mees Erik Raudsepp võttis naiseks Ameerika maatüdruku Hannah’ ja sai „kaasavaraks” suure lehmakarja. Nüüd korraldavad nad USA lihaturul omamoodi revolutsiooni.
Loe edasi
Intervjuu
Hambad ristis ja virinata: eestlane jahib kohta NBAs
USA korvpalli üliõpilasliigas mehetegusid teinud Eesti korvpallur Maik-Kalev Kotsar (20) rassib ookeani taga karmi treeneri käe all eesmärgiga jõuda oma ala tippu – profiliigasse NBA.
Loe edasi
Intervjuu
VIDEO | USA ülikoolikorvpalli eestlasest staar Maik-Kalev Kotsar näitab oma töökeskkonda
Eesti korvpallur Maik-Kalev Kotsar rassib ookeani taga karmi treeneri käe all eesmärgiga jõuda oma ala tippu – profiliigasse NBA. Vaata telefoniga tehtud videost, milline näeb välja tema praegune igapäevaelu USA korvpalli üliõpilasliigas.
Loe edasi
Kuum
MIKS KÜLL? USA salateenistus pidas kinni Ekspressi ajakirjaniku Toivo Tänavsuu
MITTE KÕIKIDE VÕIMALUSTE MAA: USA salateenistus Secret Service tõmbas hetkega kriipsu peale Ekspressi poole aasta ponnistusele saada intervjuu president Donald Trumpilt või mõnelt tema pereliikmelt.
Loe edasi
Kuum
Tülis Siilatsid kollitavad Kernu rahvast uue lennuväljaga
Omavahel tülitsevad Viktor Siilats ja tema poeg Keith on tõsiselt raksu läinud ka Kernu inimestega. Nad rajavad Kernu mõisa külje alla uut lennuvälja, mis külarahvale sugugi ei meeldi.
Loe edasi
Intervjuu
Microsofti uus juht: „Eestis on kõik super!“
Maailma ühe suurema IT-firma Microsoft siinset üksust asus juhtima bulgaarlane Hristo Manov (45), kes asub aastateks elama Tallinna Hiltoni hotelli ning käib igal nädalavahetusel oma päriskodus Euroopa teises otsas.
Loe edasi
Kuum
Unistuste printsi tõeline mina: Seltskonnahunt Roberto on Eestis soetanud jahmatava hulga kinnisvara
Monacos elav seltskonnahunt Roberto De Silvestri (40) on kümne aastaga Eestis soetanud tohutult kinnisvara ja paigutanud siia veerand miljardit eurot. Nüüd aitab, sest Eesti turg on tema hinnangul üle kuumenemas.
Loe edasi
Digi lisalood
USA kaubandushiiglase Walmarti juhid külastavad Viljandit ja president Kaljulaidi
Tuleval nädalal on Eestis maailma suurima kaubandushiiglase Walmarti kõrgetasemeline delegatsioon.
Loe edasi
Digi lisalood
FOTOD JA VIDEO MONACOST | Kanada läätsekasvataja napsas Viljandi robotiarendajate eest maailma parima ettevõtja tiitli
Viljandi ettevõtjad firmadest Cleveron ja ON24 - Peep Kuld ja Arno Kütt - osalesid lõppenud nädalal Monacos niiöelda ettevõtjate olümpial. Maailma parimaks ettevõtjaks valiti ja tiitli EY World Entrepreneur of the Year 2017 napsas eestlaste eest küll Kanada läätsekasvataja Murad Al-Katib, kuid eestlased pälvisid ka rohkelt tähelepanu ja tunnustust. Viljandi mehed leidsid oma pakirobotite ärile ühe potentsiaalse miljardärist investori.
Loe edasi
Teateid elust
Eesti üks suuremaid välisinvesteeringuid kukkus läbi
Graanul Investi kavatsused Belgia ühe suurema söeelektrijaamaga läksid vett vedama.
Loe edasi
Kuum
Ärimees Ivar Valdmaa kaevandab Mustamäel raha
Korvpalli meisterklubi Kalev/Cramo presidenti Ivar Valdmaad on haaranud kullapalavik: ta rajab Tallinnas suurejoonelist krüptoraha kaevandust. Tema veendumusel saab paberrahast peatselt ajalugu.
Loe edasi
Intervjuu
Jaapani IT-miljardär: Kujutlesin Eestit ilusa riigina, kus elavad nutikad inimesed
Eesti idufirmasse Funderbeam investeerinud Jaapani miljardär Taizo Son (44) kiidab Eesti elu ja asjaajamist: Jaapanis ei saa igaüks peaministrile helistada ja paljud ei julge Mitsubishi või mõne teise suurkompanii palgalt lahkuda.
Loe edasi
Digi lisalood
Ärimees Henry Kallas: viie aasta pärast võiks Eestis olla poole rohkem koptereid
Tallinnas mitmete luksuslike sportautode sh Lamborghini roolis nähtud ettevõtja Henry Kallas omab ka helikopteripiloodi pabereid ning kirjeldas Ekspressile, mida lendamine talle tähendab.
Loe edasi
Kuum
Kopterid on Eesti ettevõtjate uus kallis hobi
Järjest rohkem Eesti ettevõtjaid teeb endale piloodipaberid, et juhtida isiklikku helikopterit. Kümmekonnale „putukale“ tuleb hoogsalt lisa.
Loe edasi
Teateid elust
Gustav Adolfi gümnaasiumis tüli direktoriga rahakorjamise pärast
Loe edasi
Kuum
Idufirmasse sadanud miljonid põhjustasid investorite kätši
Mobiilseid parkimislahendusi pakkuvasse idufirmasse NOW! Innovations saabunud rahalaev ajas osanikud omavahel tülli. Osa väikeosanikke leiab, et riiklik Arengufond tegi neile rehepappi.
Loe edasi
Digi lisalood
Viktor Siilats esitas pojale lennuki eest 1,5 miljoni eurose arve
Kirjutasime viimas Ekspressis isa ja poja vahelisest kisklusest ettevõtjate Siilatsite peres. Riiu üheks tüliõunaks on ka Siilatsite firmale kuuluv lennuk.
Loe edasi
Kuum
Viktor Siilatsi poeg: „Isa varastas minult 20 miljonit eurot!“
TÄIESTI SÕGE TÜLI: Ettevõtja Viktor Siilatsi (61) poeg Keith Siilats (38) süüdistab isa 20 miljoni eurose varanduse varguses. Isa leiab, et on sattunud väljapressimise ohvriks.
Loe edasi
Teateid elust
Palo: mul pole aega Neiveltiga vaielda
Ekspress kutsus kaks sõnasõja osapoolt, ettevõtja Indrek Neivelti ning ettevõtlus- ja infotehnoloogiaministri Urve Palo (pildil) debatile (et mitte öelda duellile).
Loe edasi
Intervjuu
Tipptööstur Bo Henriksson: „Nüüd võtan 20 kilo kaalus alla!“
Veerand sajandit Eesti üht edukamat tööstusettevõttet ABB Eesti juhtinud soomerootslane Bo Henriksson (61) paneb mai keskel ameti maha ja läheb pensionile.
Loe edasi
Kuum
Uhked autod, tonnid kulda, kaunid naised: ärimehed lüpsid riiki miljonitega
Maksu- ja tolliamet purustas enam kui 20 inimesest ja kümnetest firmadest koosnenud kuritegeliku bande, kes sulatas kulda ümber ning pettis riiki rohkem kui viie miljoni euroga.
Loe edasi
Digi lisalood
VANA KULD: Peaministri salasõda
26. aprillil 2007 alanud peaminister Andrus Ansipi operatsioon Tõnismäe pronkssõduri teisaldamiseks tõi kaasa Eesti uuema ajaloo suurimad rahutused.
Loe edasi
Teateid elust
Minister Palo kriitikast: „Neivelt on kibestunud“
Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaministri Urve Palo (sots) arvates kritiseeris Indrek Neivelt teda eelmises Eks­pressis ebaõiglaselt, kui pilkas ehituse asekantsleri töökoha loomist ja tema sõnavõtte ehituse teemal.
Loe edasi
Kuum
Suurpanga klient õpetab, kuidas vabaneda tülikast võlast
Suurpanga Danske Eesti filiaal liisis ettevõtjale varastatud paadi ning aitas ta korralikult võlavangi mässida. Võlgnik aga avastas legaalse võimaluse pangale raha üldse mitte tagasi maksta.
Loe edasi
Kuum
Cherry allakäik: vihased kliendid nõuavad raha tagasi
Eestlaste lemmik vautšeriportaal Cherry.ee pandi aasta tagasi ootamatult kinni ja tuhanded inimesed jäid rahast ilma. Aasta hiljem asus politsei uurima Cherry maksejõuetuse tagamaid.
Loe edasi
Intervjuu
Indrek Neivelt: Eesti liigub kindlalt Põhja-Korea suunas
Ettevõtja Indrek Neivelti väitel kägistab riik ettevõtted bürokraatiaga surnuks. Ta ütleb, et kõik vähegi normaalsed ettevõtjad kolivad oma firmad Eestist ära - ja tema ka.
Loe edasi
Teateid elust
Miljonid eurod kadusid minutitega
Harju maakohtus toimus teisipäeval mobiiltelefonide ja tahvelarvutitega suurejooneliselt äritsenud ­Jevgeni ­Lobatši pankrotis firma JPFinance võlausaldajate koosolek.
Loe edasi