×
Mikk Salu
Eesti Ekspressi ajakirjanik
Eesti Ekspressi ajakirjanik. Enne seda mitu aastat Postimehes ja enne Postimeest mitu aastat Eesti Päevalehes. Kirjutan poliitikast, rahast, ettevõtlusest, vahel korruptsioonist ja kuritegudest.
Kuum
Jüri Ratase valitsuse siseelu - Keskerakonna ministrid arvasid, et see töö on kergem
Miks valitsus salatseb? Kuidas peaminister hakkama saab? Keda ta usaldab? Miks ajab ümarat juttu?
Loe edasi
Kuum
Tahad targaks saada: tablett, LSD ja nikotiin aitavad
Intensiivset ajutegevust nõudvates valdkondades koguvad populaarsust tarkusetabletid ehk nootroopikumid. Nende hulka kuuluvad nii retsepti­ravimid, illegaalseid uimastid nagu LSD, kui ka vanad-head nikotiin ja kofeiin.
Loe edasi
Kuum
Toidu hind tõuseb jälle
Kaks aastat paigal püsinud või isegi langenud toiduainete hinnad on poodides jälle kasvama hakanud. Põllumehed rõõmustavad. Tarbijad vaatavad hoolikamalt rahakotti.
Loe edasi
Kuum
Eesti ettevõtjatele pakuti miljon eurot. Nad ütlesid sellest ära
Eelmisel nädalal kirjutas Märt Kelder (36) kaks kirja. Ühes selgitas ta, miks tema kaks aastat tagasi asutatud idufirma Palleter äri lõpetab. Teises teatas investoritele, kes tahtsid talle miljon eurot anda, et ei võta seda raha.
Loe edasi
Digi lisalood
Leping läbi: Tallinna linn mõistis lõpuks, et abilinnapea Sarapuu lähedastega seotud prügifirma ei saa hakkama
Tallinna Keskkonnametile alluva Tallinna Jäätmekeskuse juht Martin Gasman ütles Eesti Ekspressile, et ütlevad üles lepingu osaühinguga Baltic Waste Management Tallinnas asuvate süvakonteinerite tühjendamise osas.
Loe edasi
Teateid elust
Tallinna vanalinna ähvardab prügiuputus
Alates 1. maist ei pruugi Tallinna vanalinnas enam ükski firma prügi vedada ja UNESCO maailmapärandi nimekirja kantud tänavad võivad uppuda prügisse.
Loe edasi
Kuum
Mikk Salu: Millal TransferWise ära sureb?
Sõnapaar „Eesti edulugu” on TransferWise’i külge kleepunud samamoodi nagu õlu Saku või kommid Kalevi juurde. Kuidas aga järjest kahjumit teeninud firma kahaneval rahaliigutamise turul jätkusuutlikuks saab, on endiselt vastamata küsimus.
Loe edasi
Kuum
Paide linna raha abil saavad Sarapuud endale ujula
Haldusreformi käigus meelitas Paide linn uude ühendvalda inimesi lubadusega, et linn ehitab uue ujula. Samal ajal tehti vargsi teoks hoopis teine plaan: otsustati ujumisteenus sisse osta, hanke võitsid ainsate pakkujatena Kersti ja Arvo Sarapuu ühisfirmad.
Loe edasi
Kuum
Eesti tippkokk Roman Zaštšerinski on hädas Läti pankuriga
Aasta tagasi kuulutasid ajalehed, et tippkokk Roman Zaštšerinski avab Kadriorus uue restorani. Ehitus ongi juba ammu valmis, kuid kas seda kunagi üldse avatakse? Restorani vastu võitleb Läti pisipanga esindaja Tatjana Sarap.
Loe edasi
Kuum
Arvo Sarapuu suurmeisterlikud kombinatsioonid
Variisikute kaudu Tallinna prügiäriga seotud Arvo Sarapuu (63) on alluvusel ja peresidemetel põhineva usaldusisikute võrgu pununud ka Tallinna Keskkonnaametisse. Sealsed ametnikud teevad Sarapuule sobivaid otsuseid.
Loe edasi
Digi lisalood
Uued detailid: veel seoseid Tallinna abilinnapea Arvo Sarapuu ja prügifirma BWM vahel
Eesti Ekspress kirjutas kolmapäeval, kuidas Tallinna prügipoliitikat juhtiv abilinnapea Arvo Sarapuu on seotud Tallinna prügiäris edukalt konkursse võitva firmaga Baltic Waste Management (BWM).
Loe edasi
Digi lisalood
Artikkel, mis paljastas Arvo Sarapuu seosed prügiäriga: Tallinna abilinnapea on variisikute kaudu sisenenud linna prügiärisse
Täna teatati, et Riigiprokuratuur ja Kaitsepolitseiamet pidasid kahtlustatavana kinni abilinnapea Arvo Sarapuu. Ekspress kirjutas abilinnapea salajastest seostest Tallinna prügiäriga juba märtsis.
Loe edasi
Persoon
Cherchez la femme: Marine Le Pen
Loomaõiguslane, kommunist, fašist ja Prantsuse mõjukaim poliitik – kas ka Prantsusmaa tulevane president?
Loe edasi
Kuum
Oh neid lolle
Esoteerikahirm on irratsionaalne tunne, mis aga esoteerika ohtlikkust kuidagi ei tõesta. Tegelikult on esoteerika süütu meelelahutus ja hobitegevus, kirjutab Mikk Salu.
Loe edasi
Kuum
Vabaerakond sipleb tõsises kriisis
Pealtnäha oleks Vabaerakonnaga nagu kõik korras. Tegelikult aga toetus langeb, seest ussitab ja organisatsioon lonkab. Nüüd otsib partei endale uut juhti.
Loe edasi
Kuum
Poliitilised salaomanikud teenisid miljoneid
Hästituntud ettevõtet kontrollis salaja sõpruskond, kes on seotud poliitilise koorekihiga.  Jama tekkis siis, kui tegevjuhid ja salaomanikud omavahel tülli läksid, üksteist kahtlustama hakkasid ning juhtunust said teada pankurid.
Loe edasi
Digi lisalood
Poliitilised salaomanikud teenisid miljoneid
Hästituntud ettevõtet kontrollis salaja sõpruskond, kes on seotud poliitilise koorekihiga. Jama tekkis siis, kui tegevjuhid ja salaomanikud omavahel tülli läksid, üksteist kahtlustama hakkasid ning juhtunust said teada pankurid.
Loe edasi
Kuum
Kaja Kallas Reformierakonna sisetülist: „Osa on hirmus kurjad kõige peale!“
Kaja Kallas on valmis kandideerima sügisestel kohalikel valimistel. Tallinna linnapeaks ta enam ei püri, aga 2019. aastal tahab Eestisse tagasi tulla. Kas Reformierakonna esimeheks?
Loe edasi
Kuum
Meie tegelik märk on sõda Venemaaga ehk kuidas sünnivad välisajakirjanike lood Eestist
Juba paar kuud on mütanud Eestis ­enne­näge­ma­tu hulk välisajakirjanikke. Neid ei huvita Skype, Eesti bränd ega e-riik. Nad käivad metsa vahel kaitseliitlasi otsimas, uudistavad kaitseväe harjutusi, pinnivad Tapal Ameerika sõdureid, küsitlevad Eesti poliitikuid. Nad otsivad sõda.
Loe edasi
Persoon
Hanno Pevkuri kättemaks
Hanno Pevkuri võit Reformierakonna uue juhi valimisel oli ülekaalukas. Mandaat on tugev. See on nüüd tema erakond.
Loe edasi
Kuum
Keskerakonna uus aju on presidendi poolvend Raimond, keda Savisaare lähikond peab reeturiks
 Raimond Kaljulaid (34) on poseerinud alasti, toetab homode õigusi ja kuulub skandaalse veebikülje nihilist.fm autorite sekka.  Tal on oluline roll Keskerakonna järgmises valimiskampaanias.  Ta ei kuulu Jüri Ratase lähikonda, Edgar Savisaare seltskond peab teda aga reeturiks.
Loe edasi
Areen
Tähedisainer Anton Koovit tegi Eestile uue fondi
Anton Kooviti (35) loodud fonte kasutavad nii Balenciaga luksus­moemaja kui Berliini metroojaamad. Kuidas ägedad fondid sünnivad, uuris tähedisainerilt Mikk Salu.
Loe edasi
Kuum
Rahandusministeeriumi "ajud" ei näe uue valitsuse muudatusi üldse nii tumedates toonides kui Reformierakond
Kuidas „parempoolsed“ ametnikud „vasakpoolseid“ reforme teevad? Üldsegi mitte halvasti.
Loe edasi
Kuum
Kunstpeeretajate kuulsusrikas ajalugu
Koos jõulude ja aastavahetusega saabub ka aasta suurim peeruhooaeg. Tänapäeval piinlik teema oli kunagi aga kunstivorm, millega osavamad kunstpeeretajad teenisid ennast miljonärideks.
Loe edasi
Kuum
Märkmeid haige mehe majast ehk Edgar Savisaare nullsummamäng
Kriminaalasja toimikud toovad päevavalgele teistsuguse Savisaare: ta on hea juht, tore ülemus, lojaalne sõber. Tema maailmanägemist piiravad vähene keeleoskus ja Lääne-sidemete puudumine. Tema vaade välispoliitikale meenu­tab vande­nõude, mõjusfääride ja null­summa­mängu maailma.
Loe edasi
Kuum
Kinnipidamiskeskuse elanikud hakkasid eile protestima
Asüülitaotlejate sõnul ajas neid protestima võimuesindaja liiga julm käitumine keskuse asuka vastu.
Loe edasi
Kuum
Kas Reformierakonna uueks juhiks saab "tagatoa" mees Kristen Michal või autsaider Hanno Pevkur?
Nüüd on selge, et Reformierakonna järgmiseks juhiks saab kas Kristen Michal või Hanno Pevkur. Mõlemad tahavad parteid juhtida ja mõlemad teevad selle nimel kampaaniat.
Loe edasi
Kuum
DELFI FOTOD ja VIDEO: Harku kinnipidamiskeskuse elanikud hakkasid protestima: „Ma olen asüülitaotleja, mitte kriminaal!”
Harku kinnipidamiskeskusesse paigutatud välismaalastel on luku taga olemisest saanud kõrini, neil pole enda sõnul Harkus turvaline ja nad leiavad, et asüülitaotlejatena ei peaks nad olema kriminaali kombel luku taga. Täna hakkasid nad keskuse vastu protestima, ajendiks eilne intsident ühe kinnipeetavaga.
Loe edasi
Kuum
Mis toimub populaarseima telesaate kaadri taga?
„Su nägu kõlab tuttavalt“ on saade, mis lööb kõiki rekordeid. TV3 jaoks on see reitingute päästeingel, Kanal 2 jaoks peavalu. Noored näitlejad saavad siin staarideks, vanad kuulsused avastavad endast uusi külgi.
Loe edasi
Kuum
Ebaõnnestunud minister Oviir tegi Tombergi lahtilaskmisega õige otsuse
Liisa Oviirile võib ette heita paljusid asju, aga Hanno Tombergi lahtilaskmine EASi juhi kohalt oli igati õigustatud.
Loe edasi
Kuum
KUIDAS TEHA VALITSUST: Ratas ja kompanii on kokku leppinud teemad, mida tüli vältimiseks ei torgita
Nii Keskerakond, IRL kui ka sotsiaaldemokraadid on selleks laupäevaks kokku kutsunud oma volikogu, et ära kinnitada sündiv koalitsioonilepe. Plaan B uue valitsuse tegijatel puudub – kokkulepe peab sündima.
Loe edasi
Kuum
TELGITAGUSED: Peaaegu kõik, mida teame sellest, kuidas Taavi Rõivas auti löödi
Eestis algab peenhäälestuse asemel jämehäälestuse ajastu? Peaaegu kõik, mida me teame Reformierakonna ja Taavi Rõivase võimult kukutamisest.
Loe edasi
Intervjuu
Kolonel Martin Herem: Loodan, et sõda ei tule. Ka võidukat mitte
Kaitseväe peastaabi ülem kolonel Martin Herem on mees, kes arvutab ja mõõdab Exceli tabelis, mida meie kaitsevägi vajab, kas tanke või suurtükke või hoopis õhutõrjet. Nüüd räägib ta Ekspressile, mida me saame ja mida me ei saa.
Loe edasi
Kuum
„Mind saadetakse Eestist välja, sest ma ei tahtnud hakata kapo agendiks“
Tallinna ringkonnakohus teeb novembris otsuse Adam Musievi (35) väljasaatmise osas. Põhjus: oht riiklikule julgeolekule. Musiev ise ütleb, et tegelikult ei tahtnud ta hakata Kaitsepolitsei agendiks, kes nuhiks kohalike moslemite järele.
Loe edasi
Persoon
Siim Raie - mees, kes peaaegu ropendas
Telesaate otse-eetris poetatud kahesõnaline poolelijäänud fraas paiskas vähetuntud riigiametniku Siim Raie (39) ootamatult meedia-­ tähelepanu keskpunkti.
Loe edasi
Digi lisalood
A. Le Coq sihib islamimaid
Tartu õlletehas soetas uued seadmed täielikult alkoholivaba õlle tootmiseks.
Loe edasi
Kuum
10 väheteada fakti meie uue presidendi Kersti Kaljulaidi kohta
Eesti Ekspress leidis kümme seni teadmata või väheräägitud fakti ja lugu Kersti Kaljulaidi kohta.
Loe edasi
Areen
Õlle-Jeesus Berliinis
Mikk Salu käis Berliinis, kus üks hinnatumaid USA pruulikodasid Stone avas oma Euroopa tehase ja hiiglasliku õllerestorani.
Loe edasi
Digi lisalood
Kersti Kaljulaid: mu mees tegi salajast tööd
Mis on tegelikult see salapärane amet, mida pidas või peab senini Eesti tõenäoliselt uue riigipea abikaasa?
Loe edasi
Kuum
Edgar Savisaare viimased päevad
Keskerakonna volikogu toimub 15. oktoobril ja kongress 5. novembril. Esimesel püütakse Kalev Kallo asemele volikogu juhiks valida Kersti Sarapuu ja teisel Edgar Savisaare asemele partei juhiks Jüri Ratas.
Loe edasi
Intervjuu
Mart Kadastik: Minu jaoks olnuks parem, kui Ansip oleks olnud Eesti Posti peadirektor
 Miks Mart Kadastik Margus Linnamäega tülli läks?  Kas Kadastik kirjutas peaminister Ansipile kõnesid?  Kas Kadastik kahetseb KGB telli­musel valminud artikleid Edasis 80ndatel?
Loe edasi
Kuum
Presidendikandidaadid ei tea, mida presidendi kantseleiga ette võtta
Eesti Ekspress uuris presidendikandidaatidelt, kas nad kavatsevad viia praeguse hiiglasliku koosseisuga kantslei kooskõlla Eesti riigi suuruse ja põhiseaduses presidendile antud (väikese) võimuga.
Loe edasi
Kuum
Nüüd avalik: oravaparteis käib kodusõda
Mida kartis Marina Kaljurand Taavi Rõivasega kohtuma minnes? Millist kokkulepet Reformierakonnas murti?  Kas peaminister otsib parteis endavastast vandenõud?
Loe edasi
Kuum
Advokatuuri esimees ootab robotjuriste
Viimase aasta jooksul on USAs, Suurbritannias ja Saksamaal tekkinud uus, juuraalaste idufirmade buum. Eesti Advokatuuri juhi Hannes Vallikivi eesvedamisel tõmmati käima ka esimene Eesti õigusrobootika konkurss.
Loe edasi
Kuum
Saatuslik naine Mailis Reps
Kõik said aru, et nüüd sõltub Keskerakonnast ja Mailis Repsist, kas Riigikogus valitakse president ära või mitte.
Loe edasi
Kuum
Mikk Salu: Kuningas on alasti, kõvera jalaga ja kurt
Kakskümmend viis aastat pärast iseseisvuse taastamist on meie kaitsevägi endiselt relvastamata ja varustamata. Politseinikke jääb vähemaks, päästjatel pole varusid ja haiglad on elektrikatkestuse ajal abitud.
Loe edasi
Intervjuu
Erkki Raasuke: Saame praegu riigilt kehva juhtimist
LHV grupi juht Erkki Raasuke ütleb, et Eesti majanduskasvu peamine pidur on kehv juhtimine valitsuses, ministeeriumites, riigifirmades ja osalt ka eraettevõtetes.
Loe edasi
Kuum
Kõik presidendi mehed ja naised
Eesti tulevase presidendi valivad Riigikogu liikmed või valijamehed. Nemad hääletavad. Aga pinnase selleks valikuks valmistavad ette teised.
Loe edasi
Kuum
Eesti Esimene Mees Agris Repšs
Presidendikandidaat Mailis Repsi (41) abikaasa Agris Repšs (41) on Lätis edukas advokaat. Mailise presidendišanss ei pruugi olla küll suur, aga ikkagi on olemas võimalus, et taas astub abikaasa rollis Kadriorgu lätlane. Mida aga Agris Repšs ise sellest võimalusest arvab?
Loe edasi
Kuum
Kas riik paneb mošeele Tallinnas käe ette?
Eesti tatarlased käivad ringi ideega ehitada Tallinnasse uus mošee. Mõned Eesti poliitikud arvavad, et mošee tekkimist Tallinnasse peaks igal juhul takistama.
Loe edasi
Kuum
Verine õhtu Nice'is ellujääjate silme läbi
NICE: Rekonstruktsioon osalejate meenutuste põhjal, mis toimus Prantsuse kuurortlinna promenaadil sel õhtul, mis algas Bastille’ päeva ilutulestikuga, kuid lõppes massimõrvaga.
Loe edasi
Kuum
Maksuamet pigistab Savisaare sõpra
Keskerakonna reklaamimees Paavo Pettai kaotas kohtus maksuametile. Nüüd võlgneb Pettai 110 000 eurot tasumata tulumaksu ja 104 000 eurot intressi. Pettai uhke villa Tallinnas Nõmmel kannab käsutamise keelumärget maksuameti kasuks.
Loe edasi
Kuum
Kallas ja Kaljurand jäävad pika ninaga ning riigipeaks tehakse hoopis Nestor?
 Kas Reformierakond teeb presidendiks Eiki Nestori?  Mart Helme usub, et Edgar Savisaar seadis talle lõksu.  Miks käis Marina Kaljuranna tiimijuht Brüsselis Siim Kallase tütre jutul?
Loe edasi
Kuum
Hästipuhanud minister: ettevõtlusminister Liisa Oviir käib maksumaksja raha eest välismaal tšillimas
Liisa Oviir on mõne kuuga lõhki kulutanud välisvisiitide aastaeelarve, tema kallid ja sisutühjad reisid USAsse ja Colombiasse on pannud ametnikud kulmu kergitama. Lisaks saatkonna auto ja autojuhi kasutamine ostureisideks Brüsselis ja Pariisis.
Loe edasi
Kuum
Põletada saanud poiss vajas nahasiirdamist, kuid haigla asemel saadeti ta hoopis kooli
15aastane, kõigest 22 kilo kaaluv poiss sai puuetega laste tugikeskuses kuuma veega põletada. Kiirabi kutsumise asemel saatsid hooldajad lapse hoopis kooli. Kui ta lõpuks arsti juurde jõudis, vajas poiss juba nahasiirdamist.
Loe edasi
Kuum
Kas nüüd see juhtubki? Keskerakond võetakse Savisaarelt üle raha ja jõuga
Kadri Simson, Mailis Reps, Jüri Ratas ja nende toetajad mõtlesid välja plaani, kuidas Keskerakond üle võtta. Esiteks tuleb kätte saada kõik olulised võimukohad parteis. Teiseks külvata Savisaar rahaga üle.
Loe edasi
Kuum
Seks ja šantaaž Keskerakonna ladvikus: suhe teismelisega sundis Priit Toobali poliitikast lahkuma
Ekspress avaldab põhjuse, miks Priit Toobal tegelikult Keskerakonnast ja poliitikast lahkus – ta langes šantaaži ohvriks.
Loe edasi
Kohver
Palveränd üle Alpide
Tühjad kirikud, bernhardiinid ja mahajäetud linnad – Mikk Salu võttis endale kümme­kond päeva, et jalgsi Šveitsist Itaaliasse minna.
Loe edasi
Digi lisalood
Mikk Salu: Täna lööd naist, homme reedad kodumaa
Loe edasi
Kuum
18,1 miljardit eurot! Riigil valmis ülikallis "Õnne arengukava"
Sotsiaalministeeriumis on valmis saanud 18,1 miljardi euro suuruse eelarvega „Heaolu arengukava“, mida ministeeriumis kutsutakse ka „Õnne arengukavaks“.
Loe edasi
Kuum
Mikk Salu: Rünnak „Panama paberite“ vastu on rünnak vabaduse vastu
Off-shore-firmade kasutamine ei ole kuritegelik. Kuritegelik on nende andmetesse häkkimine ja privaatsuse ründamine.
Loe edasi
Persoon
Rain Lõhmus valib ise, mida teha tahab
23. mail noteeritakse üle pika aja Tallina börsil taas uus ettevõte – LHV. Selle asutaja ja suuromanik, L-täht firma nimes, on Rain Lõhmus.
Loe edasi
Kuum
"Mäss" Harku kinnipidamiskeskuses - politsei valetas, minister lükati tanki
Politsei sisekontrollibüroo leidis, et eelmise aasta novembris Harku kinnipidamiskeskuses toimunud „mässu“ mahasurumisel tehti mitmeid juhtimisvigu, tulistati rahulikku inimest ja lõpuks politseinikud ka valetasid juhtunu kohta.
Loe edasi
Kuum
ŠOKEERIV! „Ütlesin, et isa vägistas mind. Tegelikult seda ei juhtunud“
Kaheksa aastat tagasi mõisteti Alexey Vronchenko kohtus süüdi oma 9aastase kasutütre vägistamises. Nüüd võitleb peatselt täisealiseks saav neiu võõrasisa vabastamise eest.
Loe edasi
Persoon
Raske on olla Ossinovski
Oleg Ossinovski tegus aasta: 50 aasta juubel, naise 50 aasta juubel, 30. pulma-aastapäev, aga ka kriminaaluurimine ja altkäemaksukahtlus ning kõige lõpuks lahutus ja kohtuvaidlus abikaasaga.
Loe edasi
Persoon
Algab Siim Kallase presidendikampaania. Kes on tema meeskonnas?
Siim Kallas teatab sellel laupäeval oma kandideerimisest Eesti Vabariigi presidendiks. See on ametlik algus, aga väike kolmeliikmeline meeskond on juba kaks kuud Kallase heaks presidendikampaaniat teinud.
Loe edasi
Kuum
Igal pool anname altkäemaksu, ainult mitte Eestis
Värskelt valminud ja 640 miljonit eurot maksnud Auvere elektrijaama ehitaja Alstom on üle maailma segatud kümnetesse altkäemaksujuhtu­mitesse. Kas Eesti on tõesti ainus riik, kus prantslased meelehead pole pakkunud?
Loe edasi
Kuum
Eesti mõjukaim muslim: Süürias võidakse sind tappa, kui granaadiheitjat pole
Muslimikogukonda tundvad inimesed nimetavad Kazbulat Šogenovit Eesti mõjuvõimsaimaks muslimiks. Siiani on Šogenov hoidnud madalat profiili. Pärast Brüsseli rünnakuid nõustus ta muslimite elust Eestis rääkima.
Loe edasi
Kuum
Võimatu missioon: Eesti otsib euroliidu eesistumise ajaks väga-väga-väga suurt saali
Unustage Eurovision, Obama visiit ja NATO tippkohtumine. Suurim ja keerulisim üritustesari ootab Eestit ees 2018. aasta esimesel poolel Euroopa Liidu eesistujamaana.
Loe edasi
Kuum
KAITSEVÄE PROHMAKAS: Soomustläbistav laskemoon ei läbista soomust
Kaitseväe ja kaitseliidu snaipritele hangiti soomustläbistav laskemoon, mis katsetel aga soomust ei läbistanud. See sunnib snaipreid keerulistel välismissioonidel oma elu ohtu seadma.
Loe edasi
Kuum
Mida sisaldab Savisaare salapärane kõvaketas?
Edgar Savisaar ja Kaitsepolitsei vaidlevad Hundisilmalt leitud kõvaketta üle. Kapo tahab seda avada, aga Savisaar ei anna parooli.
Loe edasi
Areen
Kes on kõige tsiteeritum Eesti soost majandusteadlane?
Mikk Salu käis Põhja-Rootsis külas 79aastasel majandusteadlasel Tõnu Puul, mehel, kes tunneb hästi nii vanu pille kui kaoseteooriat ja kelle raamat „Kunst, teadus ja majandus“ hiljuti ka eesti keeles ilmus.
Loe edasi
Areen
Eerik-Niiles Kross, mõrvad ja salakaubandus
Mida teatasid suurimad liitlased ameeriklased 2013. aasta sügisel Eesti kõrgetele ametiisikutele ja poliitikutele värske riigikogulase Eerik-Niiles Krossi kohta? Kus ja miks võisid ameeriklaste ja Krossi teed niimoodi ristuda, et USA 2010. aasta detsembris Krossile viisakeelu kehtestas?
Loe edasi
Sisujuht
Piirid lahti, suu kinni
Loe edasi
Kuum
Taksosõjas surevad taksofirmad, mitte taksojuhid
Eelmise aasta oktoobris võeti vastu uus ühistranspordiseadus. Ekspress kirjutas toona, et tegu on mõttetu seadusega, mis lahendab vaid minevikuprobleeme. Võiks öelda, et meil oli õigus.
Loe edasi
Kuum
On Taavi Rõivas valitsuse juhina liiga pehmo?
Ekspress rääkis peaministri kolleegide ja lähikondlastega ning saatis teda kohtumisel Saksa ärihaidega, kes esitasid raputava sõnumi põgenike ja Venemaa kohta.
Loe edasi
Kuum
EKSPERIMENT: Kas Eesti kaltsuparadiisist Paidest leiab riided presidendi vastuvõtuks?
EKSPERIMENT: Ekspressi toimetus otsustas saata mind koos elukaaslase Fridaga tähtsale missioonile – teil on kutse presidendi vastuvõtule, minge Paidesse ja ostke endale vajalikud riided.
Loe edasi
Kuum
Halastamatu statistika: sisserändajate seas on kuritegevus mitu korda kõrgem
Meil ei ole mõtet eitada, et teatud immigrandigruppides on kuritegevuse tase destruktiivselt kõrge.
Loe edasi
Kuum
Tallinna Sadama afäär: türklased maksid Kiilile „maaklertasu“ rohkem kui poolakad
Eesti suurima altkäemaksuafääri jäljed viivad Norrasse.  Allan Kiil sõlmis salaja oma kasuks „maaklerlepingud“. Türklased maksid palju rohkem kui poolakad.
Loe edasi
Sisujuht
Masside mäss
Loe edasi
Kuum
FOTOLUGU: Relvastatud Eesti
Eestis on 26 447 relvaomanikku, kelle käes on 63 898 tulirelva. Võrdluseks, soomlaste kodudes on 1,5 miljonit ja rootslastel üle 2 miljoni relva. Põhjamaade tasemeni on meil seega veel tükk maad minna.
Loe edasi
Kuum
Politsei ja pangad jagavad musta nimekirja
Politsei rahapesu andmebüroo peab variisikute nimekirja. Sellest „mustast nimekirjast“ pankadesse lekkinud andmed tõid rahapesu andmebüroo vanemkomissarile kaela kriminaalsüüdistuse.
Loe edasi
Kuum
Erki Nool räägib suu puhtaks
Erki Nool, olümpiavõitja – ta ise peab just seda tiitlit kõige olulisemaks, mitte näiteks poliitiku oma – räägib Eesti Ekspressile antud pikas intervjuus oma kaheteistkümnest aastast poliitikas.
Loe edasi
Kuum
Kooseluseadus viib juriidilisse loteriisse
Kummale kahest isast anda isapuhkust? Kes kahest emast saab lapsehoolduspuhkuse? Miks registreeritud kooselu kohtus tühistada ei saa? Rakendusaktideta kooseluseadus jätab need ja mitmed teisedki küsimused õhku.
Loe edasi
Kuum
Pöidlaküüdiga üle Atlandi ehk kuidas laeva peale hääletada
Sõbrad Martin Öövel ja Martin Simmermann annavad nõu, kuidas reisida pöidlaküüdi abil üle Atlandi ookeani.
Loe edasi
Intervjuu
"Tujurikkuja" tegija: poliitikamaias inimene sai ennast paksuks süüa
Portaali Poliitika.Guru toimetaja ja autor, „Tujurikkuja“ produtsent ja stsenarist, politoloog, kampaanianõustaja, reklaamklippide produtsent. Selline on Erik Moora (36), politoloog ja naljamees.
Loe edasi
Digi lisalood
Läti riiklik abielujuhend: naised on emotsionaalsed, sest neil pole midagi jalge vahel
„Tuleb aru saada, et abielu ei ole ühine rõõm ja koosveedetud aeg. Abielu eesmärk on pere ja laste saamine.“ Sellise tsitaadiga algab Läti justiitsministeeriumi ja sotsiaalministeeriumi ametnike koostatud juhend abielluda soovijatele.
Loe edasi
Kuum
Kuidas IRList sai paari aastaga igav ja väsinud minevikuerakond
2013. aasta kohalike valimiste suurüllataja Isamaa ja Res Publica Liit vajus ehmatavalt kiiresti mülkasse. Kes ta sealt välja aitab?
Loe edasi
Kuum
Euroopa pagulasaasta
Ükskõiksuse, paanika ja härdameelsuse järel on Euroopa poliitikud hakanud viimastel kuudel reaalsusega kohanema. Selgub, et piiramatult põgenikke vastu võtta ei suuda isegi rikkaimad riigid.
Loe edasi
Kuum
Parts Euroopasse! Geid koosellu! Kas valitsus kukub?
Kuidas Juhan Partsi saatmine Euroopasse põimus ootamatult homopaaride õigustega ja viis valitsuse püsimise noaterale.
Loe edasi
Kuum
Põrgulik köök: Eesti parima restorani tume telgitagune
Ühel omanikul on raske alkoholiprobleem, ta on jõhker ja ebaviisakas. Teine omanik hoiab probleemidest kõrvale ja sekkub seal, kus pole vaja. Selliseid pildikesi maalivad Eesti parima restorani Alexander ekstöötajad oma kogemustest.
Loe edasi
Elu
Lembit Ulfsak võitleb kodukoha ranna eest
Kakumäe läänerannikule kavandatakse sadamaarendust. Esimesed signaalid linnaametnike poolt on soosivad. Kõrvalkruntide omanikud, nende seas näitleja Lembit Ulfsak, on vastu.
Loe edasi
Kuum
IRL jagab kogemusi: Kuidas riigilt raha välja pumbata?
Mõjukaid parteitegelasi koondav puulaevaselts sai sadu tuhandeid eurosid, millest suur osa liikus kummalisi teid pidi nende sõprade ja teiste parteitegelaste ettevõtetesse.
Loe edasi
Kuum
Salajane Hiina sõjaväeprojekt tõi Nobeli meditsiiniauhinna
84aastane hiinlanna Tu Youyou on esimene Nobeli meditsiiniauhinna võitja, kellel pole meditsiiniteaduste doktori kraadi. Malaariaravimi leidis ta hoopiski vanu Hiina meditsiiniürikuid tudeerides.
Loe edasi
Kuum
Kuidas Estonian Air otsa sai
Estonian Airi lõpp oli Brüsselis selge juba kolm aastat tagasi, aga Eestis valati ikka verd, higi ja pisaraid firma päästmiseks. Kõik päädis „ilusa pankrotiga“, mille käigus oldi valmis isegi rahutusteks Tallinna lennujaamas.
Loe edasi
Kuum
Gigantide heitlus: Edgar Savisaar versus Kadri Simson
Edgar Savisaare ja Kadri Simsoni võitlus erakonna esimeheks saamisel on keskendunud maapiirkondadesse. Savisaar teab, et kõik, mis pole Tallinn, on tema nõrkus. Kadri Simson teab, et kõik, mis pole Tallinn, on tema võimalus.
Loe edasi