×
Margus Järv
andmetoimetaja
AINULT ÄRILEHES: Eesti tipp-poliitikute ettevõtted. Kes on tipus, kes maadleb maksuvõlgadega
Eesti tipp-poliitikute seas leiab igasuguse tasemega ettevõtjaid. On neid, kel käibe- ja kasuminumbrid miljonites, kuid neidki, kel juriidiline keha niisama paremaid päevi ootab. Kes on edukamad tipp-poliitikuist ettevõtjad? Kellel on suurimad maksuvõlad? Millise erakonna ladvik on kõige edukam?
Loe edasi
GRAAFIK: Kes olid riigikogu kõige maiamad sõnavõtjad?
Kevadisel riigikogu istungijärgul kulutasid enim oma häälepaelu vabaerakondlased, nende vahele mahtusid ka mõned teiste erakondade esindajad. Sõnu ei soovinud ülemäära raisata peamiselt Keskerakonna saadikud.
Loe edasi
GRAAFIK | Kes olid riigikogu kevadisel istungjärgul suurimad puudujad?
Riigikogu kevadise istungjärgu 72-st istungist kõigil osales vaid kuus rahvasaadikut, üks puudumine jäi kirja 11-l riigikogulasel. Jaanuarist juunini kestnud perioodi suurimateks puudujateks olid Kalle Palling (RE) ning Eerik-Niiles Kross (RE) 22 korraga.
Loe edasi
GRAAFIK | Keskerakonna siseanalüüs: partei ei saaks kohalikel valimistel ilma venekeelse nimekujuga kandidaatideta hakkama
Keskerakonna siseanalüüs näitab, et arvuliselt vähemuses olnud venekeelse nimekujuga kandidaadid tõid 2013. aasta kohalikel valimistel erakonnale koguni 77,4 protsenti partei kõigist Tallinnas saadud häältest.
Loe edasi
INTERAKTIIVNE KAART | Vaata, milline on Eesti haiglate ravikvaliteet
Delfi koostas haigekassa raporti põhjal ülevaate kõigi Eesti haiglate ravikvaliteedist. Kliki kaardil oma kodukandi haiglale ja võrdle selle kvaliteedinäitajaid teiste Eesti haiglate ravikvaliteediga.
Loe edasi
GRAAFIK: Kuld- või hõbemedaliga lõpetab kooli 4-5 protsenti õpilastest
Kuld- ja hõbemedaliga kooli lõpetanud noorte hulk on viimasel viieteistkümnel aastal olnud keskmiselt 3-5 protsenti lõpetajatest. Kunagine eksperiment 90ndate lõpus, kus medali saamiseks pidi ka riigieksamid vähemalt 90-protsendilise tulemusega lõpetama, lõppes kiiresti. Arvestades vaid koolieksamite annab võimaluse medal kaela riputada märksa suuremale hulgale õpilastele.
Loe edasi
Andrei Sõritsa: nelikute sünd on väga haruldane, pole isegi teada, millal see Eestis viimati juhtus
Elite viljatusravi kliiniku juhi Andrei Sõritsa sõnul on nelikute sünd üliharv juhus ja suur looduse ime. Eelmisel pühapäeval Tallinnas sündinud neli väikest tüdrukut eostati loomulikul teel ja Eestis see teisiti polekski võimalik, sest juba aastaid ei siirdata kunstliku viljastamise puhul naisele rohkem kui kaks embrüot.
Loe edasi
GRAAFIK | Vaata, kui palju kulus eluaseme peale raha 1991. aastal ja kui palju kulub täna?
Enne krooni tulekut, 1991. aastal, kui keskmine palk oli 711 rubla, moodustas üür sissetulekust imeväikse osa. 2017. aastal, kui keskmine palk on 1153 eurot, tuleb üüri peale kulutada palgast enam kui kolmandiku.
Loe edasi
GRAAFIK | Vaata, kui palju maksis toit enne krooni ja kui palju on hinnad tõusnud tänaseks?
1991. aastal enne krooni tulekut olid toiduainete hinnad tänastest kohati sada korda odavamad. Väikem oli ka keskmine palk ning samal aastal kehtestati esimene 7-protsendine käibemaksumäär, mis juba 1992. aasta lõpuks kerkis 20 protsendini.
Loe edasi
GRAAFIK | Kas ka sel korral rekordtulemus? Vaata Edgar Savisaare häältesaaki läbi aegade
Edgar Savisaar teatas täna, et kandideerib kohalikel valimistel. Eelmistel kohalikel valimistel, 20. oktoobril 2013, kogus ta kohalikel valimistel Keskerakonna esimehena kokku 39 979 häält. See on nii Savisaare isiklik häälterekord kui ka Eesti valimiste ajaloo tippmark.
Loe edasi
Vaata, millised on arestitud kinnistud, mis värske rahandusministri kriminaalmenetlusse segasid
Samal päeval kui Toomas Tõniste rahandusministriks sai, tuli avalikuks, et prokuratuuri palvel on kohus arestinud kaks Tõnistele kuuluvat kinnistut, mis on seotud PRIA-lt väljapetetud rahadega. Mõlema kinnistu puhul on tegemist olnud Tõniste äripartneri ja Ingrid Tõniste venna Erik Nigola PRIA-projektidega, mis on hiljem võla katteks Tõnistele kuuluva OÜ Bretingi nimele kirjutatud.
Loe edasi