Eesti Vabaõhumuuseum kutsub jaaniõhtul, 23. juunil hunnitu vaatega Rocca al Mare kaldapealsele suurele peole. Õhtu algab kell 19 jaanitulede süütamise rongkäiguga ja pidu kestab südaööni. Nätsi tuuliku kontserdilaval kütab kirgi Svjata Vatra, romantilist meeleolu loob Trio Romansid. Kiigeplatsi tantsulaval mängivad rahvalikke lugusid Tuulelõõtsutajad ja Pritsu Brass.

Vanade külapidude traditsiooni ühes tantsus keerlevate triibuseelikute, mängude ja kiikumisega hoiavad üleval Leigarid külaväljakul. Roosta talus tähistatakse jaaniõhtut 200 aasta taguste kommete kohaselt jaanitoitude, laulu ja pillimänguga. Kuie koolis saab aga osa „rahwapeost” 1917. aastal – ajal, mil toimuvad ka Eesti maanõukogu saadikute valimised. On puhkpillimuusikat ja etteasteid, toimub loterii-allegrii.

Pruulitarkusi jagavad jaaniõhtul Õllenaut ja nanoPruul. Punuda saab jaanipärga ja meisterdada sõnajalaõit. Kõigile julgetele on avatud ennustus- ja nõidustekoda. Maitsvat kõhutäit pakuvad Kolu kõrtsile lisaks mitmed teised toitlustajad. Muuseumisse toovad tasuta eribussid kesklinnast ja Väike-Õismäelt.

Vaata kava ja osta piletid!