Linn kuulub Unesco maailmapärandisse ning jätab oma munakiviteede ja värviliste madalate majadega igale linnakülastajale kustumatu mulje. Elu Kuubal on kohati veel nagu 50 aastat tagasi: palju toimetatakse hobustega, teedel näeb ka härjarakendeid ja väga palju on käsitsitööd. Kõnnid mööda linna tänavaid, on laupäev, kohalikud pesevad oma kodude põrandaid, must vesi uhatakse lihtsalt tänavale ja kogu seda rutiini häirivad ainult turistide hordid. Turistide rahakotist püüavad matti võtta kõik kohalikud, kes vähegi hakkamist täis: pakud sa siis eeslisõitu, juhatad mõne veeringu eest teed või pead kohvikut.

Populaarsete vaatamisväärsuste juures on minule kui hobifotograafile alati raske õige nurga leidmine, et saada natukene teistsugune tulemus kui miljonid inimesed enne mind. See foto iidsest Colosseumist on just midagi teistsugust.

Suvine reis Ameerikasse. Teine manner ja keskkond. Isegi õhk oli teistsugune. Igatahes, seal olles piisas kasvõi tänaval jalutamisest, et kogeda midagi muud kui kodus. Seista lihtsalt New Yorgis Manhattanil kusagil tänavanurgas ja vaadata kohalike elanike igapäevaelu. Nende käimisi, seismisi, rutiine. Sellel tänavanurgal suutsin ma olla peaaegu tunni ja jäädvustada erinevaid hetki inimestest. Mälestus, mida tahaks uuesti kogeda. Soe linnaõhk, mida sooviks tulevikus veel hingata.

Sri Lankal kasvavad kuningkookosed (ingl king coconut), mis on kollast või oranžikat värvi ja mille vesi on magusam kui rohelistes kookostes. Laiemalt levinud rohelise kookose vett maitsesime oma ümbermaailmareisi India Goa osariigi peatuse ajal, kuid siis pettusin veidi vedeliku maitsetuses. Päikesetoonis kuningkookoseid müüdi Sri Lankal aga mitmel pool tee ääres ning üks korralik kookos sisaldas pea liitrit magusat kookosemaitselist vett. Pärast joomist lõi müüja pähklist välja laastu, millega sai kuningkookose sisemuses peituva tarretisliku viljaliha ka nahka pista.

Milline on kauneim või kummalisim koht, kuhu oled reisides sattunud? Kuhu tahaksid kindlasti tagasi minna või mida soovitaksid teistele? Saada oma parim reisifoto ja sellel oleva koha lugu meile aadressile
estraveller@estravel.ee.

Parimad ilmuvad ja üks neist saab ka auhinnaks 65-eurose kinkekaardi Estravelilt. Seekord võitis Estraveli kinkekaardi Eleri Morgen suvise Manhattani fotoga.