Milline on meie unelmate õpilane? Innukas, nutikas, aktiivne, valmis pingutama, õpihimuline, teotahteline, julge, edukas – just selline nagu tänapäeva noor meie muutuvas maailmas olema peab.

Meie juures saab õppida olulisi ja põnevaid tehnikaalasid.

Särisev ja särtsuv elekter, milleta ei töötaks ükski kodumasin ega arvuti. Sisetööde elektriku eriala lõpetaja saab hakkama nii koduses majapidamises, erialasel tööl kui ka kindlasti edukalt edasi õppides.

Põnev ja salapärane automaatika, valdkond, mis aitab elu lihtsamaks muuta. Automaatiku nutikus ja tehniline taiplikkus annavad praegu tööturul kindla konkurentsieelise.

Intrigeeriv ja lummav telekommunikatsioon, eriala, mis sobib kõigile neile, keda huvitavad arvutid, tele-, raadio- ja helitehnika ning kuidas kõik need üheskoos tööle hakkavad. Telekommunikatsiooni nooremspetsialisti lõpetajaid ootavad enda juurde paljud tuntud ja mainekad organisatsioonid ja ettevõtted alates meedia tootjatest meedia edastajateni, juhtivate tele- ja internetiteenuste pakkujateni.

Kaval ja nutikas elektroonika, mis ootab lahtise pea ja lahtiste kätega asjalikke oskajaid kõigisse majandusharudesse. Õppides meie juures elektroonikaseadmete tehnikuks, on võimalik hoida elus vana ja anda hingamine uuele. Just see eriala ühendab endas teadmisi sellest, mis on lüliti sees, kuni selleni, mis paneb arvuti või nutitelefoni tegelikult tööle. Väärt oskused, väärt haridus, kaasasaadavatest üle maailma kehtivatest rahvusvahelistest elektroonikatööstuse IPC-sertifikaatidest rääkimata.

-Tehnikaharidusse sobivad poistele lisaks tüdrukud.

-Noored oskavad eesmärke püstitada.

-Noored on tublid, püüdlikud ja õpihimulised.

-Kutseharidus on hea haridus!

Imeline ja köitev trükitehnoloogia, kus nagu võluväel kinnistuvad pildid ning tekstid paberile, plastikule, kangale, puidule ja metallile. Trükitehnoloogiat õppides on võimalik oma tulevik siduda erinevate ettevõtete ja organisatsioonidega – alates väikestest reklaamiettevõtetest kuni suurte ja mõjusate trükikodadeni.

Glamuurne ja värvikas veebidisain, kus on abiks nii programmeerimisoskus kui ka terav silm. Multimeediaspetsialistiks õppides on võimalik luua ideaalseid, hästitoimivaid ja kasutajasõbralikke veebilahendusi. Tundes spetsialistina mõlemat poolt – front end ja back end –, olete oma valdkonnas hinnatud ja oodatud tegijad. Erialale lisavad vürtsi erinevad valikained, mis avardavad teadmisi nii heli kui ka pildi valdkonnas.

Müstiline ja elevust tekitav infotehnoloogia on meie igapäevaelu lahutamatu osa, kuid sellest, kuidas võrk reaalselt töötab ja arvutid omavahel suhtlevad, teab peaasjalikult ikkagi õppinud IT-spetsialist. Kui meeldib arvutitega tööd teha, neid seadistada ning omavahel ühendada, kui tead veidi, mis on Microsoft, Linux ja Cisco, siis on see eriala, mida peaksid meie juures õppima. Arvutimänge õppekava EI sisalda!

Väärtuslik ja edu tagav tarkvara arendamine on oskus, mida igaüks niisama lihtsalt ära ei õpi. Tarkvaraarendaja väljakutse on õppida kirjutama koodi, sealt edasi looma erinevaid tarkvaralahendusi, samuti äppe erinevatele mobiiliplatvormidele. Kui oled kannatlik ja sihikindel, on just see eriala, mis tulevasele karjäärile aluse paneb.

Tallinna polütehnikumist on enam kui sajandi jooksul tuule tiibadesse saanud rohkem kui 15 tuhat tubli ja toimekat tehnikaharidusega vilistlast. Mõnikord tundub meile, et Eestimaal ei ole ühtegi sugupuud, kust vähemalt üks liige ei oleks kunagi lõpetanud meie enam kui saja-aastase ajalooga kooli.

Headele õppimisvõimalustele lisaks on võimalik tegeleda huvitegevuse ja spordiga. Meil on toimiv õpilasesindus, efektne ja stiilne esindusriietus, oma koolitelevisioon ja filmifestival, erinevad spordi- ja huviringid. Võistlushimulistel on võimalik käia erinevatel kutsevõistlustel nii Eestis kui ka välismaal, meil on partnereid enam kui paarikümnes Euroopa riigis.