Ehk avaldate palun veidi täpsemalt: mis te igal aastal Sotšis teete ja kus kandis käite?

Me käime juba kümme aastat RZhD (VF Raudtee) rahvusvahelisel konverentsil "Strateegiline partnerlus 1520", kus viis aastat tagasi osales ka esinduslik delegatsioon EL-ist, eesotsas tollase EL-i asepresidendi ning transpordi- ja logistikavoliniku Siim Kallasega. Enne Olümpiamänge toimusid üritused Kesk-Sotšis ehk Sotši n-ö all-linnas. Pärast 2014. aastat ehk siis Sotši OM-i on tihti üritust peetud üleval mägedes, näiteks Krasnaja Poljanas, Rosa Khutoris ja Estosadokis. Ka tänavu suvel toimub üritus seal imeilusates mägedes Rosa Khutori kuurordis.

Miks on Sotši tore koht? Miks see teile meeldib? Mida sinnakanti reisijaile kõige rohkem soovitate?

Pärast 2014. aasta OM-i on sinna ehitatud suurepärane modernne euroopalik infrastruktuur, luksuslikud viietärnihotellid ja suurepärased restoranid. Meri on alati soe ja puhas ning erinevaid meelelahutusüritusi on samuti igale maitsele. Rahvas on väga külalislahke ja tundub, et keegi seal ei taha meiega sõdida, vaid hoopiski sõbrustada ja äri ajada …

Tiit Vähi, Eesti peaminister aastatel 1992 ja 1995–1997, Sillamäe Sadam AS-i nõukogu esimees. Foto: erakogu


Kas Sotšis on mõni piirkond, mida te pole veel külastanud ja sooviksite seda teha?

Nende aastate jooksul ja ka varem NL-i aegadel olen ma praktiliselt kogu Sotši ja selle piirkonna läbi käinud.

Milline on teie kõige erilisem Sotšiga seotud kogemus?

Umbes 35–40 aastat tagasi käisime koos meie eestlaste seltskonnaga tolleaegsete moodsate autode Žiguli, Moskvitši ja Pobeda autokaravanidega Sotšis ja ilmselt siis mingil määral rikkusime sealseid liikluseeskirju. Meid peatas GAI – liiklusinspektori auto, mille roolis istus tollane Sotši GAI ülempolkovnik ehk kolonel Ugo Reiljan … Praeguseks on sealkandis sündinud eestlane kindralmajorina sellelt tööpostilt juba ammu erru läinud ja elab endiselt Sotšis Estsadokis. Oleme temaga paar aastat tagasi kohtunud ja ta pakkus meile fantastilisi Krasnodari ja Abhaasia veine, millest jäid kõige rohkem meelde Izabella viinamarjast tehtud Radeda ja Lõhnõ, maitse ja aroomi poolest väga omapärased Abhaasia veinid.

Lõpetuseks ehk veidi üldisemalt ka. Milline on teie meeldejäävaim reisikogemus üle maailma, mida Estravelleri lugejatele soovitada?

Mulle meenub reis Eesti alpinistidega Nepali pealinna Katmandusse, sealt edasi Mount Everesti vahelaager ja loomulikult tuleb kohe meelde üks imeilus, külalislahke ja kaunis Sotši paik, kus ma olen ehk kõige rohkem käinud …

Lähistroopilise kliimaga Sotši on imeline linn Krasnodari krais Suur-Kaukasuse jalamil. Seda nimetatakse ka Venemaa suve- ja kuurortpealinnaks. Sealsetes mugavates ja moodsates kuurortides asub muuhulgas rohkem kui 250 sanatooriumi – väikestest ja hubastest suurte ja luksuslikeni. Sotši sanatooriumites on piiramatud võimalused oma tervise parandamiseks. Linna ligi 150 km pikkuselt laiuvad Musta mere äärsed rannad meelitavad suviti sadu tuhandeid turiste ja selle mägedes saab nautida nii suve- kui ka talvemõnusid.

Krasnodari krais asuv linn meelitab nii Venemaalt kui ka mujalt kohale sadu tuhandeid külalisi, kelle tervise heaks on Sotšis enam kui 250 sanatooriumi. Lähistroopiline kliima ja värske mereõhk leevendavad hingamisteede ning närvi- ja immuunsüsteemi haigusi. Sotši pakub ka suurepäraseid sportimisvõimalusi veespordist mäesuusatamiseni.

Edasi-tagasilennudSotšisse algusega Tallinnast:

Turkish Airlines al 279 € (4 korda nädalas, ümberistumistega Istanbulis)
Aeroflot al 430 € (iga päev, ümberistumisega Moskvas)

Vaata lisa: www.estravel.ee/sotsi-lennud