Sinu Bali-armastus, kus käisid pulmareisil, paistab su reisiblogist ja fotodelt selgelt välja. Bali tundub olevat parim koht surfamiseks, jooga harrastamiseks, mediteerimiseks, päevitamiseks, puhkamiseks, armumiseks. Kas ka abiellumiseks ja pulmareisiks?

Kindlasti on Bali ideaalne koht abiellumiseks ja pulmareisiks. See on nii mitmekesine ja kõigile on midagi. Toidugurmaan saab kõhu imelisi ja värskeid maitseid täis, matkaja saab näha ehedat džunglit ja vulkaanimägesid, surfar leiab üles võimsad lained, kunsti- ja kultuuriarmastaja jääb hingetuks Ubudis, šopahoolik saab kõik kätte Seminyakis ning jooga ja mediteerimise harrastaja leiab rahu kindlasti Ubudis jne.

Vaimusilmas kujutan samuti värvikalt ette romantilist pulmatseremooniat ookeanikaldal väikesel Gili Airi saarel – seal on lihtsalt kõik vajalik olemas.

Mis on sinu jaoks need kolm märksõna, mis Balist paradiisisaare teevad?

Armsad ja siirad inimesed, lihtne ja rahulik eluolu ning imeline ilm ja loodus teevadki Balist paradiisisaare.

Kas teie lemmikuks olid pigem rannad või kultuuripealinn Ubud?

Meie lemmik Balil oli Ubud ja meil on kindel plaan sinna ka tagasi minna. Samas ei suuda me kindlasti loobuda ka Gili saartest. Seega on üsna keeruline valida nn kõige lemmikumat kohta.

Tegite päris põneva ja ebatavalise matka vulkaani tippu. Kas oled kusagil mujal maailmas veel sarnase seikluse ette võtnud?

Päikesetõusuks vulkaani (Mount Batur 1717 m) otsa ronida ei olnud meil Balil tõepoolest esimene kord. Varem oleme sarnase matka ette võtnud Egiptuses ja tegelikult leidsimegi/märkasimegi teineteist sarnasel matkal Egiptuses Mount Sinai tipus 2285 m kõrgusel.

Kui keegi palub soovitust, mida piiratud ajaga Balil olles kindlasti tegema peaks, siis mis on sinu must-see-nimekiri nendele inimestele?

Piiratud ajaga Balil käimine on kindlasti natuke valus ettevõtmine, sest seal on nii palju avastada ja kiirustades ei saa kindlasti õiget meeleolu.

Minu lühike must-see-nimekiri oleks:

söö üks romantiline õhtusöök Seminyakis päikeseloojangu ajal (sest just sinna päike loojub);

käi ujumas Uluwatul, roni kaljude otsa, võta lõunaks seal mõnes väikeses kohvikus üks värske smuuti ja naudi ookeanivaadet;

jaluta läbi kunstirohke Ubudi ja põika läbi ahvide rahvuspargist Sacred Monkey Forest Sanctuary;

võimalusel rända läbi riisipõldude saare põhjaossa ja vaata üle mõni veejugadest (näiteks Gitgit Waterfall) ning põika tee peal läbi mõnest kohalikust kohviistandusest ja tee kohvipaus.

Kõige tähtsam on Balil aga omas rütmis kulgeda ning lihtsalt kõigeks aega võtta ja nautida.