Finnair Plus on Finnairi ülipopulaarne püsikliendiprogramm, mis kogub punkte kõikide Finnairi ja oneworld-firmade lendudelt ning sadadelt muudelt partnerfirmadelt üle maailma. Kogutud punktide eest saab osta lennupileteid, äriklassi tõstmist ning paljude partnerfirmade teenuseid ja tooteid.

Reisiajakirjanik ja lennuekspert Krister Kivi märkis, et see on hea uudis, mis avardab tuntavalt Estraveli püsiklientide valikuvõimalusi. „Näiteks saab Finnair Plusi punkte koguda nüüd sõltumata sellest, millise lennufirma pileteid Estravelist osta.”

Estravel AS avas tütarfirma Phoenixis Arizona osariigis. Estravel on esimene reisiagentuur Balti regioonis, kes on USA turule jõudnud.

Sajaprotsendiliselt Estravelile kuuluva ettevõtte nimi on Preferred Travel Services LLC. Ettevõtte büroo ja klienditeenindus asuvad USA suuruselt viienda linna Phoenixi trendikas Biltmore’i linnaosas. Ettevõttes asub algul tööle viis inimest.

Preferred Travel Services’it juhib Eestist pärit turismiprofessionaal Olja Müürsepp, kes on viimased 28 aastat elanud Los Angeleses ja Phoenixis. Olja töötas 20 aastat USA-s maailma suurima reisibüroo American Express Travel tippspetsialistina. Ta alustas oma erialast karjääri 80-ndatel aastatel Eestis, töötades reisibüroos Sputnik siseturismi spetsialistina.

2017. aastal prognoositakse kruiisireisijate koguarvuks maailmas 25,2 miljonit. Kruiisireisijate arvule lisaks kasvab pakutavate kruiisireiside valik. Kruiisifirmad investeerivad uuenduslike laevade ehitamisse ja praegu on töös lausa 68 uut kruiisilaeva, mis on rekordiline arv läbi aegade. Erinevate laevade, marsruutide ja pardal pakutava programmi valik on väga rikkalik.

2017. aasta suurimaks kruiisivaldkonna uudiseks on uued laevad, mis muudavad kruiisimise reisijatele senisest oluliselt kvaliteetsemaks. Uute laevade ehitamisel on pööratud varasemast enam tähelepanu keskkonnasäästlikkusele ja reisijate mugavusele. Pardal pakutakse väga laia valikut erinevaid atraktsioone, nt erinevaid sportimis- ja meelelahutusvõimalusi.

"Praegu on tellimuses 68 kruiisilaeva, mis on kõigi aegade rekord. Estravelis on müügil kõigi maailma suurimate kruiisifirmade kruiisireisid. Uued laevad on väga populaarsed ja esimesed kruiisid on tavaliselt ruttu pärast müügi avamist välja müüdud," kommenteeris Estraveli kruiisiagentuuri CruiseCentre juht Kristi Kukk.