NORDICAga saab suvel ajutiselt otse Tallinnast Kaunasesse lennata. Kuna Vilniuse lennujaamas käib remont, tekib meil ühendus Leedu suuruselt teise linnaga.

VUELING alustab taas Tallinna ja Barcelona vahel lendamist 24. juunil.

AEGEAN AIRLINES lendab ka sel suvel Tallinnast Ateenasse, lennud algavad 27. mail.

AIRBALTIC sõidab sel suvel Riia ja Liepāja vahet. Lend kestab 40 minutit, odavaim pilet maksab 15 eurot, lennatakse kolm korda nädalas.

RUSLINE, Venemaa lennufirma, alustab lendudega Tallinnast Peterburi 22. mail. Lennud toimuvad kaks korda päevas. Rusline pakub Peterburist häid ühendusi paljudesse Venemaa ja Skandinaavia linnadesse.

Tänavusel juubeliaastal saab Soome endale uue rahvuspargi, mis rajatakse Oulu läänis asuvasse Suomussalmi valda Hossa puhkeküla lähedusse.

Uue 11 000-hektarilise Hossa rahvuspargi männimetsa all ristuvad jõed moodustavad matkamiseks ja puhkamiseks parima keskkonna.

Hossa on tõeline paradiis kõigile, kellele meeldib kalastamine ja kanuusõit. Park on täis matkaradu ka neile, kes tahavad käia kiviajal Soome aladel elanud inimeste jälgedes ja imetleda nende müstilisi šamanistlikke jooniseid Värikallios.

www.nationalparks.fi/hossa

Viljandi vanalinnas Laidoneri platsi ääres seisvas torniga majas, mis viimastel aastatel lihtsalt lagunes, käib hoogne ehitustöö ning väikelinn võib heal juhul juba aasta lõpuks saada endale kauaoodatud uue ja luksusliku hotelli. 1910. aastal hotelliks ehitatud neljakorruselisse hoonesse plaanivad omanikud teha 80 voodikohaga majutuskoha. Objekti keerulisuse ja muinsuskaitselise väärtuse tõttu pole arendajad seadnud endale konkreetset kuupäeva, millal hotell peab valmis saama. Ilmselt valmib see käesoleva aasta lõpul või järgmise algul.

Tallinna uus südalinn asub selgelt Telliskivi Loomelinnakus, kus juba suve esimesel poolel toimub kolm väga eriilmelist festivali ning toimuvad meeleolukad asumipäevad. Alustuseks aga avatakse mai keskel kauaoodatud Balti jaama turg, mis toob lisaks müügilettidele piirkonda ka arvukalt uusi söögikohti. Juba 20.–21. mail vallutavad kogu Kalamaja ja ka Telliskivi Loomelinnaku Kalamaja päevad, nädal hiljem on oodata piirkonda sama suuri rahvamasse Pelgulinna päevade tõttu. 31. mail algab viis päeva kestev festival Orient, Baltimaade esimene ja seni ainus festival, mis on pühendunud autentsele Euroopa-välisele, eelkõige Aasia muusikale ja kultuurile. Selle aasta programmist leiab Türkmenistani muusikud, pöörleva naisderviši Serap Yilmazi, Jaapani Shingon-budismi Buzani koolkonna mungad ja väga palju muud eksootilist.

Sama teatraalne, aga hoopis teises võtmes, on Telliskivis 1.–4. juunini toimuv visuaalteatrifestival NuQ Treff, kus etendub kokku 22 lavastust kümnest riigist. Tähtsündmused on tänavu visuaalteatrimaailma tippude Gisèle Vienne’i ja Paul Zaloomi lavastused. Lasteprogramm pakub lastele terve müriaadi erinevaid materjale, nukke, fantaasiat ja elamusi maailma parimal tasemel.

10.–11. juunil toimuv tänavatoidufestival on selle kõige kõrval tõeliselt hedonistlik üritus, kus saab nautida ennekõike head toitu, jooki ja seltskonda. Festival tutvustab värskemaid tänavatoidu trende, esitleb esmakordselt uusi kohalikke toiduautosid, toob kokku andekad alternatiivkokad ning avab Soome 100. sünnipäeva tähistamiseks Soome toidu ala. www.telliskivi.eu

Keiserlikku pealinna Peterburi saab kruiisiga viisavabalt. Linna vaatamisväärsused, nagu Ermitaaž, Vene muuseum, Talvepalee, lossid ja kindlused, on teinud selle linna maaailmakuulsaks. Kruiisireisijad saavad viibida Peterburis viisavabalt kuni 72 tundi. Maalepääsuks on kohustus soetada 25 € maksev City Bus Touri pilet. Laeva pardal ootab külastajaid lai valik baare, restorane, poode ja meelelahutusprogramm. stpeterline.com

Eduard Tüüri elukutsete loetelu on põnev ja tavatu: ta on ühtaegu nii energeetikainsener kui psühholoog, töötanud ajakirjaniku ja PR-mehena ning lõpuks lennundusse jõudnud, ning töökohad lennundusega seotud firmade tippjuhtkonnas on tal lubanud reisida üle maailma. Eduard Tüüri juba kolmas raamat "Nägemine on nähtamatu" on põnev lugemine neile, kellele meeldib reisida ja endasse reisilugusid ahmida. Samuti pakub nostalgiat neile, kelle lapsepõlv ja noorusaastad möödusid nõukogude ajal. Kui reisikirjandust saab liigitada mees- ja naiskirjanduseks, siis see on selgelt meeste raamat, mis alla 30aastaseid naisi, kellesse nõukanostalgiat pole ka jäänud, ilmselt naerma ei aja. Ent keskealine lugeja tabab end kindlasti tihti muhelemas ja päris kindlasti on see Eesti viimase aja reisiraamatute maastikul eristuv teos.

Kord kuus laupäeva keskpäeval Viru Keskuse Rahva Raamatu III korrusel toimuv rännumeeste hommiku-
poolik keskendub alati ühele eestlaste hulgas populaarsele reisisihtkohale. Märtsis toimunud esimene Bali-teemaline hommikupoolik osutus ülipopulaarseks ja Rahva Raamatu ruumid olid reisihuvilistega pilgeni täidetud. 22. aprilli hommiku fookuses olid Kreeka ja Küpose saared. Reisihommikutele tasub kuulama ja küsimusi esitama tulla kõigil, kes on huvitatud fookuses olevasse riiki reisimisest ning soovivad saada informatsiooni ja nippe suurte kogemustega reisijatelt. Vestlus kestab tund aega. Seejärel on kõigil soovijail võimalik personaalselt reisiinfot, soovitusi ja tuntud reisisellide autogramme küsida.
Maikuu reisihommik toimub laupäeval, 20. mail kell 12. Juttu tuleb Tansaaniast ja Kilimanjarost ning kahest Minu-sarja reisiraamatust, Maiki Udami “Minu Tansaaniast” ja Janika Vaikjärve “Minu Kilimanjarost”.

Vestlust juhib reisisell ja teletäht Vahur Kersna.