Mõni aasta tagasi tekitas Eestis furoori uudis, et noor modell Merily Jürna elab New Yorgi pilvelõhkuja katusekorteris koos ilmakuulsa mustkunstniku David Copperfieldiga.
Kuigi saatus on paari tänaseks lahku viinud, jääb fakt nende kooselust Eesti seltskonnaajaloo kullafondi.

Jürna tutvus võluriga oma tööpostil, Madison Avenue 696 asuvas itaalia restoranis Nello. USA lääneranniku rikkad ja ilusad ei lähe sinna sööma, vaid ennast näitama.

2003. aastal asus Nellos leiba teenima teine eestlanna, kelle ülesandeks sai külalisi tervitada ja lahkelt lauda juhatada. See tüdruk oli Piret “Pipi” Aava. Peagi levis info, et ta saab tuhandedollariseid jootrahasid.

“Tundsin end alasti oivaliselt”
Piret Aavat peetakse üldlevinult esimeseks Eestis sündinud modelliks Hugh Hefneri erootikaimpeeriumis. Tegemist on ebatäpsusega, sest Ühendriikidesse kolinud eestivenelanna Alina Novozilova jõudis Playboy Cybergirlide kalendrisse jaanuaris 2001.

Aava järgnes talle sama aasta novembris. 2002–2003 jõudis tüdruk viis korda Playboy aktifotode eriväljaannetesse Lingerie (Pesu), Girls of Summer (Suvetüdrukud) ja Natural Beauties (Loomulikud kaunitarid).

Aava karjäär pälvis tohutu meediakajastuse. Kogenud majandusajakirjanik ­Paavo Kangur nimetas noort naist Eks­pressi veergudel Eesti vabaduse sümboliks. Seisime veel NATO ja Euroopa Liidu ukse taga, aga olime võetud vastu vana Hefneri jänkude klubisse.

“Ma ei olnud midagi sellist enne teinud. Alguses oli mul veidi riideid seljas. Siis paluti mul kleit ära võtta,” kirjeldas 21aastane Aava oma suurt seiklust Playboy lugejatele.

“Ümberringi oli palju inimesi, aga päeva lõpuks olin harjunud. Ma käisin alasti ringi ja tundsin ennast oivaliselt.”

Aava-maaniat võimendas, et ta oli parajasti populaarse Simpeli kõnekaardi modell. Lehvivate juustega blondiin vallutas Eesti Mobiiltelefoni firmanäona televisiooni reklaamipausid ning ajakirjade leheküljed. Tallinnas kimas ringi tema pildiga tramm.

EMT avalike suhete juht Kaja Pino pidi andma SL Õhtulehele aru, kas ilmarahvale kogu oma keha paljastanud tüdruk sobib noortele mõeldud kõnekaarti upitama.

“Reklaamigu või pesupulbrit ja avaldagu pilte kus tahes,” lubas Pino. “Iseasi, kui ta oleks EMT peadirektor.”

Reklaamibürood pigistasid Aavast viimase välja. Estrella ja Simpeli ühisreklaam kandis kahemõttelist küsimust “Kas sipsime?”.

“Silikoonideta unelm”
Playboyle poseerimise ajaks oli Piret Aava juba kogenud esineja. Detsembris 2000 kaunistas veinipunases kleidis kuldkihar Kroonika esikaant. Ajakiri tituleeris Aavat “Silikoonideta unelmaks”. Ta oli just pannud Bahama saartel kinni American Dream Calendar Girli iludusvõistluse.

“Ringi vaadates tundus, et ainult rinnad ongi ümberringi,” muljetas Aava. “Enamik kandidaate oli lasknud silikooni abil oma rinnad suuremaks pumbata. Paha hakkas.”

Järgnesid uued võistlused, nagu Hawaiian Tropic ja Miss Swimsuit International Las Vegases. Aava külastatud üritused pole ilmselt Valeri Kirsi maitse. Näiteks 1998 saavutas ta Vilniuses esikoha Miss Venus Internationalil. Neidised esinesid publikule poolpaljalt, üritades rindu kätega varjata.

Edu maitse suhu saanud Aavat ahvatles Ameerika ning ta kolis Suurde Õuna. Tallinna jäi maha koer Nipa.

Kui terroristid ründasid 11. septembril 2001 New Yorgi kak siktorne, juhtus Aavaga iseäralik lugu.

“Ma helistasin hommikul 911 telefonile ja küsisin, mis on kõige kõrgem hoone New Yorgis,” pajatas Aava Playboys. “Kahe tunni pärast varises see maja kokku.”

Peagi võtsid Aavaga ühendust FBI eriagendid. Jõudnud veendumusele, et tegemist pole terroristiga, jätsid nad tüdruku rahule.

Härra Õige: pool must, pool valge
Kuigi Piret Aava sai kuulsaks kui seksisümbool, teame tema eraelust hämmastavalt vähe.
Seoses modellidebüüdiga tuli Aaval vastata Playboy küsimusele, kas Ameerika mehed erinevad Eesti meestest.

Aava vastas: “Tegelikult pole ma siin New Yorgis nii paljude meestega kohtunud. Olen tööga nii hõivatud, et mul ei jätku aega iseendagi jaoks.”

“Mulle meeldivad mehed, kelles on isikupära. Tavaliselt armun ma poistesse, kes mulle tähelepanu ei pööra.”

“Mulle ei meeldi, kui mehed püüavad mind ümber sõrme mässida. Palju lõbusam on katsuda neid ise kinni püüda.”

Harvaks eraelu avanud erandiks jäi 2002. aasta lõpul Kroonikale antud intervjuu “Mehed, rääkige rohkem!”. Nüüd oli Aava jõudnud veendumusele, et “Ameerika mehed on paremad kui
Eesti omad”.

Ta oli leidnud New Yorgis Härra Õige.

“Ta on pool must, pool valge. Ta on ameeriklane. No selline vanem mees, kolmekümne ringis. Sportlane. Aga millise alaga ta tegeleb, seda ma ei ütle. Ta on tuntud inimene.”

Ajakirjanik läks seepeale otserünnakule: “Ameerikas on palju mustanahalisi, kelle seksikunstist räägitakse imelugusid.”

Aava tõmbas uudishimule kriipsu peale: “Ma pole veel temaga maganud. Me ei ela koos, sest enne tuleb ikka tükk aega sõbrad olla.”

Armuke räägib suu puhtaks
Piret Aava kallima saladusele pakub võimaliku lahenduse väärika uudisteagentuuri Reuters aastatagune sõnum. Ekspress sattus sellele peale alles nüüd, kui otsisime arvutipro­grammi abil internetist ingliskeelses maailmas Eesti kohta ilmunud uudiseid.

Läinud aasta 15. juulil teatas Reuters, et Eesti modell Piret Aava oli Barry Bondsi girlfriend.
“Milline Barry Bonds?” imestavad siinkohal Eesti lugejad. Suure lombi taga oskab sellele küsimusele vastata iga poisinaga.

Sest Barry Bonds on Ameerikas elav legend, jumaldatud ja põlatud pesapallur. Mees, kes purustas tänavu suvel 33 aastat püsinud rekordi, lüües palli 756. korda üle tagapiiri tähistava aia.

Mees, kes on teeninud 20aastase profisportlase karjääriga palka üle 175 miljoni USA dollari. Isegi tänases dollari ajaloolises madalseisus võrdub see 1,8 miljardi Eesti krooniga.

Mees, kes on juba viiendat aastat nn BALCO-skandaali peategelane. Kahtluste kohaselt tarvitas ta keelatud anaboolseid steroide, mida vägilane ise eitab.

Mees, kelle steroidipruukimise kohta jõudsid ajakirjandusse täiesti salajased kohtudokumendid. Vihased võimud pistsid infot lekitanud advokaadi kaheks aastaks trellide taha.

Mees, kes on teist korda abielus ja kolme lapse isa. Kes lävis veel kahe daami – heledapäise Piret Aava ja brüneti Kimberly ­Belliga. Värskes Playboy novembrinumbris poseerib Bell ihualasti ja paljastab oma endist kallimat Bondsi kui steroidide orja.

Mees, kelle elu unistus oli kasvatada endale valgetest pesapallimängijatest suuremad musklid. Endise armukese Belli väitel muutus mehe selg pärast steroidide õgimist akneliseks, juuksed hakkasid välja langema ja lihased moondusid.

Mees, kes maadleb maksupettuse kahtlustusega. Kauaaegne sõber Steve Hoskins müüs aastaid Bondsi autogrammiga nänni. Nüüd väidab ta, et osa tuludest läks sularahas ja kinkidena Aavale ning Bellile. Üks naistest sai ka auto.

Mees, kelle soovid olid voodis väga lihtsad. Belli sõnul ei olnud Ameerika spordikangelast sugugi raske rahuldada.

Õnnelik tüdruk
Barry Bondsi pressiesindaja ütles Ekspressile, et tema klient ei soovi praegu intervjuud anda.
Sestap tsiteerime, mida ütles kosmeetikakooli lõpetanud Aava läinud aastal ajakirjale Nädal: “Olen õnnelik oma tööga. New York on koht, kus raha teenida. Ma arvan, et kõik on võimalik, kui väga tahta.”

Hoiame Eesti tüdrukule pöialt!

Piret Aava
  • Vanus: 27
  • Strateegilised näitajad: 175 cm, 56,6 kg, rind 34B, talje 61, puus 86
  • Amet: kosmeetik, New Yorgi ilusalong Warren Tricom

Barry Bonds

  • Vanus: 43
  • Strateegilised näitajad: 756 kojujooksu, aastapalk 15,5 miljonit dollarit
  • Amet: pesapallur, San Francisco Giants