Erakonda kuulumine peaks Kuhlapi sõnul olema inimese vaba tahe, kuid Keskerakond üritab tema sõnul oma liikmeid vägisi kinni hoida.

„Kui inimene on otsustanud ja oma kuuluvuse erakonda lõpetada ja kui seal ei tule suuri lubadusi või repressiivseid meetodeid, siis vaevalt, et keegi ümber mõtleb,“ ütles Kuhlap, kes ise liitus kodanikeühendusega Demokraadid.

Erimeelsused tekkisid Kuhlapi sõnul Keskerakonna kongressist alates kui valida oli Edgar Savisaare ja Jüri Ratase vahel. „Oli ikka palju inimesi, kes lootsid, et tuleb uus esimees, uued tuuled ja mõtted,“ meenuta ta. „Pärast selgus, et need kes Ratase poolt hääletasid, sattusid lausa põlu alla.“

Nüüd on Kuhlapi sõnul väga tõsiselt hakatud erakonnast lahkumise peale mõtlema. „Põhjus on enam-vähem üks — maapiirkondi erakond enam ei rahasta, sest erakonnal on suured võlad, tegutseda tuleb käskude ja korralduste järgi ja sellest on kõigil küllalt saanud.“ 

Kuigi Kuhlap ise kasutas erakonnast väljaastumiseks elektroonilist võimalust, ei ole paljudel maal elavatel ja vanematel erakonnast lahkuda soovijatel sellist võimalust. „Kirjutatakse lihtsalt lahkumisavaldus, erakonnal on isegi blanketid selle jaoks.“

Erakonnast väljaastumiseks on kõigepealt vaja minna äriregistri ettevõtjaportaali. Sinna tuleb kas ID-kaardi või pangalingi kaudu sisse logida ning seejärel valida link “Erakonna nimekirjad”. Seal tuleb üles otsida link nimega “Erakonnast väljaastumise teate koostamine”, millele klikkides on võimalik täita erakonnast väljaastumise avaldus. Samas keskkonnas saab väljaastumise avalduse ka allkirjastada, peale mida ongi inimene kohe erakonna liikmete nimekirjast välja arvatud.

Võrumaal on Keskerakonnal Kuhlapi sõnul umbes 700 liiget.

Võrumaa piirkonna esimehe kohusetäitja Anneli Viitkini telefon oli teisipäeval ümber suunatud ja ta polnud Delfi toimetusele kättesaadav.