Tallinna Ülikool (TLÜ) kavatseb kehvas seisus oleva Pärnu maantee ühiselamu asemele osta nn Mainori maja. Kuhlbarsi tänaval asuv maja on aga büroohoone, millele tuleks tudengikodu tarbeks korrus või paar peale ehitada. Osa majast on firmadele välja renditud.

“Põhimõtteliselt sobib see maja ümberehitamiseks,” ütles TLÜ ühiselamuid haldava mittetulundusühingu Dormitorium arendusjuht Marek Ploompuu.

TLÜ üliõpilasesinduse juht Mailis Ostra ütles, et kooli tegevjuhtkond sai loa osta Mainori maja hinnaga kuni 35 miljonit krooni. Sellele lisandub ümberehitamise kulu.

“Üliõpilasesindus ootab ikka täiesti uut elamut, mis planeeriti Valge tänavale ja mis pandi ka ülikooli arengukavasse,” lisas Ostra.

Ülikooli rahandusjuhi Jaan Silveti sõnul pole Mainori maja ost veel päris kindel: “Hetkel käib tasuvusanalüüs.”

Konkurssi maja ostmiseks TLÜ ei korralda. Ploompuu sõnul polnud see seni vajalik, sest praegu käis vaid sobiva maja otsimine. Pasliku hoone leidmisel lubab aga seadus osta selle ka ilma konkursita.

Mainori maja müüb ärimees Ülo Pärnits, kelle firma on turuinfo kohaselt suurtes võlgades ja kehvas majanduslikus olukorras. Maja müük lubaks tal seisu leevendada. “Müüjal on kiire,” märkis Ploompuu.