20. veebruar 2009
Raul Ranne

Vanameistri klassikaline võit!

Kahekordne olümpiavõitja Veerpalu tuli Libereci suusaalade MMi ava-alal 15 km klassikasõidus maailmameistriks. Nüüd on tal kaks maailmameistritiitlit.

Foto: Scanpix

Kahekordne olümpiavõitja Veerpalu tuli Libereci suusaalade MMi ava-alal 15 km klassikasõidus maailmameistriks. Nüüd on tal kaks maailmameistritiitlit.

Nagu Eesti suusakoondise peatreener Mati Alaver on tihtipeale öelnud, ja suusavaatajad on selle ise ka veendud saanud, on Veerpalu näol tegu maailma parima klassikalises stiilis suusatajaga.

Ehk, nagu ütles eilse sõidu reportaaži eel tuntud raadiohääl Tarmo Tiisler - kui sõidetakse klassikalise stiilis ja 15 kilomeetrit, siis ootab eesti rahvas Eesti suusatajatelt medalit.

Täna, 38-aastasena ja eelmise aasta vigastusest toibununa, ei petnud Veerpalu publiku ootusi. Võitis. Võitis, nagu vanameistrile kohane.

Täna 16 aastat tagasi Falunis esimese MM stardi teinud Veerpalu, kes toona pigem kibeda alustajana silma jäi ja lõpuks 31. kohal maandus, võttis nüüd, Libereci lumesajusel võistlustrassil sissejuhatuseks sisse tagasihoidlikuma koha. Lasi nootrel ja särtsakatel nö paugutada. Aga võistluse viimaseks kolmandikuks oli Veerpalul järel kaks konkurenti - kodupublik ees võistlev Lukas Bauer, kes mõnesekundilist edu hoidis ja kes võis loota, et häälekas kodupublik talle lõpumeetriteks tiivad annab.

Ning Veerpalu ise, kes pidi viimsete meetriteni vastu pidama. Olgu, me suusatajate massöör Lauri Rannama oli ju öelnud, et päev enne seda võistlust olid Veerpalu lihased paremas konditsioonis, kui kunagi varem sel hooajal. Ent võistlus on võistlus, kõik oleme ju inimesed. Väsimus võtab oma. Veerpalu tuli liidriajaga finišisse ja vajus lumme. Tema töö sai tehtud. Aga Baueril oli jäänud veel kilomeeter tulla. Telekommentaatorid Lembitu Kuuse ja Tiit Pekk lugesid sekundikümnendikke, millega tšehh meie meest edestab. Aga kui Bauer finišisirgele jõudis, võis Veerpalu end võitjana tunda. Väsis siiski tšehh. Kodupublikust polnud meie õnneks seekord piisavalt abi. Rahuliku loomuga maailmameister kiitis, nagu ikka, määrdemehi. Edgar Savisaare PR-meeskond kiirustas kuulutama, et boss juba õnnitles maailmameistrit. On ikka hea, kui sport nirul ajal positiivseid sõnumeid toob.

Murdmaasuusatamine
Meeste 15 km (kl):
1. Andrus Veerpalu (Eesti) 38.54,4
2. Lukas Bauer (Tšehhi) +6,3
3. Matti Heikkinen (Soome) +16,4
...
5. Jaak Mae (Eesti) +30,7
39. Aivar Rehemaa (Eesti) +2.43,6
57. Algo Kärp (Eesti) +4.32,2

6 kommentaari LIITU UUDISKIRJAGA