Eesti moslemid lihahädas

 (127)
                 

Eesti Ekspressi digitaalse lugemisõiguse eest saad maksta ka mobiiliga. Telli digileht  vaid 1.99 €/kuu »

Eesti moslemid lihahädas
Verine vajadus: Soomes ja Rootsis tegutsev kaupmees Imran Malik ütleb, et Eesti keeld loomi verest tühjaks lastes hukata jätab siinsed islamiusulised ilma usukohasest leivakõrvasest.
Annika Haas / Eesti Ekspress
Moslemitele sobiv halal-liha tuleb Eestisse piiri tagant ja põranda alt, sest loomakaitsjad ja ametnikud peavad loomade verest tühjaks laskmist piinamiseks.
Imran Malik kobab käega õrnalt oma habetunud kõri kallal, otsides kohta, kus tuiksoon nähtavale ilmub. Just sellisesse kohta tuleb asetada nuga ning siis kähku ja otsustavalt tõmmata; nii, et korraga katkeks arter, veenid ja hingetoru. Tapetava pea peab olema pööratud Meka suunas ning enne, kui nuga oma töö teeb, peab lihunik olema lausunud, et alustab toimingut Allahi nimel, kellest keegi pole suurim. Veri voolab kehast välja ruttu. Ehkki surija võib väriseda ja tõmmelda minuti või isegi enam, ei tunne ta Maliku kinnitusel enam valu, sest šokk ja verekaotus lülitavat aju välja esimesena. Peagi pole verest tühjaks jooksev loom – kelleks võib olla lammas, lehm, kana või koguni kaamel, kuid mõistagi mitte kunagi siga – enam midagi muud, kui islamiusulistele pruukimiseks sobilik halal-liha. Ehkki põlisrahval võib olla raskusi selle märkamisega, on halal-liha Eestis tõsine defitsiit. Loomadele piina ja kannatuste tekitamist ei saa lubada Loe edasi digilehest või osta lugemisõigus
Tasulise artikli edasi lugemiseks palun vajuta siia!
Logi sisse

Logi sisse kasutades oma
Facebooki, Twitteri või Google'i kontot või e-posti aadressi.

Tasulise artikli edasi lugemiseks palun vajuta siia!

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare