NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki "Teata sobimatust kommentaarist"!
Kommentaaride järjekord: parimad uuemad vanemad
 • lõvilõrr

  03.05.2013 09:30
  ttkirjutas:
  Kuda nii ärge lootke!!???

  Peaks olema pealkiri, et ärge lootke seda Eesti Vabariigis!

  Soome ja Rootsi penskarid, kes ikka tööd teinud ja makse maksnud naudivad elu.

  K...
  3 vastust
  Just nimelt. Kui palju nemad on sotsmaksu maksnud ja kuipalju meie?
  Vaata sama kasutaja kommentaare
  Vasta
 • 1.

  03.05.2013 09:32
  Selgitage mulle, kuidas Soome oma "totra astmelise tulumaksuga" ja "nõmedate ametühingutega" suudab vanuritele väärikat pensioni maksta ning neid korralike vanadekodudega kindlustada ilma et nad peaksid kogu oma maist vara selleks mahamüüma ja Eestile tema "imetlusväärse progressiivse tulumaksuga" ja "sotsialismi igandist pärit ametühingute" puudumisel see ülejõu käib ...
  Vaata sama kasutaja kommentaare
  Vasta
 • kohtlemine

  03.05.2013 09:33
  Eks seltsimees Hvostovi lugu oligi valimiseelne sotsialistlik propaganda,kutsumaks inimesi tagasi kapitalistliku turumajanduse täispoelettide ajastust tagasi õitsvasse,tühjade poelettide sotsialismi mida valitses kuritegelik organisatsioon NLKP koos vabariiklike P-dega.
  Paljud vanemad lihtsalt ei raatsi anda oma puudega lapsi hooldusasutusse,olgu sealne toimetulek kui hea tahes.
  Täisealiste,eriti vanurite hooldamine on probleem.Saaks kaelast ära!
  Vasta
 • asotsiaal

  03.05.2013 09:33
  Isegi kui ärvardada vägivallaga või meelitada mesikeeli, pole võimalik muusikalise kuulmise puudega, viisi mittepidavat, inimest panna viisi pidama.
  Isegi kui ähvardada vägivallaga või meelitada mesikeeli, pole võimalik iibepuudelisi riigikogusaadikuid panna vastu võtma rahva kestmist tagavaid seaduseid.
  Kui inimeselt nõuda seda, milleks tal võimed puuduvad, tundub see talle mõnitamisena. Et mitte mõnitada iibepuudelisi saadikuid kestmist tagavate seaduste nõudmisega, tuleks nad välja vahetada iibeliste saadikutega. Selleks ongi vaja ringi teha täiskasvanuks tunnistamise seadus ja valimistel anda täiskasvanule (3L või 1200EURi) ka ta laste lisahääled.
  Vaata sama kasutaja kommentaare
  Vasta
 • lõvilõrr

  03.05.2013 09:34
  Aivo Vammainenkirjutas:
  Esimene õigustatud sotsiaaltoetuste saaja on see põlvkond kes on olnud ise huvitatud maksude maksmisest, oma tööealises elus olnud huvitatud ka andmisest mitte ainult saa...
  2 vastust
  Sovetid maksid ka makse, kuigi jah, keegi ei tea, kuipalju nimelt. Sest sovetiriik võttis maksud lihtsalt salaja maha ja ütles, et järelejäänu olevatki palk (tõsi, jälgede segamiseks võttis ta selle järelejäänu pealt ka natuke maksu).
  Teine häda on see, et sovetiriik laristas tolleaegse sotsmaksu või mis see just oli, tankide ja rakettide peale ära. Küll mitte 100%, midagi ikka jäi kah, mida erastada.
  Nojah, nii ongi penss mis ta on.
  Vaata sama kasutaja kommentaare
  Vasta
 • vana meedik

  03.05.2013 09:35
  Tarmokirjutas:
  Lippmaa elab vist mõnes teises riigis. Ta ei saa millegistki aru. Kui noored juba praegu nälgivad, siis vanaduseni ei jõutagi. Raha kogumisest võid ainult und näha. Muide...
  3 vastust
  ära aja naerma selle jutuga, et vanurid surid vanadekodudes väärikalt nõuka ajal.Tolle aja sanitarid-hooldajad olid tihtilugu joodikud, keda enam kusagil viinavea tõttu ei peetud.Hädaga võeti vanadekodudesse , sest korralik tööinimene nii väikese palga eest ei tahtnud seda sünget ja rasket tööd teha.
  JA MÕTLE ISE EDASI, KUI HEAD HOOLDAJAD OLID TIHTI SAPSUS SANITARID.....KUI LASID ÜHE LAHTI, ASEMELE TULID JÄLLE SAMASUGUSED.
  Mõnele, kes nõuka elust on endile jõudnud maalida illusoorse pildi, olgu see väikeseks kainestavaks mõtteavalduseks.
  Vaata sama kasutaja kommentaare
  Vasta
 • ei looda

  03.05.2013 09:36
  ja ei taha ka sambad (2st), aga mida teha, kui vägisi pähe määrivad ?ehitavad püramide ...
  Vasta
 • nõiale

  03.05.2013 09:36
  nõidkirjutas:
  Naabri poolelt: ükski Eestis riigikogusse kuulunud inimene ei tohiks "lugeda moraali" oma riigi tavakodanikele, kuidas toime tulla. Nende endi poolt tehtud seadused on ti...
  1 vastus
  Kus sa moraali lugemist kodanike toimetuleku kohta nägid artiklis - pane mõni lõik näiteks.

  "asutagu herr Lippmaa firma, mis vahendab ja aitab müüa pensionäride kortereid ja neile sobivama koha leida".
  Miks sa Lippmaa ninna kargad? Auväärt akadeemik on suure töö ära teinud, tema käis Moskvas võitlemas Eesti taasiseseisvumise eest - nüüd on juba noorema põlvkonna asi edasi mõelda, kuidas see riik oma inimeste eest hoolitseb.

  Sa ajad Lippmaa Rõivasega segamini!
  Vaata sama kasutaja kommentaare
  Vasta
 • asotsiaal

  03.05.2013 09:37
  lõvilõrr
  03.05.2013 09:30

  #Just nimelt. Kui palju nemad on sotsmaksu maksnud ja kuipalju meie? #

  Sotsmaksu pensioniosa on läinud jäägitult vanurite solidaarse pensioni jooksvaks rahastamiseks. Mitte kunagi ajaloos pole piisanud vaid vanurite eest hoolitsemisest. Sellele lisaks on põlvkonna aktiivne tööd tegev osa pidanud ilmtingimata tegema ka piisava kestmispanuse 3L või 1200EURi. Kui nüüd üritatakse vaid sotsmaksu pensioniosaga hakkama saada, siis ollakse ikka väga ebaadekvaatsed.
  Vaata sama kasutaja kommentaare
  Vasta
 • Adeele

  03.05.2013 09:38
  Elasin nõuka ajal sai hoitud iga kopikas hoiukassas siis ju pankasid ei olnud,siis tulid kommertspangad esimesed sulid,kes meelitasid inimestel raha sinna paigutada ja siis aeti pank pankrotti, varsti jõudis aeg kui anti näpuotsaga kroone ,hakkasid jälle korjama vanaduspäevadeks, kauaks seda ilusat aega olijuba pidid kroonid Ansipi ja Ligi tungival nõudmisel eurodeks vahetama ja nüüd ei ole enam võimalik raha korjata,sest eurol pole mingit väärtust,ostad poest piima ja leiba ka kokku juba 5euri liha süüa ei saa ja raha ka ei ole ,aitäh ANsip ja Ligi euro eest!
  Vaata sama kasutaja kommentaare
  Vasta
 • 1.

  03.05.2013 09:38
  ttkirjutas:
  Kuda nii ärge lootke!!???

  Peaks olema pealkiri, et ärge lootke seda Eesti Vabariigis!

  Soome ja Rootsi penskarid, kes ikka tööd teinud ja makse maksnud naudivad elu.

  K...
  3 vastust
  Kui kõik puhast eesti tõugu ärimehed maksaksid oma töötajatele õiglast palka ja ka endale maksuvabade "dividentide" asemel sotsiaalmaksuga kaetud töötasu nagu juut Volohhonski, kellest alles hiljuti lugeda saime, siis poleks nagu probleemi või kuidas?
  Vaata sama kasutaja kommentaare
  Vasta
 • lõvilõrr

  03.05.2013 09:38
  Ülo Ennustekirjutas:

  PS: huvitav kas siin meie "teadusriigis" peabki selline ansipistlik lekkiv institutsionaalse süsteem/mehhanism igaveseks jäämagi mis ebavõrdsust süvendab ja noori ja kap...
  1 vastus
  Ei muidugi. Ansipistlik riik tuleb muuta kommunistlikuks.
  (irw)
  Vaata sama kasutaja kommentaare
  Vasta
 • asotsiaal

  03.05.2013 09:39
  nõiale
  03.05.2013 09:36

  #Miks sa Lippmaa ninna kargad? Auväärt akadeemik on suure töö ära teinud, tema käis Moskvas võitlemas Eesti taasiseseisvumise eest - nüüd on juba noorema põlvkonna asi edasi mõelda, kuidas see riik oma inimeste eest hoolitseb.#

  Jah, on liiga palju inimesi, kes suudavad elada vaid päev korraga.
  Vaata sama kasutaja kommentaare
  Vasta
 • jääb

  03.05.2013 09:40
  arusaamatuks miks on vanuritel ja invaliididel, meie riigis on veel kehtivad testamendid ja kinkelepingud ? Need tuleks siis tühistada ja kõik varad automaatselt kuuluvad sellistel puhkudel valitsusele,kes vastavalt jagab.Kas niisugune on siis valitsuse plaan?Ei saa aru mis siia puutub kapitalism või sotsialism?Küsime kas teistes euroopa riikides võetakse sellistel puhkudel varandus ära ? See on nagu vene kroonu mis oli sunniviisiliselt vabatahtlik.Milleks siis üldse makse vaja on maksta,meil ei ole tarvis valitsust ülal pidada,ega muid organeid.igaüks võidelgu iseenda eest.Ei meil tarvis sööta võõraid suid ( riigiorganeid ).Kas siis tõesti lõpp peab selline olema ( klannide ühiskond ).
  1 vastus
  Vasta
 • 1.

  03.05.2013 09:45
  jääbkirjutas:
  arusaamatuks miks on vanuritel ja invaliididel, meie riigis on veel kehtivad testamendid ja kinkelepingud ? Need tuleks siis tühistada ja kõik varad automaatselt kuuluvad...
  1 vastus
  Valitsuse plaan on eutanaasiat seadustada, pole abivajavaid inimesi ja pole ka probleemi. Tegelt üks väike probleem muidugi tuleb, kuda neilt õnnetutelt süllekukkunud vara sõpruskonna vahel nii ärajaotada, et solvunuid ei tekki ...
  Vaata sama kasutaja kommentaare
  Vasta
 • Rici

  03.05.2013 09:45
  See, et poliitikud (riigi juhtijad ja haldajad) on hooldekodundusest teinud äriobjekti, on kuritegu inimeste vastu, kes on eluaeg korralikult tööd teinud ja riigile kõik maksud maksnud, aga ei suuda oma väljateenitud pensionist hooldekodu kulu kinni maksta.

  Tuleb ikka asjad vastavusse viia, kas tõsta pensionit või langetada hooldekodu teenuse maksumust.

  Normaalne on, et pensionär maksab oma pensionist kinni hooldekodu teenuse ja talle jääb ca 50% pensionist alles isiklikuks tarbeks.

  Rahva juhid on rahva nägu ja iga rahvas on oma juhte väärt.
  Vasta
 • röntgen

  03.05.2013 09:45
  Endel Lippmaa riigikogulase eripensionon on 2350 eurot. +veel akadeemikuna saadav pensionilisa.
  Ja eripensionid kasvavad kogu aeg, eelmine aasta 9%, see aasta 7,1%.
  Vaata sama kasutaja kommentaare
  Teata sobimatust kommentaarist90

  Olles osaline valimisseaduse vastuvõtmises, mis on demokraatlikud valimised võimatuks teinud - ei ole ta demokraatiale, valijale ja vandele truuks jäänud. Ta ei ole oma eripensioni välja teeninud. Hirm muutuste ees sunnib nüüd inimeste mõtteid "kujundama" ja tähelepanu põhiküsimustelt kõrvale juhtima.
  1 vastus
  Vasta
 • ...

  03.05.2013 09:46
  Mis riigist jutt kaib?Ma kyll ei nimetaks seda mingiks riigiks.Kaua kriminaalid valitsevad??!!
  Vaata sama kasutaja kommentaare
  Vasta
 • lõvilõrr

  03.05.2013 09:46
  sutsu täiendustkirjutas:
  kus on pensionäride organisatsioonid,miks nendest ei ole midagi kuulda.
  mIKS EESTI EI OLE ÜHINENUD El-I SOTSIAALHARTAGA TÄIES MAHUS.
  MIKS 1 TÖÖAASTA EI LÄHE TÄISAASTA EES...
  3 vastust
  "MIKS 1 TÖÖAASTA EI LÄHE TÄISAASTA EEST,"

  Vist ikka sellepärast,, et Te ei maksa täisaasta sotsmaksu.

  Täisaasta sotsmaks on umbes 3600 eurot. Aga Teie maksate aastas miinimumpalga pealt ainult 1152 eurot.
  Vaata sama kasutaja kommentaare
  Vasta
 • seda et

  03.05.2013 09:48
  Eriti viimaste kuude jooksul on hästi palju ja mõtlemapanevaid artikleid siin ilmunud. Aga õigus on nendel kes ütlevad, et ärge lootke riigi peale.. Mäletame veel värskelt kui meie pensioni II sammas külmutati ja me kaotasime palju raha.. Katkestada aga seda polegi võimalik. Minul oli ka nn III sammas, lasin selle lõpuni tiksuda st 10 a leping sai täis ja ma sain ligi 100 000 EEKi.. Nüüd hakkasin saama ka II sambast kuna algas ametlik pension kehtima. Iga kuu lisatakse vastav summa mis tuleneb sellest kui palju on keegi aastatega jõudnud koguda. Väike rahulolu ikkagi. Aga esimene kes kirjutab siin Rootsi ja Eesti penskaritest ütleb hästi kui tõi välja meie hambutud rahulolematud pensionärid.. Paraku oli II maailmasõda see mis jättis meie rahva ikestatuks.. Rootslased aga arenesid edasi..
  2 vastust
  Vasta
LISA OMA KOMMENTAAR
Selle artikli kohta on 176 kommentaari
Nimi
Kommenteerimistingimused