NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki "Sobimatu"!
Uuemad Vanemad Parimad
03.05.2013 08:17
Huvitav oleks Lippmaalt kuulda või lugeda kellele peaks vanaduses lootma tööline kelle kuu sissetulek on 500 EURi miinus maksud? Selles on Lippmaal õigus, et kõigele muule võib loota kui pensioni sammastele. Millele saavad loota vanemad, kelle lapsed on välismaiste pankade orjad ja erastatud korterid seisavad ka püsti viimaseid päevi? Kas Lippmaa soovitab täna hästi teenivatel noortel paigutada omi raha ülejääke rämps aktsiatesse. Neid aktsiaid, millega rahuldavaid dividende teenitakse lihtrahvale ei müü keegi, olgugi, et teenid kaks või enam tuhat euri kuus puhtalt kätte. Kui te mind ei usu, katsetage, püüdke osta mõne kasumliku firma A aktsiaid ja te veendute milline on tulemus. Lisaks hästi teenimisele, on vaja omada kasulikke tutvusi.
03.05.2013 08:20
Esimene õigustatud sotsiaaltoetuste saaja on see põlvkond kes on olnud ise huvitatud maksude maksmisest, oma tööealises elus olnud huvitatud ka andmisest mitte ainult saamisest. See põlvkond alles hakkab tekkima, okupatsioon on inimeste väärtushinnanguid tugevasti kahjustanud, sovjettidest lahtisaamine võtab kaua aega veel.
03.05.2013 08:26
huvitav et nt meie keskmine kirurg olla ülemäärast sotsialismi täis ja ilma kapitalita - aga nigu läheb Soome-Rootsi nii kohe on kapitalismi täis: vist sama lugu meie bussijuhiga või koristajaga jne

veelgi huvitavam et ka meie kasumikapital näikse vabalt (ilma maksustamata) minevat sinna neile järele - ning eriti huvitav et seal on ka majanduslik ebavõrdsus oluliselt väiksem kui meil ning seda eriti penskarite posiotsioonist ehk juskui riiklikku sotsialismi ülemäära rohkem kui siin
03.05.2013 08:46

PS: huvitav kas siin meie "teadusriigis" peabki selline ansipistlik lekkiv institutsionaalse süsteem/mehhanism igaveseks jäämagi mis ebavõrdsust süvendab ja noori ja kapitali kodumaalt välja suunab ning kolgastumist edendab ja missuguse küberneetilise sotsiaalteooria alusel siis?
03.05.2013 21:51
Olukord on väga mäda.
05.05.2013 11:34
märgukiri

MAKROÖKONOOMILISEST SPEKTRIST ON EL KOMISJONI „KEVADPROGNOOS 2013“ EESTI SUHTES STANDARDSELT (POLIIT)HÄGUSLOOGILINE NING RAHVUSLIKU PROSPEKTIIVSE SOTSIAAL-MAJANDUSLIKKU TEADMUSRUUMI KVALITEETI ÕÕNESTAV

Tõepoolest nt „Europe 2020“ dokumentide hulgast Komisjoni Presidendi olulisest kirjast Euroopa Nõukogule (http://ec.europa.eu/europe2020/pdf/barroso... ) loeme nt:
„Dear colleagues,
Our meeting on 14-15 March 2013 will mark an important midpoint in this year's
European Semester. The Commission launched the process by proposing five key
priorities in its 2013 Annual Growth Survey and I am pleased that they have already
been endorsed by the Council and can now serve as a reference for the national
programmes to be sent to the Commission in April. ...
We are not yet out of the crisis, as the unacceptably high
levels of unemployment show, but we can see that the reform efforts of Member States
are starting to bear fruit, correcting very important imbalances in the European
economy. ...
The social consequences of the crisis are a particular cause of concern for the
Commission. ...

José Manuel BARROSO
To the Members of the European Council“

Kuid Komisjoni äsjasest „Kevadprognoosist“
http://ec.europa.eu/economy_finance/publications...
ei leia me Eesti rubriigist (lk 52) kahjuks Barroso kirjale vastavalt mitte midagi harmoniseerivat ei - a) kriisi sotsiaalsete tagajärgede leevendamise meetmete osas (nt majandusliku ebavõrdsuse leevendamiseks, kõrge inflatsiooni talitsemiseks jne) - b) ei kehtiva jätkusuutmatu majandusmehhanismi reformide ürituste osas (nt teadustühise kõlvatu regressivse ning raiskava maksusüsteemi reformide osas jne) ega ka - c) ei leia üldiselt Euroopa Semestri protsessile tarvilike vastavate mitmete oluliste makronäitude prognooside osas ilmutamist (tööjõu väljaränne, kapitalide kõlvatu (nt maksustamata kasumite näol) väljamaadesse kantimise alal jne.
Jääb lisada veel et ka enne kriisi oli Eesti turumajandus sotsiaalsusest veel kaugel mägede ja jõgede taga ja mis veelgi hullem - et parajasti üha enam näib rahvuslik sotsiaal-majandus konvergeeruvat barbaarkapitalistliku venemajandusega: barbaarse majandusliku ebavõrdsuse ning vaesusriski süvenemine väga mitmete makronäitude alusel (eriti kui arvestada ka piirkondlikke muute), kõlvatute muude investeeringute mahtude suurenemist Eestist maksuparadiisidesse ja Küprosele nt, kõrget jaehindade indeksit, kehtivate kõlvatute maksuseaduste jätkusuutlikkust ning kõigist nendest tulenev anomaalset väljarändamist (mullu väljaränne kahetsusväärselt 11 tuhat - http://www.stat.ee/65235http://www.stat...) - ja nt mulluks kriisieelset taset komplekselt ei taastatud ning ilmselt hõive osas pole Valitsusel seda enam meeleski nagu ka rahvusliku majanduse jätkusuutlikkuse ilmset tegelikku langustrendi (eeskätt seoses väljarände ning kapitali väljavooluga).
Ilmselt oleks selle prognoos-projitseeringu (sisaldab administratiivselt regureelitavaid indikaatoreid nagu inflatsioon, avaliku sektori investeeringud (sh välisriikidesse) jne objektiivseks makroökonoomiliseks järelduseks oleks pidanud olema meile nõuanne – eeskätt ärge infleerige jaehindu ning ebavõrdsust vaid tõstke sotsiaalkapitali ja majandusmehhanismi kvaliteeti – aga mida ei ole seda ei ole. Ning tõesti huvitav on kas Euroopa Semester tänavu lõpuks jõuab Eesti osas mingile taolisele ratsionaalsele sõnumile. Sõnumile mis meie rahvuslikku teadmusruumi enam ei risustaks. Või jätkab mulluses vaimus standardse hägustamisega.
Hoiatus: käsitlus täielikult objektiivne makro-ökonoomiline aspektist – autor on täielikult teadlik et ilmselt poliitilisest aspektist võiks sõltuvalt parteist sellest prognoosist järelduda väga mitmeid sõnumeid ning ilmselt sotsiaalse turumajandusega ELi tuumikust võiks sõnum meile kuulduda nagu „jääge eestlasteks kuid saage eurooplasteks“ - ja kindlasti mitte nagu meie parteide hämavad valimisslõuganid nagu: „ratsa viie rikkama hulka“, ..
Jäta kommentaar
Oled sisse logimist nõudvas kommentaariumis, anonüümseks kommenteerimiseks vajuta siia
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega