Pimedate akende linn (11)
17. jaanuar 2014 09:40
Pimedate akende linn
Äärelinna blues: Selles majadeblokis, Eisenhüttenstadti vanimas, ainsas ajaloolises linnaosas, elab Bernd. Aga see jääb kesklinnast kaugele ja Berndi maja ootab lammutamine.
Kuidas edeneb elu Ida-Saksamaa linnas, kust 20 aastaga on lahkunud ligi pooled elanikud.
São Paulos avas uksed Eesti baar (2)
16. detsember 2013 10:00
São Paulos avas uksed Eesti baar
Welcome to Estonia: São Paulos tegutsevas baaris näitab kell Tallinna aega. Muuhulgas reklaamib baar end “ookeanialuse tunneli” pildiga, lubades külastajad nagu niuhti Eestisse viia.
Lõuna-Ameerika suurimal linnal on Eestiga kummaline seos.
Islandi heeringad rokkmuusikat ei karda
Miljonid raisus, loodus hukas: Heeringas on Islandi jaoks tähtis ekspordiartikkel ja nende massilist hukkumist üritatakse kõigiti ära hoida.
Islandil Kolgrafarfjörðuris langes vees hapnikutase ohtlikult madalale, mistõttu heeringad, keda oli fjordis umbes 60 000 tonni, massiliselt surid.
Krister Kivi reportaaž Filipiinidelt: Jõuluootus varemete keskel
Ellujäänud: Lapsed oma kunagise kodu vannitoas lauamängu mängimas. Viienda kategooria taifuun (sellesse tugevusjärku kuulus ka äsja Filipiine tabanu) toob ränki kahjustusi kaasa sisuliselt kõigile hoonetele.
Taclobanis ei mäleta keegi sedavõrd võimast taifuuni, mis 8. novembril piirkonda tabas. Hukkunute täpne arv pole siiani teada.
Temperamentne Vene välisminister (58)
22. november 2013 08:00
Temperamentne Vene välisminister
Kirglik suitsumees: Sergei Lavrov näitas koha kätte ÜRO peasekretärile Kofi Annanile, kui see tahtis keelata suitsetamise terves ÜRO peakorteris.
Peagi Tallinna piiri­lepingut allkirjastama saabuv Venemaa välisminister Sergei Lavrov (63) on aasta­tega võitnud Vladimir Putini suure usalduse.
Põrgust pääsenud: Süüria sõjapõgenike lood
Sõja lapsed, kalašnikovi kuuliaugud kehas: Vasakul seisab Alda (3 kuuliarmi), tema kõrval Aisha (1 kuuliarm), nende selja taga Rukaya (4 kuuliarmi). ÜRO andmeil on enam kui kahest miljonist riigist lahkunud sõjapõgenikust umbes pooled lapsed, kellest kolm neljandikku on alla 11aastased.
Parem surra kui langeda Bashar al-Assadi timukate kätte, on Süüria sõjapõgenikud ja neid ravivad arstid ühel meelel.
Hodorkovski poeg: “Isa vabanemine on käeulatuses”
Koju ei kipu: Pavel Hodorkovski on oma elu sisse seadnud Ameerikas ja lubab küll isa vabanedes koju käima minna, kuid sinna elama jääda...Enne peavad mõned asjad muutuma.
Mihhail Hodorkovski USAs elav poeg Pavel on Venemaal vangis istuva isaga ühenduses üle nädala, kuid poliitikast nad ei räägi. Nad räägivad perest.
Hiiglased Tallinna kilukarbisiluetis (5)
12. september 2013 11:00
Hiiglased Tallinna kilukarbisiluetis
Fotod: Risto Hunt, Fairmont Hotel/Patrick Seguin, Shutterstock/Sophie James, Skidmore, Ownings & Merrill, Joe Woolhead, Skydeck Chicago, Port Authority Of New York And New Jersey/The Durst Organization, Wikimedia Commons/Kelly Martin
Hiinlased lubavad uskumatu kiirusega – 210 päevaga – valmis ehitada maailma kõrgeima hoone.
Mürgivool Vaiksesse ookeani (17)
13. september 2013 08:30
Mürgivool Vaiksesse ookeani
Suurim tuumakatastroof pärast Tšernobõli: 2011. aasta märtsis maavärinale järgnenud tsunami tagajärjel hävinud Fukushima tuumajaam tekitas suurima tuumakatastoofi pärast 1986. aasta Tšernobõli õnnetust. Fukushima tagajärgede likvideerimine võib võtta 40 või rohkemgi aastat, minnes maksma üle 11 miljardi dollari.
Jaapanlased plaanivad maailma suurimat maa-alust jääseina, et radioaktiivne vesi ei pääseks Fukushima tuumajaamast ookeani.
Meie vene sõber Navalnõi? (13)
29. august 2013 09:18
Meie vene sõber Navalnõi?
Mask maha: Venelased ise ka ei saa aru, mis mees Aleksei Navalnõi on. Nii sündis populaarne fotomontaaž, kus Navalnõid on kujutatud nii Putini, Obama kui Stalinina. Pildid jõudsid ka USA ajakirja Esquire esikaanele.
Eesti poliitikute kaastunde pälvinud Vene opositsionäär Aleksei Navalnõi (37) on president Putiniga sarnasem, kui arvata oskame.
Krister Kivi Egiptuses: vägivald eestlaste talveparadiisis
Esimese revolutsiooni sünnikodu: Tahiri väljak Kairo kesklinnas – paik, kus 2011. aastal tõugati võimult stagnantpresident Hosni Mubarak – kannab siiani toonaste sündmuste jälgi. Kuid kuna vägivald ja rahutused kipuvad Egiptusesse naasma, peab nüüdseks juba rääkima järgmise presidendi kukutamisest ja järgmistest verevalamistest.
Kausitäis riisist, läätsedest, makaronidest ja praesibulast koosnevat koshery’d maksab Kairo kesklinnas juba 50 eurosenti. Selline inflatsioon ja turistide puudus on paljude egiptlaste jaoks suurem mure kui verine vägivald.
Andrei Hvostov: Egiptus – teotahteliste lollide polügoon
Luku taga: Muslimite Vennaskonna kõrgeim juht Muhammad Badie jagas president Mursi saatust. Võimud lasid ta vahistada protestijate tapmisele õhutamise eest.
Egiptuses segadust ja kodusõjahõngu külvavast Muslimite Vennaskonnast on teada seda, et tegemist pole mingi uue nähtusega, mis oleks tekkinud pärast New Yorgi kaksiktornide mahasõitmist.
David Miranda (paremal) ja Glenn Greenwaldi taaskohtumine Rio de Janeiro lennuväljal esmaspäeval pärast Miranda üheksatunnist kinnipidamist ja ülekuulamist Suurbritannias.
David Miranda (paremal) ja Glenn Greenwaldi taaskohtumine Rio de Janeiro lennuväljal esmaspäeval pärast Miranda üheksatunnist kinnipidamist ja ülekuulamist Suurbritannias.
Sündmused Heathrow lennuväljal ja The Guar­diani toimetuses näitavad, et oht ajakirjandusele on reaalne ja kasvav.
Hans H. Luige eksklusiivintervjuu Slovakkia kukutatud võimudaamiga.
ESITAS NÕUDMISI: Slovakkia peaminister nõudis Prantsuse presidendilt Nicolas Sarkozylt ja Saksamaa kantslerilt Angela Merkelilt Kreekale võlgu andmise vastu automaatseid sanktsioone rikkumiste eest. Tagapool Briti peaminister David Cameron. FOTO: REUTERS/
Eksklusiivintervjuu Slovakkia endise valitsusjuhi Iveta Radičovága, kes usub, et luure on poliitikutel üle pea kasvanud.
Skype oli USA luure surve all, murdumiseni
Salasilmad: Skype’i klientide privaatsed vestlused tegi nuhkidele kättesaadavaks salaprojekt Chess. Näiteks Skype Eesti juht Tiit Paananen ei teadnud sellest midagi.
Ülejooksik USA julgeolekuagentuurist NSA Edward Snowden paljastas briti lehes Guardian, et meie Skype’i vestlused ja kõned muutusid Ameerika luurele jälgitavaks 2011.aasta veebruaris, kui firma kuulus veel eBayle.