Mait on tubli keskealine eesti mees Kohilast. Tal on ebamäärast värvi lühikeste varrukatega särk ja ilusad kartulitooni juuksed. Muidu ta suur jutumees ei ole, aga kui pisut napsu võtab, kipub nalja viskama. Teismeline tütar pelgab seda hetke, aga pole parata.

John on tubli keskealine inglise mees Biburyst. Tal on koduklubi jalkasärk, pisut punetav lahke nägu ja ta on kerges ülekaalus. Reeglina ei ütle ta ära oma pindist lahjast õllest. Oma vaateid on ta alati valmis häälekalt selgitama. Kui tal neid on...

Maitu ja Johni ootab ees väga raske jaanilaupäev. Nad peavad tegema keerulisi valikuid.

Kell 9:00. Mait asutab ennast poeretkele. Eile oli veel tuhat asja teha, ei jõudnud ära käia. Parem käin kohe hommikul ära, mõtleb ta. Muidu on pood rahvast täis ja parem kaup kõik läinud.

Johnil on ka vaba päev. See oli tööandja valik, kuna Euroopa Liitu jäämise või väljaastumise referendum oli tema sõnul nii oluline. John, nagu miljonid temasugused, pole veel ära otsustanud, kas olla lahkumise poolt või vastu.

Kell 10.00. Mait on poes, mis on varasele kellaajale vaatamata pilgeni rahvast täis ja Mait on hädas. Te peab nimelt otsustama, milline liha valida.