Pikad ja pehmed harjased ulatuvad kõikide hambavahepindadeni. Foto: Curaprox

Ammusest ajast on selge, et hambahari puhastab vaid umbes 70% kogu hambapinnast. Hambavahedesse ta ei ulatu, kuid just see on piirkond, kus kõige sagedamini areneb välja hambakaaries. Arstid soovitavad kasutada hambaniiti või linti ja see ongi õige, aga tagumiste hammaste kõikide hambavahepindadeni niit ei ulatu ning samuti võib niidi ebaõige kasutamine teha haiget igemetele. Seetõttu on hea kasutada hambavaheharju. Kuidas teha õige valik?

Liiga lühikesed harjased ei ulatu kõikide pindadeni. Foto: Curaprox

Lühikeste harjakeste ja jämeda südamikuga hambavahehari ei ulatu kõikide oluliste pindadeni. Curaprox CPS hambavaheharjadel on võrreldes teiste hambavaheharjadega väga peenike südamik, et harja kasutamine oleks ohutu. Samuti on tal pikemad ja pehmemad harjased, mis täidavad hästi kogu hambavahe ja puhastavad selle piirkonna õrnalt ja tõhusalt.

Siinkohal on oluline leida enda jaoks õige suurusega hambavahehari. Liiga peenike hari ei puhasta kõiki pindu ja liiga suure harja kasutamisel ei pääse harjased efektiivselt puhastama, lisaks võib see ka valuline olla. Oluline on teada, et meil on suus erinevas mõõdus hambavahesid ja kogu suu hambavahede puhastamiseks vajame mitut erinevas mõõdus harjakest. Alati on hea pöörduda nõu ja abi saamiseks oma hambaarsti poole.

Hambaniit ei ulatu puhastama hamba pinna ebatasasusi. Foto: Curaprox

Curaproxi hambavaheharju on viies suuruses. Kõige peenem nendest mahub ka väga kitsastesse hambavahedesse. Seda just tänu väga peenele südamikule (südamiku läbimõõt 0,6 mm) ja pehmetele tihedatele harjastele. Hambavaheharja otsikud on kergesti vahetatavad, sama vart saab kasutada korduvalt.

Pikad ja pehmed harjased ulatuvad kõikide hambavahepindadeni

Väga hea abiline puhaste hammaste saamiseks on ka Curaprox 5460 ultrapehmete harjastega hambahari. Sellel harjal on 5460 väga pehmet tihedalt asetsevat harjast, mida on viis kuni kuus korda rohkem kui hambaharjadel keskmiselt. Need tihedalt asetsevad harjased tagavad, et kogu hambapind ja igemepiir saavad ühtlaselt puhtaks. Hambaharja näiliselt lihtne, samas väga ergonoomiline kaheksanurkne käepide tagab õige hoide, et surve hammastele ja igemetele oleks just täpselt nii tugev, kui hambapesuks on vajalik. Väga olulised on ultrapehmed harjased, mis on nõtked ja painduvad puhastades õrnalt kõik hambapinnad.

.

Foto: Curaprox