Võistluse eesmärgiks oli teada saada, milline on inimeste ettekujutus tervislikust toidust. Kuna Tallinna Haridusamet pöörab suurt tähelepanu koolitoidu tervislikumaks ja maitsvamaks muutmisele, kaasati võistlusesse ka pealinna koolide õpilasi, et teada saada nende eelistused koolitoidu osas. Parimatest retseptidest valmib Eesti Toiduravi Konsultantide Ühingu ja Tallinna Haridusameti koostöös retseptikogumik, mille saavad kingituseks kõik Tallinna munitsipaalkoolid. Tervise Arengu Instituudi poolt antakse välja lasteaia- ja koolitoidu menüüde tehnoloogiliste kaartide kogumik, mis ilmub nii e-materjalide kui ka raamatuna.

Tallinna abilinnapea Kaia Jäppineni sõnul saavad inimese toitumisharjumused alguse lapsepõlves, seega ebapiisav või väärtoitumine lapsepõlves avaldab mõju terveks eluks. "Eriti oluline on õige toiduvalik koolis - organismi jaoks sobiv toit on vaimse ja füüsilise võimekuse seisukohalt ülimalt oluline," märkis Jäppinen. "Uurimuse kohaselt toitub kaks kolmandikku koolilastest ebatervislikult. Arvestades, et umbes kolmandik lastest ei söö enne kooli ning umbes pooled ei söö sooja toitu ka peale kooli, langeb koolitoitlustusele vastutusrikas osa areneva ja kasvava organismi päevasest toitumisest."

Kategoorias "Tervislik Eesti toit" peeti parimaks toiduks nõgesekeerde, peamises kategoorias "Tervislik lemmikretsept" hinnati kõige enam brokkolivormi keedumunaga, peedikooki ning kõrvitsalasanjet.

Zürii koosnes 13 liikmest, sinna kuulusid teiste hulgas Tiiu Vihalemm (Tartu Ülikool), Laine Parts (Tallinna Tervishoiu Kõrgkool), Meeli Matsalu (Eesti Toiduravi Konsultantide Ühing) ja Eve Levand (Tallinna Haridusamet).