Kokku on maksuhaldur tuvastanud ligi 200 ebaseaduslikku kaughasartmängu veebilehte, tänaseks on kõik need ebaseaduslikud kaughasartmängu veebilehed blokeeritud. Samas ootab maksuhaldur jätkuvalt turuosalistelt ja klientidelt informatsiooni,  millised on need veebiaadressid, mis on veel blokeerimata ja võivad pakkuda ebaseaduslikku hasartmängu.

Maksu- ja Tolliamet kasutab veebilehtede piiramisel talle seadusega antud võimalusi. Domeeninime sulgemine on vaid üks Hasartmänguseadusega võimaldatud meede, täiendavalt on võimalik sulgeda võitude vahendamiseks kasutatav pangakonto. Seda meedet hakkab maksuhaldur rakendama lähiajal. Ametil on õigus piirata ka ebaseadusliku kaughasartmängu korraldamiseks kasutatavat telefoninumbrit, samuti saate või programmi edastamist.

Blokeeringust mööda minemise juhendi levitamist hasartmänguseaduse alusel takistada ei saa. Amet on teadlik, et tänapäeva tehniliste võimaluste juures on võimalik piirangust mööda saada, kuid oluline on teada, et ebaseaduslikku hasartmängu kasutades võivad sellega kaasneda riskid. Ebaseaduslikus kaughasartmängus osalemisel ei ole tagatud hasartmängu mängimisega saavutatud võitude väljamaksmine. Eestis legaliseerimata kaughasartmängu veebilehel mängimine võib kaasa tuua ka võitudelt tulumaksu maksmise kohustuse. Samuti ei ole sel puhul tagatud juurdepääsu piiramine hasartmängusõltlastele. Vaid Eestis legaliseeritud korraldajate puhul on mängijatel võimalik eeldada, et hasartmänge korraldatakse ausal, turvalisel ning vastutustundlikul viisil.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid