Mis juhtus? Kuu aega pärast suvepäevi ootamatult Lääne-Tallinna Keskhaigla juhataja kohalt lahkunud Boris Kirt vestlemas oma kauaaegse sõbra, abilinnapea Merike Martinsoniga. Neid vaatab pealt haigla kommuni­kat­siooni­juhina töötanud Maimo-Lii Paloveer.
Suvepäevade saladus. Miks saadeti kohtu alla Tallinna abilinnapea nõunik?

Uku Kuut Saaremaa kodus
Maailmas populaarsust kogunud kampaaniat Ice Bucket Challenge ei kutsutud algselt ellu suunamaks üldsuse tähelepanu motoneuroni haiguse Amüotroofilise lateraalskleroosi diagnoosiga haigetele ja kogumaks toetusi haiguse uuringuteks. Sellele vaatamata on ta just selle haiguse teadvustamisena hoogu kogunud mujal maailmas ja kampaania abil on
Association USA-s tänaseks kogunud juba üle 62 miljoni dollari.

LIBAMACHO: Pea kõigil temast tehtud fotodel imeb Romeo oma lahutamatut sigarijunni. Mürsikueas diagnoosis pedagoogilis-meditsiiniline komisjon tal arengupeetuse.
Romeo Kalda haavas 1996. aasta 27. aprillil raskelt teda kinni pidada üritanud politseinikku Mart Laant, kes suri samal ööl Mustamäe haigla operatsioonilaual. Romeo Kaldale mõisteti surmanuhtlus, mis hiljem muudeti eluaegseks vanglakaristuseks.
Loe edasi ...
Ruhe
Kui vananaistesuve leitsak päeval söögiisu röövib,
siis õhtul tahaks kõik kaotatu tasa teha ja vabas õhus pikalt õhtusööki nautida.

Hopp, seljale võtt! Kaitseväelased on kolimisega harjunud, isegi kui see neile ei meeldi.
Kaitseminister Mikser plaanib kaitseväelaste ametikorterid kaotada 2020. aastaks.

Viimastel päevadel on Eesti hoo sisse saanud "Jää-ämbri väljakutse". Vähem on inimesed mõelnud, kelle abistamiseks mäng mõeldud on. Mängu reeglid on järgmised: kui väljakutse saanud inimene kallab endale pangetäie jääkülma vett pähe, siis annetab ta ALS(amüotroofiline lateraalskleroos) haigete ravimiseks 10 dollarit, kui jätab ämbri kallamata, siis 100 dollarit.

Eesti Ekspress kirjutas eelmise aasta oktoobris muusik Uku Kuudist, kes samuti põeb ravimatut lihashaigust. Avaldame tema loo taas.



• Euroopa inimõiguste kohus mõistis narko­kurjategija kasuks välja 10 000 €.

• Kohtu hinnangul riivas
kitsas kamber tema inimõigusi.

• Pretsedendist innustust saanud vangidelt on kohtusse jõudnud juba üle poolesaja kahjunõude.

ARMASTAS HEAD ELU: Sutenöör Roman Valdma oma Bostoni korteris, mille USA võimud talt karistuseks ära võtsid.
Eesti naisi USAsse kupeldanud väliseestlane läheb vangi.

Puhtalt pääsevad aga tema Eesti abilised, kellest üks suhtles väga tihedalt kaitsepolitsei kõrge ametnikuga.

20.augustil suri raske haiguse tagajärjel ettevõtja Andres Haamer.
Taasavaldame 2. juulil ilmunud loo A.Haameri võitlusest vähiga.



Ettevõtja Andres Haamer (71) peab poegade Märdi (41) ja Tõnise (44) eestvedamisel lahingut raske vähihaigusega.

TELEMAJA KAITSJAD: Kaheksa meest, kes ööl vastu 21. augustit 1991 olid valmis telemaja kaitstes oma elu andma. Tagumises reas (vasakult): Arnold Albert, Sulev Kolt, Aivo Ammer, Olaf Lorents ja Allan Anniste. Esimeses reas (vasakult): Georg Jõesaar, Sergei
20. augusti ööl 1991 kaitsesid telemaja kaheksa Eesti eriüksuslast ja neli politseinikku. Nad olid valmis oma elu ohverdama. Tänuks unustati nende nimedki.

Meie esivanemad: Elu kiviaegses Eestis kunstnik Ott Kangilaski ettekujutuses.
Ajakirja Vikerkaar värske number on pühendatud Eesti ajaloo ühele intrigeerivamale küsimusele: kust ja millal jõudsid meie esivanemad siia Läänemere äärde?

Klassika: Ta värvis värskeid lehti puil / ja põlde suve­hommikuil / ja põõsastiku kohevust / ja heinamaade rohelust /ja kurke, kapsaid, ubasid / ja metsa haljaid tubasid. (Ellen Niit, 1971.)
Eesti animafilmitööstuses käib äge vastastikune süüdistamine. Kõlavad ähvardused, et
filme ei pruugi enam tulla ning Eesti animaatorid jäävad tööta ja palgata.

Loe Eesti Ekspressi kokkuvõtet 17.augusti-24.augusti sise-, välis- ja majandusuudistest.

Laiv: Usutlus Tõnis Kõivuga oli Ekspressi tegemisel ebatavaline, sest see toimus Paides arvamusfestivalil publiku silme all.
Paide endine linnapea
on kannatanud tümaka ja öösel karjuvate signalisatsioonide all. Riigikogu liikmena veab ta võitlust müra, haisu ja muude inimesi häirivate nähtuste vastu.