Teisipäeva õhtul lõigati Mustpeade majas lahti klaverikujuline tort. Tähistati Eri Klasi unistuse täitumist – 150 000-eurose Steinway klaveri saabumist Tallinna Filharmoonia kontserdisaali. Kolmandik rahast tuli eraannetajatelt, kaks kolmandikku Tallinna linnalt.

Diil oli, et Kubits kannab annetajatelt aastaga kogutud raha linna kontole ning linn lubab panna Mustpeade Maja valgesse saali annetajate nimedega tänutahvli.

Uhke. Õilis. Ilus. Kuid siiski „sita maiguga“, sest tänutahvli paigaldamise osas ei suutnud linn kokkuleppest kinni pidada.

Kuidas tulid kokku 50 000 eurot?

See jaguneb 172 annetaja vahel. Väga lai seltskond ettevõtlikke inimesi. Jüri Käo, Kristjan Rahu, Arne Mikk, Viljar Arakas, Jaanus Otsa, Raivo Põldmaa – palju palju häid inimesi, kelle ees kummardan. Nende seas ka näiteks Ain Kaljurand. Kui riigil kõlbas aastaid talle väga head palka maksta ja ta käis riigivisiitidel Eestit esindamas, siis minul kõlbas temalt küsida ka sümboolne annetus klaveri ostuks. See on väga põhimõtteline küsimus, et tema nimi on sellel tänutahvlil.

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega