Läinud nädalal jõudis Eesti väljaannetesse info, et kauges Venezuelas on jõhkralt mõrvatud eestlannast ajakirjanik ­Ericka Ares Luik (45) ja tema peigmees, ajurveeda-meditsiiniga tegelenudKumar Prasad (41). Luik ja Prasad plaanisid Eestisse kolida, et pageda Venezuela ebastabiilsuse eest. Mõrva taga oli üks Prasadi äripartnereid, keda abistasid kaks kohalikku. Politsei teatel oli motiiviks Luige ja Prasadi maja röövimine. Paarilt röövitud punane Ford Mustang on leitud, kuid kaubik siiani kadunud. Ent Venezuelas võib elu kaotada ka palju vähema eest.

Eesti välisministeeriumi andmetel elab Venezuelas 191 Eesti kodanikku (võib eeldada, et maailma suurima naftareserviga riigis on meie kaasmaalasi rohkemgi, ent nad pole end ametlikult registreerinud). Mõned eestlastest on seal tööasjus, aga on teada ka Eestist pärit perekondi, kus on kolm põlvkonda eesti juurtega inimesi. Näiteks ­Lukatsite perekond, kelle noorim pereliige Ingrid Marin (38) on jõudnud ringiga tagasi Eestisse. Pärast kõrghariduse omandamist Venezuelas töötab ta Tallinnas kuuendat aastat arhitektina.

Igal aastal käib Ingrid oma emal Elia (varasema nimega Tiiu) ­Lukatsil ja õdedel-vendadel külas. Õdesid ja (pool)vendi oli Ingridil palju, kokku 19. Kaks venda – Alirio ja Polk – on surnud. Vennad langesid riigis võimutseva vägivalla ohvriks.

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega