Kunagi olid piraat: alguses ründasid Ameerika meediafirmad sind failivahetusteenuse Kazaa pärast, siis jahtisid telekomid Skype’i pärast. Legendid räägivad, kuidas läksid Stock­holmis naisega teatrisse, kui lähenes keegi võõras, ulatas ­naisele lilled ja sulle kohtupaberid. Sina andsid jalgadele valu. Teisel korral aeti sind Londonis mootorrattaga taga. Mis elu see oli?

Lilled käisid tõesti asja juurde ning ma olin jälgimise all. Proovisin küll joosta, kuid ei suutnud jälitajaid üle joosta. Mind varitseti ja see tekitas kõhedust.

Enne Skype’i tegime Kazaa, mis osutus väga edukaks – pool miljardit allalaadimist. Paljud kasutasid Kazaad muusika ja videote jagamiseks, mis tõi meile süüdistuste rahe.

Ehkki me lõpuks Hollandi kõrgeimas kohtus võitsime, üritas Ameerika meediatööstus kohtuasja innukalt USAsse viia. Kui suur firma läheb seal väiksema vastu kohtusse, siis väiksem lihtsalt lämmatatakse rahakotiga. Advokaadid soovitasid mul hoida madalat profiili ja Ameerikasse mitte reisida. Ma ei käinud seal aastaid, kuni Skype’i lõpuks maha müüsime.