Kui „Nähtamatu niit“ oli alles idee Paul Thomas ­Andersoni (47) peas, teadis lavastaja kindlalt kahte asja – film peab olema „vana hea suhtelugu“ ja selles peavad mängima Daniel Day-Lewis ning keegi tundmatu näitlejanna, kelles on tugevust, kirge ja mis peamine – salapära. „Mõtlesin Joan Fontaine’i tüüpi naisele,“ räägib Anderson. „Ja leidsin Luksemburgi näitlejanna ­Vicky Kriepsi.“

Kohtume Paul Thomas Andersoniga Londonis, kus ta on kaks päeva järjest „Nähtamatu niidi“ teemalisi intervjuusid andnud, mistõttu tundub mees olevat pisut tüdinud, elavnedes silmanähtavalt eelkõige moeteemaliste küsimuste peale. Mis pole ka muidugi mingi ime, sest filmi keskmes on ju 50ndate Londoni moemaailm ja kleididisainer Reynolds Woodcock.

Reynolds Woodcocki kehastava ­Daniel Day-Lewisega olete varem koostööd teinud filmis „Veri hakkab voolama“, aga kuidas te „Nähtamatu niidi“ naispeaosatäitja leidsite?

Almat kehastava Vicky Kriepsi leidsin Saksa filmist „Teenijanna“. Ma tahtsin kedagi, kes poleks tuntud, kes oleks ilus, aga omapäraselt ilus, mitte nagu mõni pruntis huultega tänapäeva modell.