Tallinna kultuuriskeenel juba aastakümne tiirutanud kõikidele tuttav California saksofonimängija, performant, luuletaja ja visuaalkunstnik „Ride On“ Steve Vanoni korraldas seekordse Diverse Universe Performance Festivali raames Pärnu Linnagaleriis ja Sveta Baaris tegevuskunsti õhtud kümnete Euroopa ja New Yorgi performance’itega. Festival jõudis ka pealinna verivärskesse klubisse Uus Laine, kus esines Vanoni organiseeritud sündmuste peaesineja – Sacramento legendaarne helijumal Larry Rodriguez.

Inimesele, kelle jaoks muusikaarmastus on passiivne tegevus, võib indiaani ja mehhiko sugemetega Larry Rodriguez (aka DJ Larry või The Flower Vato) olla päris hirmutav tegelane. Ta on lasknud USA Lääneranniku klubides juba 20 aastat oma metsikult populaarseid biite ning loonud soundtrack’i Sacramento subkultuuridele, oma hullumeelse plaadikogu ja entsüklopeedilise muusikasõnavaraga.

Võib-olla kõige muljetavaldavam on, et ta on sel teel käinud suurema osa oma elust. Nagu lahe nooruk John Hughesi filmides. „Olin keskkoolis see kutt, kes varjas alati buumboksi oma raamatukotis juhuks, kui lõunasöögi ajal peaks toimuma mõni breigilahing,“ räägib Rodriguez.