Mis on Eestile kõige iseloomulikum kuriteoliik, küsis mult üks väliskülaline. No mis ma oskasin kosta! Pakkusin, et kuuldavasti on meil krimi vallas asjad aina paremaks läinud, kui 90ndatel võis ehk meie „spetsialiteediks“ pidada maffiasõdu ja prügikastides plahvatavaid kättemaksu-pomme (korruptsioonist rääkimata), siis nüüd on jäänud sellised väiksemad pättused, mõned vargused, veidi peksmisi...

Mõni päev tagasi avaldati Austraalias asuva Institute for Economic and Peace’i (Majanduse ja Rahu Instituudi) poolt iga-aastane riikide rahulikkuse edetabel, mis hindab ja võrdleb elu turvalisuse taset maailma riikides.

Indeksis (Global Peace Index, GPI) sai Eesti tänavu 30. koha (aasta varem olime 33. kohal, aga mõni aasta tagasi isegi 46. kohal). Tänavune 30. koht on Eestile kõrgeim selle indeksi ajaloos (alates 2007. aastast).

Indeksis võetakse arvesse konfliktide arvu ühiskonnas (kuritegevus, terrorism), mõrvade arvu, riigi sõjalisi kulutusi, vangide arvu, inimõigustega arvestamist, suhteid naaberriikidega jne.