Pärnu maakohus mõistis Lihulas kaks inimest tapnud ja kaht last haavanud Mikk Tarraste täna 20 aastaks vangi.  Taasavaldame loo, mis ilmus Eesti Ekspressis 17. juunil 2020.

Aasta 2019 algas Mikk Tarrastele paljutõotavalt.

Perre oli oodata järelkasvu. Ja ka äriliselt oli põhjust mehele õnne soovida: tema firma Citomed oli just äsja võitnud kaks olulist riigihanget.

Alates möödunud aasta 1. jaanuarist hakkas Citomed pakkuma õendusteenust neljale hooldekodule. Ja lisaks oli Citomed äsja võitnud riigihanke, et hakata osutama meditsiiniteenust kinnipidamiskeskuses, kus hoitakse varjupaigataotlejaid ja väljasaatmist ootavaid välismaalasi. Citomed oli ka varem kinnipidamiskeskuses õendusteenust osutanud, kuid nüüd oli firma lisaks õendusteenusele võitnud ka arstiteenuse hanke.

Hooldekodud, kus Citomed õendusteenust pakkuma hakkas, on keerulised asutused: Valkla, Võisiku, Türi ja Vääna hooldekodu, kus elavad psüühilise erivajadusega inimesed. Põhilise töö teevad seal ära hooldekodude tegelusjuhendajad ja hooldajad, õdede ülesanne on mõned korrad nädalas kohal käia, ravimid valmis panna ja olukord üle vaadata. Citomed võttis selleks palgale terve hulga õdesid.

Kinnipidamiskeskuse töö võtsid aga enda peale Tarraste ise ja tema naine.