Üks märatseja kõõlus esindajatekoja spiikri toolil ja vinnas oma pruuni saapa lauale laotatud dokumentidele. Mujal Kapitooliumis kisti lahti kongressi kuldpitsatiga kõnepult ja rebiti maha seintele raamitud dokumendid. Koridorides lehvitati Trumpi ja Ameerika kodusõjas kaotanud konföderatsioonivägede lippe.

Oli kolmapäeva pärastlõuna, kui Donald Trumpi neli aastat kestnud rünnak USA demokraatiale jõudis oma möödapääsmatusse sihtpunkti ehk vägivallaorgiani otse vabariigi südames.

Ametnikud barrikadeerisid uksi ja varjusid laudade alla, nagu õpetatakse kooliõpilastele (õpetati, kui nad veel koolis käisid) juhuks, kui hoonesse on pääsenud tulistaja. „Kus kurat on Kapitooliumi politsei,“ messis üks ametnik oma ajakirjanikust sõbrale.

Politseil olid aga käed-jalad tegemist täis, olgugi et meeletut hulka rahvuskaardi liikmeid ja föderaalagente, kes veel suvel lõid jõuga laiali rahumeelseid Black Lives Matteri meelevaldusi, polnud kusagil näha.

Sealsamas Kapitooliumi koridorides hulkusid vabalt trumpistidest märatsejad. Nad otsisid vaenlast – rahvasaadikut, kes ei jaga nende vaateid. 

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid