Postimehe teatel läks Eesti ühe uhkema passiivmaja ehitanud ettevõte Sense OÜ pankrotti. Kirjutasime veebruaris, kuidas maja omanik oli Sense poolt tehtud tööga väga rahulolematu ja kaebas firma kohtusse, nõudes enam kui poole miljoni euro suurust kahjutasu. Taasavaldame toonase loo. 

Kui Madis mõtleb oma koduehituse peatöövõtjale, tõusevad tal adrenaliin ja vererõhk: „Kõige suuremad pätid ja manipulaatorid, tõmbasid ilusa jutuga mind õnge. Vahepeal kartsin, et lõpetan lausa hullumajas!“

Väikeettevõtja ja tema abikaasa otsustasid mõned aastad tagasi unistuste kodu rajada. Mugava, ruumika, luksusliku ja loodussõbraliku passiivmaja, millele leiti lummav looduskaunis krunt Tartu-Võru maantee ääres Tatra jõe orus.

Projekteerijat ja ehitajat otsiti pikalt. Lõpuks jäi valik ettevõttele Sense, mis kirjade järgi püstitab energiatõhusaid ja sertifitseeritud passiivmaju. Firma tundus Madisele igati usaldusväärne. 

Madise projekt sai uhke. Ligi 700 ruutmeetrit, mitu suurt rõdu, talveaed, koduspaa, välibassein, avar maa-alune garaaž ja palju muud. Kõigi eeltööde ja valge karbi kujul maja hinnaks fikseeriti lepingus ligi paar miljonit eurot.