Kopajuhi elu päästis kiire reageerimine ja raske gaasijalg. Leegid ulatusid juba üle kabiini, kui ekskavaator roomas tulemöllust välja. Roomikute all plahvatasid „pommid“ – hiljem selgus, et tegu oli ehitusvahu pudelitega –, mis kandsid tuld hoones edasi. Paarkümmend sekundit hiljem polnud enam midagi näha, kõik oli mattunud leekidesse ja paksu musta suitsu.

Selline pilt avanes prügifirma Ragn-Sells jäätmekütuse tehase turvakaamerast 2018. aasta aprillis. Kaks kuud hiljem, kui tehas sai taastatud ja hakati katsetama parandatud seadmeid, puhkes teine tulekahju, mis tehase hävitas. Ekspress kirjutas sellest põlengust rohkem kui aasta tagasi artiklis „Tallinna tehas plahvatas nagu tuumapomm“. (22. jaanuar 2020).

Põlengud viisid  pika vaidluseni kindlustusfirmaga Seesam. Ragn-Sells väitis, et see on õnnetusjuhtum ja küsis kindlustuselt ligi kümme miljonit eurot. Seesam ei tahtnud maksta.

Kolm nädalat tagasi tegi riigikohus lõpliku otsuse. Selgus, et mõnevõrra (aga ka mitte liiga palju) liialdatult rikkus Ragn-Sells kõike, mida rikkuda andis.