Aastal 2011, kui maailma rahvaarv jõudis 7 miljardini, sõlmisid majandusteadlane David Lam ja demograaf Stan Becker kihlveo. Lam ennustas, et hoolimata rahvaarvu jätkuvast kasvust muutub toit järgmise aastakümnega odavamaks. Becker ennustas aga, et toidu hinnad tõusevad, sest inimtegevuse tagajärjel planeedile tehtud kahju tõttu ei suuda maailma toiduvarud rahvaarvu kasvuga sammu pidada. Becker võitis selle kihlveo. Tema soovi järgides annetas Lam 194 dollarit mittetulundusühingule Population Media Center, mis propageerib maailma rahvaarvu tasakaalustamise ideed.

194 dollarit võrdub hinnatõusuga, mille tegi ÜRO Toidu- ja Põllumajandusorganisatsiooni (FAO) andmetel läbi viit toiduainete tüüpi – õlid ja rasvad, teraviljad, piimatooted, liha ja suhkur – sisaldav toidukorv. Aastal 2010 maksis selline toidukorv keskmiselt 1000 dollarit, nüüd 194 võrra enam.

Kirjeldatud kihlvedu sarnaneb ühe teise kihlveoga aastast 1980, kui käed lõid looduskaitsebioloog Paul Ehrlich ja majandusteadlane Julian Simon. Taas oli küsimuseks, kas rahvaarvu kasvamine on jätkusuutlik. Ehrlich, kes koos abikaasa Anne’iga ennustas oma raamatus „Populatsioonipomm“ (1968), et ülerahvastuse tõttu ootab inimkonda ees