Aasta rikkaim külaline

Esmaspäeva hommikul väisas Tallinna tänavuse aasta rikkaim turist, Benettoni rõivapoodide keti omanik ja tegevjuht Luciano Benetton (pildil). Mainekas majandusajakiri Forbes hindab Benettoni pere vara 4,5 miljardile dollarile, mis annab maailma rikkaimate inimeste edetabelis sajanda koha.

Kuid Benetton pole siiski kõige rikkam Eestis käinud mees. Ekspressi teada põikas 90ndate keskel siit paariks tunniks läbi ka kruiisireisil käinud ameeriklane John Kluge, kelle firma Metromedia oli osanik Kuku raadios.

Mainitud Forbesi tabelis on filantroobina tuntud Kluge 10,5 miljardi dollariga 26. kohal.

Temast jäävad maha ka sellised Tallinnasse visiidi teinud tuntud tegelased nagu meediahai Rupert Murdoch (7,8 mlrd; 43. koht) finantshai George Soros (7 mlrd, 54. koht) ning naftaoligarh Vagit Alekperov (2,7 mlrd; 186. koht). Alekeperov oli oma äriimpeeriumi ülesehitamise ajal Tallinnas üsna sage külaline ning omas isegi Eesti passi.

Suve hakul räägiti kuluaarides, et Tallinnasse võib korraks eravisiidile põigata ka itaallaste kõige kõvem tegija – nende meediamogulist peaminister Silvio Berlusconi (10 miljardit dollarit, 30. koht). Kuid seda reisi pole seni toimunud.

Maavärinates karastunud

Kui Eestis oli meid teisipäeval puudutanud kolmepalline maavärin haruldus, siis endist Eesti suursaadikut Jaapanis Mark Sinisood pani selline kerge värin ehk vaid õlgu kehitama. Tokyos oli tema sõnul selliseid kolmepalliseid maavärinaid umbes kord nädalas.

Suursaadiku andmetel olid Jaapani pealinna muuseumides ja kaubamajades kallihinnalised esemed tõmmitsatega vitriinipõranda küljes, et ümber ei kukuks. Raskemaid esemeid (näiteks televiisoreid) müüdi koos kinnitusraketisega. Pilvelõhkujad olid ehitatud nii, et ka siis, kui nad 45 kraadi viltu vajuksid, ei laguneks nad koost.

Saatkonnas oli Sinisoo sõnul siiski probleem seifiga. Karta oli, et see hakkab ratastel hooga mööda põrandat sõitma ja põrutab seinast läbi. Seinad on sealmail ju õhukesed. Seif tuli ankurdada ja panna välisseinast eemale.

Kohalike elanike hulgas ei kardetud niivõrd maavärinat kui pikemat vaheaega kahe maavärina vahel. “Mida pikem oli vaheaeg (näiteks neli nädalat), seda tugevam tuli järgmine raputus,” räägib Sinisoo. Tegelikult olid Tokyo maavärinad tema hinnangul ühesugused. Paar tugevat tõuget, sekundit 10 kõige rohkem, ja siis enam ei midagi. “Enne kui jõudsid kartma hakata, oli juba möödas,” märgib ta. “Ei eeltõukeid ega järeltõukeid.” Tokyosse Tallinnast tulnud külalised tahtsid maavärinat kogeda, aga ega neid tellimise peale ei saanud teha. Nüüd said nad seda siin tunda ilma 10 000kroonise reisita Tokyosse.

Läti sportlane tegi Eesti ujujale ära

Kunagises usutluses unistas Eesti ujuja Elina Partõka, et tahaks poseerida USA meesteajakirjas Playboy.

Elina unistusel polnud paraku määratud täituda. Ateena olümpiamängudele pühendatud Playboy septembrinumbrist leiame 12 lehekülge fotosid alasti naisatleetidest. Kaheksa väljavalitu hulgas Partõka pilti aga ei ole!

See-eest leiame Läti kolmik- ja kaugushüppaja Ineta Radevica täisakti.

Lätlanna räägib elust oma kodumaal: “Pealinnas on väga palju kauneid naisi. Ma ei saa aru, miks kõik maailma mehed ei ole Riias.”

USA välispoliitika oma liitlaste suhtes on ikka väga kahepalgeline. Eesti poisid Iraaki kahurilihaks kõlbavad küll, aga Eesti tüdrukud erootikaajakirja ei kõlba.

Teesalu lõpetab

Nagu kirjutab netiportaal Delfi, teatas legendaarne motomees Lembit Teesalu (59) pärast Kaunases toimunud võidusõitu, et lõpetab oma sportlaskarjääri. 22. kordne N Liidu meister muide triumfeeris veel tänavugi Kalevi suursõidul.