... Ans. Andur on tuntud kui bänd, mille liikmeid teatakse ennekõike hüüdnimede järgi. Mihkel Kirss on Foto. Madis Kirss on Lokk. Madis Aesma on Tursk. Gert Pajuväli on Paju. Vähem on teada, et Pajul on veel üks hüüdnimi. See on Teenage Vanaema ja selle pani talle Eesti industrial’i heeros Bonne ansamblist Pedigree.

... Tursa ja Paju esimene, keskkooliaegne bänd oli kuus aastat tegutsenud Rooza Öökull. Nad kirjeldavad seda kui provintsihevi ja “vaese mehe Singer Vinger”. Kultuurimajas, kus nad proove tegid, alustas ka vendade Kirsside esimene bänd Pillskill. Mida nad kirjeldavad kui rämedatgrunge’t ja “vaese mehe Roozat Öökulli”.

... Kui Rooza Öökull alustas, oli bändi pillipargis üksnes Tursa basskitarr. Bändiproovid nägid välja sellised: saadi kuskil sauna eesruumis kokku, bass ühendati makiga, Tursk mängis ja teised kuulasid. Kui kogemust vaikselt kuhjus, hakati bassimängu kõrvale ka möirgama.

...vendade Kirsside esimene prooviruum oli Madise magamistuba, viiekorruselise maja neljandal korrusel. Pillipargis Mihkli naturaalkitarr, Tursalt laenatud bass, Järvamaa kultuurimajadest ostetud soolo- ja basstrumm, üks lahti harutatud hi-hat (sest hi-hati alust polnud) ning taldrikuks plekist kandik, millele oli naelaga auk sisse vajutatud ja ühe kepikese otsa monteeritud.

« Avalehele 0 Kommentaari