Foto: Sven Arbet

Tema lavastus „Juudit“ esietendub sel nädalal, 13. juunil Tallinnas Püha Katariina kirikus. Teatriühenduse R.A.A.A.M. suvelavastuses kohtuvad A. H. Tammsaare näidendist, vanast testamendist ja müütidest tuttav Juudit. Peaosades Riina Maidre ja Üllar Saaremäe.

Raamatud

Otsides materjali uuteks lavastusteks, puutun kokku väga erineva kirjandusega. Näiteks teekonnal „Juuditi“ lavastuseni lugesin mitmeid eesti näidendeid. Viimane romaan, mida lugesin ja mis mind vapustas, oli Tammsaare „Põrgupõhja uus Vanapagan“.

Teater

Ka viimase suure teatrielamuse sain seoses Eestiga. Etendus „Minu eesti vanaema“, mille autoriks ja lavastajaks on Julia Aug. Isiklik ja siiras lugu ning väga kõrgel tasemel teostus.

Keeled ja kultuurid

Äsja osales minu lavastus „­Zuleiha avab silmad“ rahvusvahelisel turgi keelerühma kuuluvate etenduste festivalil „Nauruz“. Ka baškiiri keel kuulub sellesse keelkonda. Meie intelligentsi seas on hirm, et baškiiri keel muutub muuseumikeeleks. Meie teatritel ongi kaks suurt eesmärki, üks on kunstiline ning teine keele ja kultuuri hoidmine.

Klassika

Hindan kõrgelt klassikat ning veel üks hiljutine suur elamus ning inspiratsiooniallikas oli video vahendusel nähtud Anton Tšehhovi „Kolme õe“ etendus, lavastajaks kõrgelt hinnatud Simon Stone.