Lasnamäe õigeusukiriku ehitamine on tekitanud palju furoori. Laidetud on valitud efektset ja silmapaistvat asukohta, mis justkui põlistab venepärast; halvustatud on traditsionaalset arhitektuurikeelt; põhjatud on Edgar Savisaart, kelle valijaskonda pühamu kindlasti kasvatab. Kõige suuremaks pauguks oli aga ilmselt niinimetatud idarahaskandaal ehk siis Keskerakonna juhi süüdistamine selles, et ta püüdis hankida ehitusele ja oma parteile tuge mõjuvõimsalt vene bojaarilt Vladimir Jakuninit.

Ilmselt sama valulikult on suhtutud vaid Toompeale rajatud Aleksander Nevski katedraali, mida radikaalsemad rahvuslased ikka aeg-ajalt maha lammutama kutsuvad.

Loopealse kirikut on oluliste vaimulike külaliste abiga, kelle seas oli ka suvel hoonet väisanud ning pühitsenud patriarh Kirill, rahvale tutvustatud, ent ehitustööd jätkusid siiski kuni tänavu sügiseni. Lõpuks, maailmavaateliste vastuolude ning rahaliste probleemide kiuste on Jumalaema “Kiirestikuulja” ikooni kirik pärast ikonostaasi paikapanemist 28. septembrist tõepoolest avatud ja ka tööd alustanud.


Avalehele
31 Kommentaari
Loe veel: