GAZA 2011: Palestiinlased mahajäetud Yasser Arafati lennujaama lähistel Rafah’ linnas Gaza sektoris. Foto: Lynsey Addario/The New York Times/Scanpix

„Brutaalselt realistlikud ja armutud memuaarid, mis on samal ajal nii inspireerivad kui ka õudu tekitavad,“ kirjutas Ameerika kirjandusajakiri Kirkus Reviews pärast Lynsey Addario (42) raamatu ilmumist möödunud aastal. Jah, tuleb tunnistada, et „It’s What I Do“ võlub oma aususe, isegi karmuse ja ilustamata ehedusega. Ühtlasi annab see suurepärase ülevaate, mis toimub inimesega, kelle töö viib ta ühest jõledusest teise. Ja mis saab selle kõrval tema ülejäänud elust.

Lynsey Addario on aastaid kajastanud maailma sündmusi The New York Timesile, Time’ile, agentuurile Getty Images ja National Geographi­cule. Pärast 2001. aasta New Yorgi septembrirünnakuid eri kriisikoldeid pildistama hakanud Addario on nüüdseks mehelikkust soosivates piirkondades käinud 15 aasta jooksul pildistamas rohkem, kui meeles pidada jõuab. Afganistanist Iraagi ja Liibüani (ja kahetseb, et polnud kohal Süürias).

Avalehele
0 Kommentaari
Loe veel: