ANTIKANGELANE: Üksildane ja vaimsete probleemide küüsis vaevlev Arthur Fleck (Joaquin Phoenix) püüab täita tühimikku oma elus hävingu ning vägivallaga. Foto: ACME FILM OÜ

Võib arvata, et Todd Phillipsi vastuoluline koomiksifilm „Jokker“ saab ajakirjanduses rohkem kajastust kui ükski teine Oscarile esitatav film sel hooajal. Samuti võib arvata, et vähemalt ühe kuldmehikese film saab – Joaquin Phoenix teeb siin ühe oma suurematest rollidest. Režissöörile tähendab see film aga läbimurret, sest „Jokkeri“ düstoopia on midagi muud kui „Pohmakas“ (2009) ja selle järjed, mille järgi Phillipsit seni peamiselt tuntud on.

Phoenix jäädvustab end kinokunsti Batmani ühe peamise vaenlase, üksiku, vaimselt häiritud Arthur Fleckina, kes pärast lõplikku pöördumist vägivalla poole jätab endale nime Jokker. End rolli jaoks peaaegu skeletiks näljutanud Phoenix mängib äpardunud klouni sama suureks nagu Robert De Niro kehastatud ikooniline taksojuht Travis Bickle Martin Scorsese „Taksojuhis“ (1976). Mõlemad tegelaskujud toetuvad vägivallale, mis saab nende jaoks ainsaks meetodiks õigluse maksmapanekul.

Avalehele
0 Kommentaari
Loe veel: