PROFESSOR LANGDON: Dan Browni 2003. aastal ilmunud romaani „Da Vinci kood“ järgi valminud samanimelises filmis (2006) kehastas religiooni­sümboolika professorit Robert Langdonit Tom Hanks. Langdon on üks tegelasi ka Browni uues romaanis „Origin“. OUTNOW.CH

Kust me tuleme ja kuhu me lähe­me? Futuristlik arvutiteadlane, tehnovisionäär ja miljardär Edmond Kirsch on leidnud nendele küsimustele lõplikud teaduslikud vastused ja valmistub Hispaanias Bilbao linnas asuvast Guggenheimi muuseumist maailmale otseülekandes teatama nii elu tekke kui inimevolutsiooni järgmise astme saladust. Kohale on muidugi kutsutud ka vana tuttav raamatust „Da Vinci kood“, religioonisümboolika professor Robert Langdon. Kuid Kirsch mõrvatakse enne, kui ta oleks jõudnud oma avastust maailmaga jagada, ning läheb lahti seiklus mööda Hispaaniat, mille käigus selgitab Langdon välja nii mõrva mõistatuse kui ka saladuse, mille ilmsiks tulekut üritati mõrvaga takistada.

See kõik juhtub ühelainsal ööl, kuid kestab mitmesajal leheküljel, mille vältel Dan Browni uus romaan „Origin“ (e.k „Algupära“) paneb taas mängu juba tuttava arsenali lugeja ootustega mängimisel.

Avalehele
0 Kommentaari
Loe veel: