Vanamoodsal lindil tulid filmid tänavu PÖFF-ile ilmselt viimast korda. Foto: Tanel Meos

Lisaks filmiseanssidele kinos Sõprus ja Kumu auditooriumis on võimalik kohtuda festivali väliskülaliste ja filmitegijatega. Balti Filmi- ja Meediakooli Nova saalis toimub esimest korda Soome tunnustatud dokirežissööri ja DocPoint Helsinki ühe algataja Arto Haloneni meistriklass. Tänavuse DocPointi avafilmiks on Haloneni värske kõmuline dokfilm “Sinivalge vale”, mis räägib Soome suusamaailmas 2001. aastal lahvatanud dopinguskandaalist.

Festivali raames näidatakse Eestis esimest korda Margit Kilumetsa ja Taru Mäkelä filmi “Oratoorium Viru hotellile”, kurbnaljakat lugu Viru hotelli valmimisest ja hiilgeaegadest kuni tänase päevani. Programmis on muu hulgas Liv Ullmanni ja Ingmar Bergmani armastuse lugu “Liv & Ingmar”, mesilaste ülemaailmsest drastilisest vähenemisest jutustav “Rohkem kui mesi” jpm.

Filmifestivali klubiöö toimub 25. jaanuaril F-hoones. Peaesinejaks üle poole aasta taas kodumaal esinev ning siit Euroopa turneed alustav Maria Minerva. Temale sekundeerib kolmik Mart Avi, Ajukaja ja Steve Vanoni. Teistes ruumides esineb peotäis DJsid.

Vaata lisa http://tallinn.docpoint.info/.