Tanja Muravskaja "W2 LO: Welcome to London" (2005). Foto: Tanja Muravskaja
Tallinna Fotokuu biennaali raames toimub 29. septembrist kuni 1. oktoobrini Eesti Fotokunstimess. Mess toimub tänavu juba kaheksandat korda ja osaleb 38 eesti ja rahvusvahelist kunstnikku. Väliskülalisi on Suurbritanniast, Gruusiast, Ungarist, Itaaliast, Poolast, Hollandist ja mujalt. Eesti kunstnikest osalevad näiteks Peeter Laurits, Birgit Püve, Alan Proosa, Kristina Õllek, Tanja Muravskaja, Annika Haas jpt.
Tanja Muravskaja "W2 LO: Welcome to London" (2005).
Foto: Tanja Muravskaja
Tanja Muravskaja "W2 LO: Welcome to London" (2005).
Foto: Tanja Muravskaja
Tanja Muravskaja "W2 LO: Welcome to London" (2005).
Foto: Tanja Muravskaja

"Teoste hinnad algavad sajast eurost ning küündivad tuntumate rahvusvaheliste kunstnike puhul mitmetuhande euroni. Keskmine hinnatase jääb aga mõnesaja euro kanti, seega on messil pakutavad teosed hinnataseme poolest ostjasõbralikud," räägib Tallinna Fotokuu tegevjuht Kadri Laas. "Teoseid leidub nii neile, kes alles alustavad isikliku kunstikoguga kui neile, kes soovivad juba olemasolevat kogu täiendada. Pidevalt on kohal galeristid, kelle töö paljuski ongi nõustada alustavaid kogujaid ja huvilisi. Messil toimuvad giidiekskursioonid, mis tutvustavad lähemalt teoste tagamaid ning igapäevaselt on kohal väljakoolitatud konsultandid, kellelt saab küsida nõu selgema ostuhuvi puhul."

Mess on reedel ja laupäeval avatud kella üheteistkümnest hommikul kuni kella kaheksani õhtul, messi viimasel päeval, 1. oktoobril avatakse mess samuti kell 11, kuid suletakse kaks tundi varem, kell 18.

Lisainfo www.fotokuu.ee

Kõrvalloos räägib oma fotokogust meestearst ja kunstikoguja Margus Punab ning oma Fotokunstimessil eksponeeritud seeriaid tutvustavad fotograafid Tanja Muravskaja ja Annika Haas ning üks Haasi portreteerivatest, Mari.