LIISA PÕIME (SISEARHITEKTUUR): Eesti riigi Pekingi saatkonda mõeldud mööbel tundub hiinapäraselt kandiline ja karm. Ometi tõukub Põime materjalivalikul meie oma aust ja uhkusest – vineerist (ikka Lutheri vabrik!) ning sõlmedes hoopiski vanade palkmajade tapilaadsetest nurgalahendustest. erakogu

Telliskivi loomelinnakus (Telliskivi 60a) on Soosoo galeriis 21. juunini ning turuhoones 10. juunini avatud ülevaatenäitus kunstiakadeemia vastsete magistrite töödest “Tase 2010”. Oma töid esitlevad noored disainerid, arhitektid, kunstnikud.

EKA lõputööde näituste selle aasta põhilised hitid on siiski disaini, sisearhitektuuri, arhitektuuri ja urbanistika vallast. Tundub, et just need tööd kõnetavad rohkem ka tavalist inimest. Kes ei sooviks siis endale koju lamatsilaadset aurusauna? Milline raju inimene jätaks tähelepanuta Kirill ­Safonovi hullud camp-riided à la Michael Jackson? Ei jäta ökoist kiitmata mahetekstiilidest šikke rõivaid uuelt brändilt Must ega lapsevanem kaasa koogutamata Reet Sepa nõukaaegse lasteaia rekonstruktsioonile, kus jäle koridor on asendatud ulja mängualaga. Tänavused “kujutavade kunstide” taiesed on nende teadlike sõnumite kõrval lihtsalt kahvatud ning liialt oma naba imetlevad. Tudeng ja Toomik, paljas mudilane suure inimese süles... Sellest lihtsalt enam ei piisa. Järgmisel aastal ootaks selle asemel avatust ning ka väikest meditatsiooni teemal “Kellele ja milleks?”.