Tournage Yves St Laurent Foto: Thibault Grabherr, SND Films

Seal on geniaalne, kuid endas kahtlev looja, kelle elu ainus mõte on tema looming; seal on piiritult lojaalne ja mõistlik partner Pierre Bergé (-Guillaume Gallienne), kes hoolitseb kõige muu eest; lisaks kauneid modelle (Charlotte Le Bon, Laura Smet, Marie de Villepin), imelisi kleite, vaateid Pariisist ja Marokost ning glamuurse moemaailma kulissidetagust elu – vaikselt laua taga joonistamisest ja kleidiproovidest lavataguse melu ja dekadentlike pidudeni.
Kõige enam lummab siiski Yves Saint Laurent’i kirglik pühendumus oma tööle – see on hästi välja mängitud –, samuti tema pikaajalise elu- ja töökaaslase pühendumine talle ning nendevaheline kirg. Armastus on ilus, sõltumata soost, vanusest ja ette tulevatest katsumustest. Lõpuks on oluline koos loodu ning nende kahe mehe partnerlus muutis viiekümne aasta jooksul (moe)maailma.

Jalil Lespert’i käe all valminud “Yves Saint Laurent” teeb kummarduse kõrgmoele ja moemaailma legendile, kes kutsuti vaid 21aastasena juhtima Christian Diori moemaja ning asutas seejärel mõni aasta hiljem omanimelise moemaja. Ehkki filmi on nimetatud ka korporatiivseks reklaamfilmiks, on see moesõpradele kindlasti kohustuslik ning miks mitte ka teistele inspireeriv lugu geniaalsusest, pühendumusest ja kirest.

Tallinn- Artis, CC Plaza; Tartu- Ekraan, Elektriteater