Täna, 4. juulil oleks Lembit Ulfsak saanud 71aastaseks. ­Tallinna Portreegaleriis (Suur-Karja 2) avatakse sel puhul näitus ­armastatud näitleja ja lavastaja eluloost, kus väljas nii suur hulk fotosid kui ka valik Ulfsakiga seotud esemeid. Väljapanek jääb avatuks 16. augustini, seda saab külastada iga päev kell 15–20. Toome Areenis ära valiku ­näituse fotodest.
VANEMATEGA: Pooleteiseaastane Lembit koos ema Maria ja isa Johaniga 1949. aasta veebruaris Koerus.
SAAK KÄES!: Kuueaastane Lembit oli suur kalamees. Foto on tehtud 1953. aastal Võhandu jõe ääres.
ESIMENE ROLL: J. Tombi nimelise Rahvateatri 1963. aasta lavastuses „Oliver Twist“ tegi 15aastane Lembit Ulfsak nimiosalisena oma esimese rolli.
TUNTUIM ROLL: 1976. aastal valmis A. Alovi ja V. Naumovi film „Legend Tillist“. Esimese aasta jooksul vaatas filmi 17,5 miljonit inimest, mis ei olnud sugugi nõukogude vaataja puhul. Eesti näitleja Lembit Ulfsak jäi vene vaataja jaoks alatiseks Till Eulenspiegeliks.
INSPEKTOR JENSEN: Lembit Ulfsak 1979. aastal Peeter Urbla filmis „31. osakonna hukk“.
Oti Vasemaa. Eesti Rahvusarhiiv.
PIKKUSE JÄRJEKORRAS: Mais 1985 Mustamäe koduhoovis tütar Maria neljandal sünnipäeval. (Vasakult) Lembit Ulfsak, poeg Juhan, Lembitu õepoeg, praegune maalikunstnik August Künnapu ja tütar Maria.
NOORED JA ILUSAD: 2012. aastal valiti „Ukuarus“ (1973) peaosi kehastanud Elle Kull ja Lembit Ulfsak Eesti sajandi nais- ja meestäheks. Foto on tehtud 1975. aasta detsembris.
Illis Vets. ERR
KODUS: Lembit Ulfsak ja abikaasa Epp Ulfsak Mustamäel 1983. aastal.
RINGREIS: Augustis 1986 oli Eesti Draamateater ringreisil Evald Hermaküla lavastusega „Süütute aeg, süüdlaste aeg“. Puhkehetkel Viljandi järve ääres on tabatud (tagareas vasakult) Lembit Ulfsak ja Aare Laanemets ning (esireas vasakult) Ain Lutsepp ja Paul Poom.
TEEL NIGULI JUURDE: Hubert Raud (Lembit Ulfsak) ja Pille Loorits (Maria Klenskaja) filmis „Keskea rõõmud“ (1986), mille režissöör oli samuti Lembit Ulfsak.
POJAGA LAVAL: Treplev (Juhan Ulfsak) ja Arkadina (Lembit Ulfsak) Von Krahli teatri 2007. aasta lavastuses „Kajakas“ (lavastaja Kristian Smeds).