MÄNGU SEES TEHTUD FOTO: Karl Smith mängis “Grand Theft Auto V-d” ja tegi oma tegelase nutitelefoniga foto, “Orca” (2015). Kõik mängijate tehtud pildid jäävad endiselt mängusisesteks kuvatõmmisteks ja seega kehtib neile Rockstar Gamesi autoriõigus.

Homme EKKMis avatava näituse pealkiri on “Prosu(u)mer”, mis tuleb ingliskeelsetest sõnadestproducer (e.k tootja), professional (e.k professionaalja consumer (e.k tarbija). Prosuumerid on näiteks Facebooki ja Instagrami, kasutajate loodud sisul põhinevate keskkondade tarbijad ja seal uue sisu loojad. David Raymond Conroy just neid, tootja ja tarbija, professionaali ja amatööri põimunud positsioone esimesel enda kureeritud näitusel uuribki.

Kas inimene, kes näitusele tuleb, saab aru, et tegemist on fotokuu raames toimuva näitusega?

Ma loodan, et inimesed tulevad näitusele, mõeldes, et see on fotokuu näitus, ja küsivad endalt näitusel, miks on see fotokuu näitus. Minu jaoks on huvitav näiteks see, et ma kasutan näitusel arvutimängu “Grand Theft Auto V” fotosid, ja see võiks olla hea sisenemiskoht näitusele. Virtuaalne mees, kes sihib virtuaalse kaameraga virtuaalset maastikku – kas see on fotograafia? Ja kes on autor?

Räägi palun natuke GTA-fotograafiast.

« Avalehele 0 Kommentaari
Loe veel: