"See on intensiivne ja tundeline retk läbi unistustesse ja hävingusse mässitud sajandite, mille kangelasteks kaks kurtuaasset rüütlit, kes nakatuvad igavesse kullapalavikku, see on lugu katsetest leida ja luua maapealset paradiisi ja sellest, kuidas pingutuste tagajärjel saadi kätte maapealne põrgu," kuulutab Krahli teater.

Rännakut aegade taha ja kohale hoiab koos ajaloolise taustaga konferansjee, kelle ahnust ja suuvärki kompenseerib talutav haridustase, ning mõningad ebausutavana mõjuvad pärismaalased, kelle sõnad on pelk kaja, kuid kaja on võimas. Aasta anarhistlikem, julmim, ­sentimentaalseim ja ooda­tuim ooper esietendub NYYD'09 avamise raames 20. oktoobril kell 19. ­Järgmised etendused 21., 22., 23. oktoobril kell 19.

Kaasa teevad näitlejad Von Krahlist ja mujalt: Taavi Eelmaa, Gert Raudsep (Teater No99) või Mart Koldits, Raivo E. Tamm, Riina Maidre, Kristjan Sarv, Bert Raudsep. Osaleb ka muusikuid eesotsas Voces Musicalese koori ja Tallinn Sinfonietta orkestri ning Jürmo Eespere kvartetiga, ning lauljad Mati Turi ja Taavi Tampuu.